Hizmet İnceleme

Adwords Sertifikasınızı Müşterilerinize Artık Gösterebileceksiniz

Bugün Google Partner’den gönderilen maile göre artık seifikanızı bastırıp müşterilerinize gösterme şansınız bulunuyor. Bireysel kalifikasyonu ya da iş ortaklığı sertifikasyonunu tamamlamış kişi ve kurumlar bu işlemleri Google Partner panellerinden yapabilecek.

Google AdWords uzmanı olduğunuzu başkalarına göstermenin artık iki yeni yolu var. Bugünden itibaren, AdWords sertifikalı olan herkes Partners’tan kişiselleştirilmiş bir HTML sertifikası alabilir. Ayrıca artık sertifikalarınızın yanı sıra adınız, Google+ profil resminiz ve bağlı olduğunuz şirket gibi temel bilgileri içeren, herkesle paylaşılabilen bir profil sayfasına sahipsiniz.

Nasıl kullanılır?

Sertifikanızın bir HTML sürümünü görmek için:
blank www.google.com/partners adresine gidip Google Partners hesabınızda oturum açın
blank ‘Genel Bakış’ bölümündeki ‘Profilim’ bağlantısını tıklayın.
blank AdWords sertifikalıysanız, sertifikanızın yazdırılabilir HTML sürümünü açmak için ‘AdWords Sertifikalı’ bağlantısını tıklayın.
blank Sertifikayı yazdırabilir veya potansiyel müşterilerle paylaşmak için masaüstünüze kaydedebilirsiniz.
Herkese açık Google Partners profilinizi paylaşmak için:
blank Menüden ‘Profilim’ sayfa linkini seçin.
blank Bu sayfanın ‘Herkese Açık Profil’ bölümünü ziyaret edin. Varsayılan olarak, herkese açık profil sayfanızı sadece siz görebilirsiniz.
blank Profilinizin başkalarına görünür olması için, ‘Paylaşım’ açılan menüsünü tıklayın ve ‘Herkes’i seçin.
blank Artık ‘Profili Gör’ bağlantısını tıklayıp sayfanızı herkesle paylaşmaya başlayabilirsiniz.
blank Partners hesabınızda oturum açtıysanız, sayfanın üst kısmında profilinizin görünürlük durumu belirtilecektir. Bunu istediğiniz zaman tekrar ‘herkes’ten ‘özel’e değiştirebilirsiniz.

Ayrıca herkese açık profilinizi de göstermeniz mümkün. Böylece bireysel uzman olduğunuzu müşterilere kanıtlamanız artık mümkün.

Kendi profilim: https://www.google.com.tr/partners/#i_profile;idtf=100028926152501061609;

Daha detaylı sertifikasyon bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap