Hizmet İnceleme

Artık TURKCELL’li olduk

Yaklaşık 12 yıldır Avea kullanıyorum. Açıkcası ekonomik olması açısından tercih ettiğim bir operatör diyebiliriz. 2 sene önce akıllı telefon aldım ve internet kullanımı da artmaya başladı. Son zamanlarda 3G bağlantıdaki yavaşlamalar ve az da olsa çekmeme durumlarından dolayı artık bir değişiklik zamanı geldi dedim ve Turkcell Gsm operatörüne geçiş yaptım.

Operatöründen memnun olan ama numara taşıma avantajından yararlanmak isteyenlerin çoğu olumsuz olarak geri çevrilmiştir. Örneğin geçen sene Avea’ya numara taşıyana 19TL ye 500 dk her yöne+sms+internet gibi bir kampanya vardı. Avea müşteri hizmetlerini arayıp ben başka operatöre geçmeden bu kampanyadan yararlanmak istiyorum dediğimde cevap olumsuzdu. Farklı operatörlerde bunu eminim yaşayan olmuştur. 10 yıllık müşteri de olsanız malesef hiçbir operatör bu konuda iyi niyet göstermiyor. Müşteriyi memnun etmek yerine başka müşteriler çekme peşinde doğal olarak. Kapital düzen bu. Bu durum da geçiş için bir sebep oldu.

Turkcell’in Yıldız Genç paketleri de gayet ucuz ve mantıklı. 500 her yöne 1000 sms 2 GB internet aylık 25 TL. 25 yaş üstü olanlara bayilerde kolaylık gösterip Genç tarife imkanı da sağlıyorlar. Bilginiz olsun.

Turkcell’e geçtik ilk sorun çıktı

Evet geçtikten sonra ilk sorun Facebook ve gmail 2 adımlı doğrulamadan dolayı giriş smsleri gelmiyordu. Hemen Turkcell müşteri hizmetlerini aradım ilettim. Bir çözüm önerdiler yaptım ama işlemedi. Bu gce yine aradım. Bu sefer daha kesin bir çözüm buldular. Hattımın erişimini sıfırladılar ve SMS problemi çözüldü. Çözüm odaklı olmalarından bir artıyı kaptılar. 😀 Bakalım ilerleyen günlerde neler yaşayacağız.

Müşteri hizmetleri gayet ilgili. Hatta ilk aradığım kişi kendinize çok iyi bakın Emre bey felan deyince herhalde yıllardır arkadaşız gibi hissettim. 🙂

Ama Turkcell kalitesiyle konuşmaya şimdilik devam. 😀

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap