Hayattan

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahenesinde Ambulans Çilesi

Dün üniversiteye doğru gidiyordum. Mediko ya yaklaşırken birden otobüs durdu.  Önümüzde ki araçlarda durmuştu. Neyse dedim yürüyelim. 

Biraz yürüyünce bir de  baktık ki kaza olmuş. Kaza tıp fakültesi hastahanesine 1dk mesafede. Bir gence otobüs çarpmış.Yerde yatıyor.Yanımdan hızlıca arkadaşları hastahaneye doğru koşuyor…. Yakınlaştım baktım. Kafası kanıyor ve  kendinde değildi…Bir tıp öğrncisi ilk müdahaleyi yapmış hala ambulans gelmedi diyordu. 112 yi aradı  biri. Düşünsenize hastahane 1dk uzaklıkta ama ambulans gelemiyor. Birkaç kişi daha söyledi. Üniversite güvenliği olaya el koydu..

Derken ambulans 20dk sonra nihayet geldi. 20 dk. Ya beyin kanaması olsaydı ? Ya kalp krizi ? Ya ?

Hastahanenin dibinde bunlar oluyorsa Türkiye de neler olmaz. İlk yardımın önemi de ortaya çıkıyor. Tıp öğrencilerine teşekkürler ve yetiştirin kendinizi diyorum.

Hastahne yönetimi de durumlarına bakmalı. Siz hayatları böyle mi kurtaracaksınız…


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap