Öğrendiklerim

WordPress ile Sıfırdan Tasarım Yayını Değerlendirmesi

Canlı Yayın: Dreamweaver ve WordPress ile dinamik siteler tasarlamak

WordPress Tasarımına Başlangıç from amacdizayn on Vimeo.

Dreamweaver ve WordPress konulu yayın adobegunlugu.com un katkılarıyla başladı. Saat 10:00 da başlaması muhtemel olan yayının sayfasına malesef ulaşamadık. 🙂 Site kitlendi. Twitter aracılığıyla alternatif adresi alıp R10 ahalisine de ulaştırmayı başardım.

Lorem Ipsum‘un mantıksız ,anlamsız cümleler olmadığı ortaya çıktı bu arada :). Bilmeyenler öğrendi diyelim. Yayına bende davetliydim ama biraz uyumuşum. 😀 Hasan Yalçın gibi önemli bir tasarımcının katılacağını bilseydim kesin uyanırdım. Nasip…

Sitenin kitleneceği aslında tahmin edilip biraz daha profesyonel bir organizasyon olabilirdi ama bu adımı atmak bile yeter. İlk canlı wordpress eğitimi diyebiliriz. Bağlantı sorunları var hala. Mikrofon sesleri net değil. Kendi aralarında muhabbet ediyormuş gibi bir yayın oluyor. Tecrübe olur artık bunlar.

Öğleden sonraki yayın açıkcası çok kötüydü. Bir css çıkartma 1.5 saati geçti. Sonra wordpress in twenty temasında kendi yaptıkları tasarımı entegre etmeye çalıştılar. Codex den kod bulup hatta zaman zaman bulamayıp birşeyler yapılmaya çalışıldı. Html5 e gir çıklar yapıldı. Yayının 2.yarısı plansız bir çorba oldu. Domates çorbası mı yayla mı belli değil.

Kod yazmadan tema yapılmaz. Bu şekilde bence mahvoldu. Bunu izleyen kişi default temayı editlemeyi öğrenir. Öğleden önceki tasarım bölümü daha planlı ve iyiydi.

Sonuç olarak ben beğenmedim.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

3 Yorum var.

  • Bende beğenmedim. Twenty Ten yerine başka bir tema kullanılmalıydı. Ayrıca xHTML ve CSS hazırladılar. Bunu parçalara bölüp sayfaya wordpress’e aktardılar. İlk güzel gidiyordu ama Hakan Çamoğlu tam kıvıramadı işi. Temayı editledi tema yapıcaktı.

  • Adamlar hazır değiller direk burda başladırlar senin yaptığın ayıp ayıp kim böyle eğitim veriyor ? beğenmiyorsan izleme kardeş o zaman.

    • yusuf ben bu semineri belki en çok duyuranlardanımdır. Erhan ile Hakan’ı Cs5 lansmanından tanıyorum. Bu eğitimin olmasını en çok isteyenlerdendim. Ama bu işi öğrenmek için girenler için hiç iyi bir deneyim olmadı. Kafaları karıştı . Tasarıma girişin planlaması güzel oldu. Sonrası malesef. Acı gerçekler.
      Ben emeklerini takdir ediyorum etmiyor değilim. Böyle önemli bir gün için daha iyi şeyler olmalıydı.
      Herkes için tecrübe oldu.

Yorum Yap