Hayattan

Aras Kargo Rezaleti

Aras Kargo Firması

Hayatta karşılaştığım şikayetlerimi genelde buraya yazıyorum. Böylece başkaları da aynı hatalara düşmez.
ARAS KARGO ARAS KARGO
Bu seferki şikayetim taşımacılık yapan Aras Kargo şirketi ile ilgili.
17.10.2009 tarihinde Aras Kargo’nun Uludağ Üniversitesi’ne yakın şubesini saat 18.00 civarı aradım ve kargo kaul edip etmediklerini sordum. Olumlu yanıt alınca 18.45 civarında gittim ve kargomu verdim. 19.10.2009 Pazartesi İstanbul’da olacağını söyledi yetkili. Pazar çalışmadıkları için ancak Pazartesi ulaşabilir dedi.
19.10.2009 tarihinde İstanbul’dan ablam firmanın müşteri hizmetlerini öğlen saatlerinde aradı. Kargomun Bursa şubesinden hareket etmediği söylenmiş. Durumu inceleyip geri döneceklerini de belirtmişler. Bunun üzerine şubeyi aradım ve onlarda kargomun Gaziantep’e gittiğini söylediler. Doğal olarak şok oldum. Pazartesi gününe yetişmesi gereken bir aciliyeti varken kargom Gaziantep’ e gitmiş. Nedenini sorduğumda torbaların karıştığı söylediler. Daha sonra müşteri hizmetlerini aradım.  Durumu özetledim. Onlarda ilgilenip geri döneceklerini söylediler. Geri dönüş olmayınca tekrar aradım. Ahmet Özer adlı bir yetkili çıktı. Kargomun ancak 20.10.2009 salı günü teslim edilebileceğini söyledi. Ben de pazartesi yerine ulaşması gerektiğinden, ulaşmadığında maddi zararım olabileceğinden bahsettim ama Ahmet Bey hala ekranındaki yazışmaları tekrar edip durdu. Biraz üsteleyince kendisinden daha fazla yetkili olan Melis Hanımın beni geri arayacağını söyledi.Hatalarını düzeltmek için ekstra bir çaba göstermedi bu çalışan. Rutin ekranındaki yazışmaları ve işlemleri okudu sadece. İlgi alaka sıfır. 1 saat geçti geri arama olmadı. Bu arada dakikalarca da müşteri hizmetlerinde farklı kişilere durumu anlatıp durdum.

Akşam tekrar aradım ve ismini hatırlamadığım bir çalışan salı saat 09:00 da İstanbul’ a ulaşacağını söyledi. Salı günü tekrar Aras Kargo‘yu aradım. Onlar beni sadece 1 kere aradı ve o zaman da ben açamadım. Bunun dışında bütün aramaları ben yaptım. Bu sefer karşıma Sibel Hanım çıktı. Ben Melis Hanım ile görüşmek istediğimi söyledim. O da yetkili olduğunu sorunumu çözeceğini söyledi Sibel Hanıma da durumu izah ettim. Bana dün akşam kargomun Gaziantep’ten uçağa verildiğini ,İstanbul trans merkezine 11 gibi geleceğini. Oradan Çamlıca şubesine yönlendirileceğini söyledi. Ben de bana sabah 9 denildiğini aktardım. Ve devlet daireleri kapanmadan işlemimi öğle öncesi yapmam gerektiğini kısmen belirttim. 11 de merkeze gelecek oradan Çamlıca şubesine oradan adrese teslimin öğlen 13 -14 ü bulabileceğini söyledim. Sibel Hanım ulaşımı biraz daha hızlandırmak için görüşeceğini söyledi.  Ben de şunu sordum Gaziantep’ten uçak kaç saatte geliyor? Çünkü dün akşam verilen kargo sabah adrese ulaşamıyordu. Hatalarını düzeltmek için bir personellerini görevlendirmiş olsalar eminim sabah ulaşacaktı.

Daha sonra Bursa şubesini aradım ve kargomun tam olarak ne zaman Gaziantep’e gittiğini sordum. Yetkili kişi Pazar günü gittiğini söyledi. Halbuki pazar çalışmıyoruz demişti kargo siparişi verdiğim esnada. Pazar günü Gaziantep trans merkezinde olduğunun farkına biz aradığımızda varılıyor. bu da önemli bir nokta. Yani biz aramasak kargo Allah bilir nerede ne zaman gelecekti.

Sibel Hanım nihayet geri aradı ve şubeye hareket ettiğini söyledi. Ben de şikayetçi olmak istediğimi söyledim bütün çalışanlardan. O da yetkili olduğunu ve şikayeti alabileceğini söyledi. Ben de ona sizi size mi şikayet edeyim? dedim. İlgilendiği doğru ama firma olarak ilgi alakaları benim ısrarlarımla oldu. Daha sonra telefon kesildi ve Sibel hanım geri aramadı. Çünkü şikayetçi bir müşteri ile neden daha fazla zaman kaybetseydi ki…

İşte Aras Kargo ile çalışmanın ne kadar yanlış bir seçim olduğunu gördüm. Burada önemli olan sadece kargomun hatalı yere gitmesi değil. Başka firmalarda da olabilir bu durum. Ama hızlı bir şekilde ilgilenilip hatalarını telafi etme noktasında çok geri davrandılar.

Sadece müşteri hizmetleri ile görüşmelerim 50dakikayı buldu. Cepten sabit hatları aramanın bedeli az çok belli. 150-200 kontor de sadece bu aramalarımda gitti. Bir kargo ne kadar liraya mal oldu açıkca görülüyor. sinir,stres de cabası.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

252 Yorum var.

 • 5 tl çakmağa 7 tl kargo ücteri alıyorlar diğer kargo şirketlerinde öyle bişey yok sadece araskargoda var türkiyenin en kazık kargo şirketi aras kargo

  • size gelince mesaii bitti bize gelince bekleyin.saat 17:30 oldu hala beklıyozz..4 gün oldu bee yazıktır günahtır.suanki bana maliyeti 900 tl..ama kimene herkez oo yan gelip yatsın.ama suç bizde 10.000 nüfuslu kalabalık bir yerde yasarsan yetiştiremez adamlar.bizim calışanlar hayvan beklesinler saat suan 18:19 ama kargo bu önem tasıyo dinlensinler yarın getirirler.hatta zahmet etmesinler biz 20-30 lira masraf eder biz gider alırız kargomuzu..

   • Gönderi ücretini peşin alıp alıcıya adreste bulunamadığı gerekçe sunulup ki tüm gün adresde bulunduğu halde geri gönderen kalpazan bir firma ve ekibiyle değil konuşmak anlaşma yapmak bile intihar etme sebebidir.Çözüm dedikleri söze bile inanmamak gerek çünkü çözüm üretmek yabancı bir kelime Aras Kargo için.Bahsi geçen kargo teslimatı adrese yakın mesafede aracı park edip alıcının uzakta Aras kargo diye seslense adreste yok diye sözde yasal evrak düzmecesi de cabası.Şubeler adrese teslim yerine alıcıları şubeye gelmeleri için baskılayarak toplam 4 gün süre veriyorlar sanki alıcı kişi eziyet çekmek için istedi kargoyu.Rezil bir firma ve tam bir kalpazan özellikle çalıştırdığı elemanlar ile 2020 li yıllarda kalpazanlık plaketine layık görülebilecek türden başı çekebilecek türden bir firma.Yazıklar olsun.

   • Sizin yine iyiymiş ben bir kitap satın aldım 11 Şubat’ta, 23 Şubat’tayız ve hâlâ gelmedi.

 • aras kargo beni de kazıkladı.12 adet fidan ve 2 si saksılı 38 lira, fakat 6 adet fidan saksısız vaziyette 36 lira aldılar.müşteri hizmetleri de durumu kendilerini temizlemek içn kıytırk cevaplar veriyor.ama müşteri memnuniyetini kesinlikle önemsemiyorlar.ve de firma aras la anlaşmalı olduğunu beyan ediyor.anlaşmalı olmasa nolurdu Allah bilir.

 • yine aras kargoyla fidanistanbul doğa gıda aş ye toprak numunesi gönderdim.firma bana arasla anlaşmalı olduğunu ve 3.60 lira ödeyeceğimi söyledi.fakat zonguldak şubesi anlaşmanın tek taraflı olduğunu söyleyerek benden 8 lira istedi ve 50 kuruş indirim yaptı.ama fidanistanbul bu durumu kendisi telafi etti.aras kargo ise herzamanki gibi anlaşmalara uymadı.insanları anlaşmalıyz diye kandırıyorlar ve kazık atıyorlar.uyanık olun aldanmayın arkadaşlar

 • ARKADAŞLAR BEN TÜRKİYEDE 150 ŞUBESİ OLAN Bİ TEKSTİL FİRMASININ İŞLETME MÜDÜRÜYÜM.BUGÜN 09.03.2010 GÜNLERDEN SALI WE KARGOMU ALAMIYORUM NEDEN BİLİYOMUSUNUZ. ARAS KARGODAKİ BEYİNSİZ İŞİNE ÖNEM WERMİYEN AMATÖR ŞAPŞAL İNSANLAR YÜZÜNDEN.BENİM PAKEDİMİN ÜZERİNDEKİ ADRES DOĞRU FAKAT BUNLAR AYNI ŞEHRİN BAŞKA BİR ŞUBESİNE GÖNDERMİŞLER WE O ŞUBEDEN BANA 1 GÜN DAHA SONRA GELİCEĞİNİ SÖYLÜYORLAR.ALLAH AŞKINA BÖYLE AMATÖRLÜMÜ OUR???
  YAZMIŞLAR SLOGAN ÖNEM TAŞIR DİYE,ÖNCE KURUMSAL OLUCAKSINIZ ARKADAŞIM.AYRICA WEB SİTENİZE MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİ BÖLÜMÜ AÇICAKSINIZ!!!

  MÜŞTERİ HİZMETLERİ YETKİLİSİ DİYE ORAYA Bİ KAÇ TANE KALESİZ NAPTINI BİLMEYEN İNSANLARI KOYMUCAKSINIZ.ORAYA MÜŞTERİNİN ŞİKAYETİ OLDUĞU ZAMAN SORUMSUZ PERSONELİN KELLESİNİ ALICAK KİŞİYİ KOYACAKSINIZKİ,ONDAN SONRA BÖYLE LAKAYIT ADAMLARI İŞİNE SAYGISI OLMUYAN ADAMLARI BARINDIRMASIN…AMA EMİNİM Kİ ARAS KARGO AYNI TAS AYNI HAMAM…SERDAR BÜLBÜL

  • Hey millet anlaşma maddesinde yer alan atıl bölge ibaresine dikkat edin.Bu firma atıl yere teslimat yapamazmış.Atıl dedikleri yere şube uzaklık mesafesi 7 dakika.Gerekçeye bakın ne kadar olağanüstü ölçüde profesyonel kalpazanlık yapılıyor.Kargo bedelini peşin al hizmet verme adres Aras kargo.

 • BENCEDE ARAS KARGO TAM BİR FİYASKO NERDE ÇAPULCU VAR TOPLANMIŞ OLDU BİTTİ SEVMEDİM VE TÜM ÇALIŞTIĞIM FİRMALARA FAX ÇEKTİM NE ŞEKİLDE OLURSA OLSUN ARASLA GÖNDERDİĞİNİZ GÖNDERİLERİ ALMAYACAĞIMI İLETTİM.

 • lanet olsun muğla şubesi çalışanlarına diyorum.ilgisiz,alakasız,insanlarla nasıl konuşulacağını bilmeyen saygısızca davranan somurtuk insanlar maalesef.telefon ediyorum kargom hakkında bilgi almak için arkadaş daha sözüm bitmeden bir dakika dedi ve telefonu açık bıraktı.cep telefonundan aramama rağmen 15 dak kadar bekledim ve mesai saatim olduğu için kapatmak durumunda kaldım.fakat 2şer 3er dak.arayla 10 kez aramama rağmen hala telefon açıktı.nasıl bu kadar açık bırakılabilir bilmiyorum.ertesi gün ulaştım bir bayanla konuştum,bir sonraki gün aradığımda yine bir bayan çıktı önceki bayanın söylediğini evirip çevirdi.malatya daki şubesinden çooookkk memnundum fakat mugla da bir daha hayatta ugramam.bu son olacak.kargoyu almaya gittiğimde de elemanların tavırları hoşuma gitmiyor.şikayet edecek bir yer bulamadım.kimseyi suçlamak istemem ama maalesef böyle oldu.amacım kimseyi rencide etmek değil

 • aras kargo tam bır rezıllık.5gundur kargom hala gelmedı.bırde ustune kayboldugunu soyluyorlar.arıyorum ılgılenecez dıyorlar ama hala ses yok. kalkmıs ıcındekılerın malıyetıne karsılarız dıyorlar, ıcındekılerın benm ıcın ne kadr degerlı oldugunu bılmıyorlar tabı. kısaca aras kargo donemı benım ve cevrem ıcın kapanmıstır…

 • Bu kadar rezillik olmaz verdiğin emanet gönderilen kişiye değil başkasına teslim ediliyor . böyle birşey olmaz ben ne yapayım tazminat davasımı acayım nereye şikayat edeyim .dava acmaya niyetim var bana gelen bir mal başkasına nasıl teslim edilir.ben almadım başkasına nasıl verilir . imza karşılığı verilmiyormu.böyle bir kargo olmaz olsun .artık aras kargo bitti.

 • az önce evime geldim ve aras korgonun müşteri şikayeti alacak bir kanal aradım ne yazık ki böyle bir yer yok bu büyüklükte bir şirketin müşteri görüşlerini önemsememesi nasıl bir uygulamadır anlamış değilim yorumları okuyorum çalışanların suratsızlığından bahsediyorlar bu kadarı tesadüf olamaz benimle ilgilenen (ilgilenmeyen) gerizekalıda suratsızın tekiydi şubeye girdim bankonun önünde durdum tepki yok bir gönderim olacaktı dedim tepki yok tekrarladım 6:30 da kapanıyoruz dedi açıksınız dedim bilgisayar sistemi kapalı kardeşim dedi (kardeşim!)tabi ben gerizekalıyım ya bilmiyorum uzatmadan dışarı çıktım saatime baktım 06:45 i gösteriyor 6-7 dakikamı orada geçirdiğimi de hesaba katasanız zihniyeti görürsünüz devlet dairelerinde bile şube kapatmada bu acelecilik yokken özel sektörde nasıl oluyor anlamış değilim bu vurdumduymaz firmanın nasıl ayakta kaldığını da anlamış değilim teşekkür ederim mehmet emre baş bey tez zamanda iflas edin aras kargo

 • bende aras kargo mağduru oldum ya 3gündür istanbul içine ve aynı yakaya bir kargoyu getiremediler 3gündür 2saatlik tlfn grşmesi yaptım ama yinede yollamadılar bunlar ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım insanları nasıl böyle aptal yerine koyabilirler

 • aras kargo sabah kaçta mesai yapıyor anlamıyorum ankaradan kargom gelecek saat 11:00 oldu hala kargo açılacakta kargom ayrılıp arabaya konucakta dağıtıma çıkacak abıcım söylendıği kadar var birdaha son olsun ups kargo sabah 08:00 de zile basar kargonuz geldı der çok hızlı bunlar ne biçimmiş ya bugun alamazsam pazartesiye kalacak
  işlerim bir hafta gecikecek çok sorumsuz bir firma anladığım kadarıyla…

 • aras kargo kadar insana saygısız başka bir kargo yok.
  müşteri olarak Mersin anamur şubesinde kargomun gelip gelmediğini öğrenmek için gittiğimde bilgisayarla ilgilenen yetkisiz yetkili sistemi kapattım bakamam dedi.bu tarz büyük firmalar böyle sıradan insanları neden işe alıp prestijini 2 paralık ederki. bir daha aras kargo ile asla çalışmam.
  sizlerde çalışmayın

 • Buraya yazan arkadaşların kendilerine göre haklı sebepleri var ve gerçekten canları yanmış. Burda yorumda bulanan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum eğer siz yazmasaydınız bu kargo şirketiyle yaşadığınız sorunları bende farklı zamanlarda benzer sorunlar yaşayabilirdim, eleştirel yaklaşımınızdan lütfen vazgeçmeyin.
  birde burayayaz dan bir ricam olacak, olumsuz yorumlarıda eşit yaklaşımınız çok güzel ama argo ve saçma sapan bir yorum yazmış olan yukarıda bir arkadaş ın yorumunu onaylamamanızı rica ediyorum. Zaten mağdur olmuş bir insanın böyle bir yoruma ihtiyacı yoktur diye düşünüyoruz eminim ikimizde.

 • Teşekkürler. Elimden geldiğince şeffaf olmaya olumlu olumsuz yorumları da yayınlamaya dikkat ediyorum. O nedenle yukardaki yorumu da yayınlamıştım ama argoluğu konusunda haklı olduğunuz için onu sildim.

  Aras Kargo ile ilgili son zamanlarda yine olusuzluklar yaşadım. Bu firmanın kurumsallık kimliğini hak etmediğini düşünüyorum.

 • Burada çok yararlı bir iş yapıyorsunuz. yaptığınız bu işte size başarılar diliyorum. Sedat Kapanoğlu nun da dediği gibi eleştirel bir yaklaşım ancak doğruları bulmada ve başarıya ulaşmada bize yardımcı olabilir.

 • Arkadaşlar, bugün çok ilginç birşey oldu… aras kargo için açılmış bu şikayet bloguna birşey daha ekliyorum, şikayetçi olduğum işe yaramaz internetten alış veriş sitesi olan hepsiburada.com üç aydan daha uzun bir süre olmuş olan harddiskimin iadesini bugün yapması gerekiyordu aras kargoya vermişler aras kargo da edirneye göndermiş biraz önce aradılar.. yalnız bir problem var ben Eskişehirde yaşıyorum… Gelin görün bu durumu ve kullanacağınız kargo şirketini birde alışveriş yerinizi iyi seçin.

   • Bahsettiğiniz Planlama takip olayı demişsiniz ancak durum bu değil emin olun.Show gibi bir firma resmi kalpazanlık oyunlarını etrafa döküp saçana tefeci tiplemesiyle sahneye çıkan bu rezil firmanın kayıtlarında taşınamaz yasa dışı malzeme taşıtmak isteyen olursa ki eminim vardır tam yeri ve adresidir bu firma.Kayıtdışı her türlü bilgiyle oynamak üzerine bilgi almak için bu firma ile iletişime girmek isteyen firmanın belirtmiş olduğu telefon ve adreslerden iletişime geçebilir.Kargoculuğun ve kalpazanlığın yeni adresi sokak sokak cadde cadde yurtiçi yurtdışı her yere gider emin olun.Gönderi ücretini peşin alıp alıcıya adreste bulunamadığı gerekçe sunulup ki tüm gün adresde bulunduğu halde geri gönderen kalpazan bir firma ve ekibiyle değil konuşmak anlaşma yapmak bile intihar etme sebebidir.Çözüm dedikleri söze bile inanmamak gerek çünkü çözüm üretmek yabancı bir kelime Aras Kargo için.Bahsi geçen kargo teslimatı adrese yakın mesafede aracı park edip alıcının uzakta Aras kargo diye seslense adreste yok diye sözde yasal evrak düzmecesi de cabası.Şubeler adrese teslim yerine alıcıları şubeye gelmeleri için baskılayarak toplam 4 gün süre veriyorlar sanki alıcı kişi eziyet çekmek için istedi kargoyu.Rezil bir firma ve tam bir kalpazan özellikle kurguladıkları çözüm dışı planlama ile 2020 li yıllarda kalpazanlık plaketine layık görülebilecek türden başı çekebilecek türden bir firma.Yazıklar olsun.

 • İşçisinin maaşını 3 ay bazen 4 ay vermeyen günde 20 saat işçisini çalıştıran bir firma bu nasıl bir hizmet bekliyorsunuzki o insanlardan? Allahım Kimseyi Aras Kargoda çalışmaya mecbur etmesin ben 2 sene çalıştım tövbe ettim bir daha kapısına ne giderim nede bir kargomu çıkarsa veririm.Yeni başladığım işimde arasla gönderim yapıyorduk yaklaşık 2.000 Ytl değerindeki 3 adet makinamızı kırdılar bende fırsattan istifade yurtiçine geçtim kafam rahat artık.

  • ANCAK KUM TORBASI TAŞIRSINIZ

   bu cevabınıza çok güldüm 🙂 🙂 kusura bakmayın. Sinirinizi anlıyorum ama gerçekten komiğime gitti. Yaşadığınız olayı paylaşır mıısnız?

  • BU KARGO ŞİRKETİNE BENCE KUM TORBASI BİLE VERİLMEZ. BEN TEK MAGDURUN KENDİM OLDUĞUMU VEYA EN AZINDAN FAZLA KİŞİ OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORDUM. ANCAK BURAYA YAZILANLARI OKUYUNCA YUKARIDAKİ SÖZÜMÜ YAZMAMAK İÇİN BİR SEBEP OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE ÖNEM VERMEYEN BU FİRMA NASIL AYAKTA KALIYOR ANLAMIYORUM. MARMARİSTE YAŞIYORUM VE HAKİKATEN KARGOMA NAZİK DAVRANMAYI BIRAKTIM BUNLAR BANA BİLE NAZİK DAVRANMIYORLAR. TEK İSTEDİĞİM NEZAKET, NEZAKET, NEZAKET. KARGOYU VERMEKTEN ZATEN VAZGEÇTİM.

 • Arkadaşlar yazdıklarınızı okuyorumda çok ayıp ediyorsunuz bende aras kargoda calışıyorum serdar bülbül bizlere sapsal olarak konusuyo ama cok ayıp ediyo simdi bnen transdeyım bize bankotlu kargo gelmezse kim nerden bilecek nereye gidecegi ? ikincisi hersey yolluyorlar alıyoruz elimizden geldiginden daha farzlasını yapmaya calisiyoruz ama bizim turk milleti herzaman yapılandan daha cok farzlasını ister:) Sizlerin Kargolarınızı Önemle taşıyoruz….. Aras Kargo Dış.İç.LTD.AŞ.Saygılar Şeref Dogdu

  • Şeref bey öncelikle konuya ilginiz için teşekkürler. Şikayet olunca insanlar dile getiriyor bu kaçınılmaz. Benim yaşadıklarım da bunun yansıması… Serdar Bülbül muhtemelen büyük bir kızgınlıkla bu yorumu yapmış olabilir. Siz önem taşıyorsunuz ama bazen yaptığınız hatalar önemli sorunlara neden olabiliyor. Siz işinizi iyi yapıyorsunuzdur ama bir başkasının ihmali bütün dağı yakıyor işte.

 • tabiki beyfendi orası öyle ama kırılan dökülünen kargolarınızın maddi manivi yerine getiriliyo dimi

 • Benim bir arkadaşım aras kargo şubesinde çalışıyor, söylediğine göre maaşlarını 3-6 ay kadar içeride tutuyor ve çok düzensiz şekilde çalışanlarının maaşını veriyormuş.Sadece şirketin olumsuz yanlarından müşteriler değil çalışanlarıda hiç mi hiç memnun değil.Çalışanlarına karşı tam bir kölelik durumu söz konusu.

 • Bu gün aras kargo yüzünden öyle canım yandıkı şu an başıma agrılar saplanıyor sitelerine yazmak için gezinirken benim gibi madurların mailleriyle karşılaştım hiç şaşırmadım.bir iş başvurusu için diplomamın alınması gerekiyordu verdigim vekaletin saat sabah 09 da ğünaydın kargo diye ayrı bir katagoriymiş GÜYA….UÇAKLA gönderilecegini söyleyerek ufacık zarfa 18 lira paramı aldılar durumun aciliyetinden tabiki parayı önemsemedim 09 da kargo alınmaya gidildiginde aaaaa öylemi diyerek gece 11 degelen kurye için merkeze araba gönderiyorlar kargom öglende ancak geliyor bu ne rezalet amerikada olsa tazminat açıp dünyanın parasını alırlar bu gecikme yüzünden işim olmadı öglendede marifet yapmişlar gibi mesajla bana bilgi veriyorlar çok sorumluluk sahibiler ya etrafımdaki herkese bunu anlatıcam ve aras kargoyu tercih etmemelerini söyliycem bu aradada hiç üşenmeyip gidip paramı geri alıcam ve dava açıcam buradan en yetkili kişi kimse ona sesleniyorum birazcık profosyenelseniz bana cevap verirsiniz elimde belgelerim ve genel merkezinizde ses kaydım var şimdi gerekeni yapmanızı ISRARLA…bekliyorum

 • bu kadar rezil bir kargo şirketi yokk.bunlar kargocunun danizkları.2 hafta geçti üzerinden kargom hala gelecek

 • Arkadaşım şöyle bi yorumları okudum aranızda ticaret adamı olan bi kişiye rastladım zaten o arkadaşta gerekeni yazmış.sonra aras kargoda çalışan arkadaş haliyle psikolojik savunma mekanizmasıyla konuşmuş sawunmaya çalışmış aras kargoyu.Bak güzel arkadaşım ben orda kurumsallaşmadan bahsettim sen hala arsen lupenden hikayeler anlatıyosun , barkodlamadan bahsediyosun ,yok o bastıysa yok barkodsuz geldiyse.Yahu güzel insan bu nasıl bi saçmalık banane senin barkodundan eyan kodundan w.s ? he banane? senin firman bu yorumları görmüyormu?görüyorsa neden onca insandan özür dilemiyor?neden sen görüyorsunda firma yetkilin görmüyor?
  googleye aras kargo yaz bu yorumların hepsi çıkıyor! sana diyeceğim son söz şu git kendine güzel bi iş bul saçma sapan konuşma,yada işim iyi diyosan bu eleştirileri şikayetleri duyunca kızma!çünkü ben ne bir küfür nede bi hakaret ettim.Bana yapılanın türkçedeki karşılığı şapşallıktır.eğer sende benim gibi işletmeci olsaydın we hergün firmanın tüm illerindeki kargolarından sorumlu olsaydın böyle boş we duygusal konuşmazdın.Şunuda eklemek istiyorum isterseniz cep numaramı werim senin şube müdürün bölge müdürün genel koordinatörün yada satış müdürün beni bi arasın!inan muhatap alan yok bukadarda aşağılık bi firma aras kargo ok !ben paramla rezil oldum , birdaha aras kargo denen bu lanet firmamı adını dahi duymak istemiyorum.Serdar BÜLBÜL

  • Söz ettiğiniz olaylar zincirinde kargoyu gönderen firma sahibine müşterisi olduğum için yardımcı olmaya gayret ettim.Ancak siz ve sizin gibi ticaret insanları nüfus olarak tepkisini dile getirmediği sürece bu firmalar resmi kalpazanlıklarına devam edecek.O nedenle empati kullanarak kargo alıcılarınızla aranıza bu tür firmaların gölge düşürmemesi adına anlaşma yer alan maddeleri dikkatli bir biçimde okumak,anlamak ve buna göre imzalamak gerekir.Suç sizin bir anda BELKİ iş yoğunluğundan tam okuyamadan imzalamanız değil.Suç yoğunluğunuzdan istifaden eden kurumsal kalpazanlık yapan bu tür firmalardır.Neden kalpazanlık çünkü sizin gönderiniz için ücreti alıyor ve alıcıya ulaştırmamak için elinden gelen her türlü resmi evrak sahteciliği yapıyorlar.Allah sizi inandırsın.Gönderici firma sahibine sanki adamın bir aile ferdi gibi usta evdeyim ama kargo hala gelmedi diye saat başı rapor verdiğim esnada adresde yok uyarısı geldi.Artık gerisini siz düşünün.Alıcı kişiler vasıtasıyla iletişimi kormamak ve mevcut müşterilerinizden olmamak adına dikkatli olmanızı tavsiye ederim.Çünkü empatiden yoksun bir alıcı,göndericiyi sürekli kabahatli buluyor.Ben bunu tersine çevirip küçük esnafı ezmek yerine yanında yer alıp büyük firmaya gönderici aracılığıyla kafa tutuyorum.

 • Arkadaşlar Bende bu kargo şirkettinden şikayetçiyim. Salı günü bir siteden alışveriş yaptım ordakilere kargom geciktimi diye mesaj attim ve benim ev telefonumu aradılar vede ayın 6 sında kargoya verildigini soylediler.irasiyele nosunu verdiler ama tam anlayamadım. Yazdım sitelerine girdim (sitede yanlış kod uyarısıda yok !)kodu yazdım. Ama ne buldu gosteriyor nede bulamadı. Bu ne rezalet yanlıssa yanlıs kod girdiniz diye birşey demiyor! Herneyse cuma günü kargoya verildi. Pazartesi kesin ulaşması lazım çünkü şubeye gelmiştir kargo yapıcakları tek şey evime getirmek. Bunu bile yapamadılar aradan 1-2 gün geçti hala gelmedi. Bunlardan şikayetçiyim. Ayrıca Yukarıdaki msjlarda hepsiburadadan memnun olmayan insanlar var ama ben çok memnunum ailemdende alışveriş yapan oldu ama çok geçikmedi 3 gün içinde kargo yapıp gonderiyorlar. Size tavsiyem Yurtiçi kargodur bu kargodan iyi kargo tanımıyorum. Aras kargo tambi rezillik…

 • ARAS KARGO ÇOK SÜRATLİ
  Kargo Teslim Tarihi 14.10.2010 20:36:00 ANKARA/ÇIKRIKÇILAR ŞB.
  15.10.2010 12:17:00 GAZİANTEP TRANSFER AKTARMADA SUBE ARACI YUKLEME.BURAYA KADAR HERŞEY NORMAL.
  KARGONUN CİNSİ : DOSYA,SON DURUM :TESLİM EDİLDİ
  TESLİM ALAN : KAYIP KARGO TESLİM TARİHİ:24/11/2010
  TESLİM SAATİ : 11:39

  14-10-2010 DA VERDİĞİM KARGO YERİNE ULAŞMADIĞI GİBİ ÜSTELİK KAYIP.MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ TELEFONLA ARAMALARIM VE O TELEFON PARASINIDA EKLEDİĞİNİZDE DÜŞÜLEN DURUMU SİZ DEĞERLENDİRİN.

 • malesef bende şikayetciyim şikayetimi yetkililere bildirdim ilgilenmediler kustahca davrandılar. istanbuldan gonderilen tenceremi yamultular neşekılde yukleme yapıldıysa artık kargoda. ne hasarı karşıladılar nede ilgilendiler ayrıca kargo ucretide 18 tl aldılar paketı kontrol edmemızı beklemeden cekıp gıtıler boyle sacmalık gormedem hayatımda bende şikayetciyim aras kargodan

  • Aslında sinirden insan kendini zor tutar bu tip durumlarda. Çalışanlarını koruyarak sadece müşteri kaybettiklerinin farkına ne zaman varacaklar? Şubeler kapanmaya başlayınca tabi ki. Ama sorun yaşayanlar bir komite olmadıktan sonra kimse de fark etmiyor. Aras kargodan ne kadar şikayetçi insan vardır bilemediğimiz…. Tencerenin fiyatı bir yana bir de hasarlı ürün alıp üstüne kargo parası veriyorsunuz. Gerçekten rezalet.

 • şikayetim şudur geçenlerde kıymetli bi evrağım aras kargo şubesinde kayboldu nasıl kaybolur onuda anlamış değilim taki evragın ulaşacagı yer bana haber verene kadar bende aras kargoyu aradığımda evragımın ne oldugunu sordular bende kıymetli bişey diyorum bana ne cevap verse iyidir siz niye kıymetli eşyanızı veriyorsunuz böyle bi anlayış hiçbir yerde yok o zaman taşıdığınız eşyaların hepsi kıymetsiz mi yada bu işi yapmayın ya

  • Yalnız şu var: Kargo firmalarında değerli eşyalarınızı taşımıyoruz gibi ibareler hatırlıyorum. Çek,senet,altın,para gibi kıymetli şeyler bu kapsama giriyor. Bunu sizin için araştırdım. Eğer kargonuz aşağıdaki sayılanlardan biriyse sizhaksız duruma düşersiniz. Ama ortada kaybolan bir kargo olduğu için ve elinizde dekont olduğu için hakkınızı arayabilirsiniz.
   Aras kargonun şartnamelerinde taşınmazlar şunlar:

   * Yasaların taşınmasını yasakladığı kargolar,

   * Nakit para, çek, senet, altın vb. değerli madde ve taşlar, döviz gibi kıymetli evrak ve maddeler,

   * Taşınması sırasında bozulabilecek her türlü yiyecek, et, balık, meyve, sebze, akabilecek salamura veya sıvı ürünler, teneke & plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb. ürünler,

   * Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirleyici her türlü sıvı ve gaz kimyasal maddeler,

   * Canlı veya tıp testlerinde kullanım amaçlı gönderilmek istenen cansız varlıklar,

   * Paletsiz, diğer kargolara zarar verebilecek durumda olan ve 100 kg’dan ağır tek parça kargolar (Ancak, göndericinin kargoyu çıkış “Aktarma Merkezi”mize getirmesi ve alıcının varış “Aktarma Merkezi”nden teslim alması kaydıyla tek parçada 250 kg’a ve uzunluğu 5 metreye kadar olan kargolar kabul edilebilir),

   * Şehir içi araçlara sığmayacak ve uzunluğu 3,5 metreden fazla olan açık demir, kafes, mermer vb. eşyalar,
   * Ambalajı olmayan açık gönderiler,

   * Ambalajının açılması ve dağılması sonucu kırılabilecek ve diğer kargolara zarar verebilecek eşya ve malzemeler,

   * Diğer kargolara sinebilecek koku yayan ürünler,

   * Kolilenmiş olanlar dışındaki ev eşyaları (mobilya aksamı, çuval içinde ve ambalajı yetersiz eşyalar).

   • aras kargonun taşınmazlar şartnemesinden haberim yoktu yalnız bu evrağı alan arkadaşların beni ikaz etmesi gerekmiyor muydu yada bu durumu bana niçin bildirmiyorlar ben evrağımın kaybolmasını niye biirlikte çalışttığım kişiden duyuyorum aras kargo bana niye haber vermiyor size döneceğiz deyip aramamazlık eden çalışan aras kargo gibi bi işyerinde işi olmaması gerekir……

   • Taşınmazlarla ilgili konuyu sizin bilmeniz gerekli. Her kargo işleminde bunları söylemez hiçbir çalışan. Ama dekontunuzla bu işin takipçisi olabilirsiniz. Lakin evrak açıklamasını yapmışsınız ve bu da taşınmazlara giriyor. O nedenle ilgisiz davranıyor olabilirler. Çünkü bu durumda haksız duruma düşüyorsunuz. Müşteri hizmetleri ile umarım çözebilirsiniz.

 • rezalet karstan çorluya 5 günde gelen aras kargo evime 6 gündür gelemedi üstelikte 20 dk mesafeden telfonada çıkmıyorlar

 • merhaba
  bende
  3 kuruşluk bir ürün aldım internetten
  ve 300 kr elefon parası ödedim
  birde yarın ürün gelince utanmadan kargo ücreti isteyecekler

  13 aralıkta ürün aldım
  aynı gün kargoya çıktı ürün kargo ürünü ADANA yerine ANKARA’YA götürdü.
  bunu kendim tespit ettim.
  Ankarayı aradım. Kargomu sordum size dönecez dediler. Aradılar aradılar,
  bana deseler ” kargonuz neydi ” kalem dedim.
  Bana Adana’ya gönderdiklerini söylediler, Şb yi araddım yok dediler daha
  Ankaradan çıkmamış dediler Ankarayı aradım. Ürüni bulamdıkalrını söylediler. Adana bir müşteri temsilcisini aradım. Sizi mutlaka arayacaklar dedi.
  bugün 22 aralık saat 20:55 hala ürün yok
  bakalım ne zaman gelecek kargo

  birde loglarında ÖNEM TAŞIR yazıyor. siz taşıyamazsınız kaybedersiniz
  :(((

  • Aras Kargo müşteri hizmetlerinde kesinlikle bir şekilde üst yetkiliye ulaşmanız gerekiyor. Bir şekilde isim alacaksınız. Müşteri hizmetlerini de şikayet edin. İyi bir tonda konuşursanız uçakla bile yollarlar. Bende o şekilde olmuştu ama yine gecikmişti. Önem vermeden taşıyorlar işte. Şu an Yurtiçi Kargo’yu kullanıyorum ve pek sorun yok. Size de geçmiş olsun umarım kargonuz bulunur.

 • Aras kargo neden bu kadar laubali ve savsak? kardeşim 4 kere kullanmak zorunda kaldım 4ünde de sorun çıktı!!! şu an sinir küpüyüm sinirimden ağlıyorum. Kargomu bir devlet dairesine gönderdim ARAS KARGO ile, mesai saatinden sonra gitmiş, sekreteri bulamayınca paketi bırakmadan gelmiş, üsteik 5 kere telefon açtım MESAİ BİTİMİNE YAKIN. GEÇ KALIYORSUNUZ BİRAZDAN ÇIKACAKLAR HALA PAKET GİTMEMİŞ DİYE.
  SİZ SİZ OLUN ARAS KARGOYA GÜVENİPTE İŞ YAPMAYIN. VAKTİNDE TESLİMAT YAPAMIYORLAR!!!!!

 • Bu ARAS kargo kargoculuk değil yaptığı gecikmeye razıyım ama bu bi komplo olsa gerek acemi yalanlar..kargoİstanbul- gemerek /sivas ‘a gelecekti fakat tam bir ay hiç abartmıyorum…Rezillik …tüm bunlara rağmen bi muhattap yok…

 • benim de internetten ısmarladığım ürün 1 günde ordu ya geldi ama kent merkezinde olduğum halde ürünün elime geçmesi 4 günü buldu. aradım, şu anda dağıtımda birazdan gelir, dediler. ama o söylemden 4 gün sonra elime geçti. babamın da eskişehir den gelen kargosu öyle bir adres yok diye eskişehir e geri gönderilmişti. hem de daha bir ay önce aynı kişiden aras kargo ile paket gönderildiğinde elimize geçmişti. ama aynı adresi bulamadıklarını iddia ederek geri göndermişler. demek oluyorki aras kargo ile çalışmamak lazım.

 • İstanbul bölge müdürümüz Berkant Özkan tarafından 18.02.2011 Cuma günü KONYA ya Firmamıza gelmek üzere olan dosya kargo Konya aktarmaya gelip adımıza teslim edilmek üzere meram şubesine teslim edilen kargomuz meram şube tarafından kaybedilmiştir.
  19.02.2011 sabahı ben Meram şubesinde bulunan Mehmet beyi direk kendim aradım İstanbul dan gelen kargonun nerede olduðunu gelip gelmediğini
  sordum Mehmet bey geldiğini söyledi saat 14:00 da meram şubesine dosya kargoyu almak üzere gittim ama kargonun kayıp olduðunu rahat bir şekilde
  ifade ettiler.Meram şubesinden çıktım saat 16:00 de tekrar Meram şubesine gittim müdüre hanım Araçları çağırtmaya karar verdi,araçlar geldi her yer
  tek tek arandı meram şubesinde olması gereken kargonun kayıp olduğunu Müdüre hanım teyit etti.Ayrıca kaybettiğini ifade eden Müdüre hanım
  kargo sanki bu gün gelmemiş gibi düşünün dedi.Çok sorumsuz ve Lakait olan Meram şubenizle artık çalışmak istemiyorum.
  Ayrıca o dosya kargonun içinde çok kıymetli evrak vardı bu göz göre göre kayboldu.Ben bunun karşılığını kimden alacağım ?
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.
  Çok acil cevap bekliyorum.

  Politek Plastik

  Kemal ÇELİK

 • aras kargo kadar dandik bir kargo görmedim ben. Çalıştığım kurumun kapısına kadar gelip içeri almadılar diye kargoyu teslim etmeyem şahıs 2 gün sonra kurum içinde gezerken gördüm ve kargoyu neden getirmedim diye sorduğumda hık mık diye cevap verdi. Aras kargonun müştüri hizmetlerinide aradım ama hepsi fos kısaca aras kargo=fos kargo bi işe yaramaz benim için aras kargo bitmiştir. Hizmet sıfır kalite sıfır herşey sıfır

 • BEN DE ARAS KARGO YU SİKAYET EDIYORUM BI DAHA TOVBE OLSUN ARAS KARGO DAN NEFRET EDIYOM HEM BENDEN PARA ALDILAR HEM KARSIDAN PARA ALDILAR BIR HAFTA SONRA GERCEKLER ORTAYA CIKINCA HEMEN PARAMI IADE EDECEKLERINI SOYLEDILER HALA BEKLIYOM EVE GETIRECEKLERNIS EGER PARAMI VERMESINLER TUKETICI MAHKEMELERINE BASVURYOM YARIN SABAH

 • kusura bakmayın arkadaşlar semtinizdeki ilçenizdeki ŞUBE ler hakkındaki düşünceleriniz pek olumlu değil.Ama şunu unutmayın her bölge böyle değil mesela ÇANAKKALE/BİGA VE ÇAN DAKİ ARAS KARGO şubelerinden çok memnunum ilgilerine alakalarına denilecek söz yok herkes işinin mükemmelini yapıyor. HER TÜRLÜ TEŞEKKÜR EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM SAYGILAR…

  • beyfendi bende memnundum ama size bir kargo müdürü bu gün dosyayı gelmemiş gibi sayın derse ne düşünürsünüz? Ardından bir kaç saat sonra pardon biz kargoyu kaybettik sizin adınıza üzgünüz derse ne düşünürsünüz her şube tabiki aynı olamaz daha önce meram şubesinde Özgür bey vardı çok memnunduk ama Özgür bey gitti ve Aras kargo Meram şubesi dağıldı resmen.Bir kargonun Şube içerisinde kaybedilmesi ne kadar lakait olduğunu ancak yaşadığınızda öğrenirsiniz.Cuma gününe kadar aramaya devam edecekler eğer bulamazlarsa zaten gerekenler yapılacak Cuma gününü bekliyorum.

 • HAklısınız aras kargo çalışanları kısaca şımarık ukala,saygısızlar bunun sebebi ne anlamış değilim ama böyleler.bende bi sorunla karşılaştım iş başvurusunda bulunmak üzere büroya gittim konuşmaya kalkıyorum yüzüme bakan yok,ters ters bakmalar burunları kaf dağında bakalım belki işe alınırımda işin iç yüzünü o zaman anlarız,he birde 2 kez bende aynı sorunla karşılaştım,göya gelmişler bulamamışlar,kargonuzu şurdan alabilirsiniz dediler 2 araba değiştirdim gittim henüz kargocu arkadaşlar uğramadı kargonuz burda değil bilmem ne dediler iletişim eksikliği olan insanları çalıştırdıkları kesin tabi ki istisnalar vardır ancak geneli böyle,iş ahlakı ve eğitiminde ciddi eksiklikler var diye düşünüyorum!

 • acil göndermem bir kargoyu önüme ilk çıkan kargoya (aras kargo) vermek zorunda kalarak arkadaşım emreye bir kargo gönderdim. İnşallah gaziantepe değil kendisine ulaşır. Ayrıca gönderi takip sayfasından bilgileri girdiğimde bir şey çıkmıyor. Fazla fiyat almaları cabası…

 • Bu aras kargonun canı cehenneme… Ankaradaki toptancım arasla çalışıo… Kaç kere uyarmama rağmen aras kargoyla mal yollamaya dvm etti. Ben resmi malzeme satıorum..Havacıların denetleme haftası.. Ve 300 tane elbise kılıfına ihtiyacım vardıı.. HAni şu takım kıyafeterimizi astığımız kılıflar var ya.İncecik bişi.. HErneyse bi kutunun içinde malım geldi… Ve benden 60.00 lira kargo parası istediler. MAlı iiade etme gibi şansım yok.. Dediğim gibi denetleme haftası.. Başka firmalardan 200 adet kazak geldiğin de ödediğim miktar 30 liraydı… KAzak daha ağır ve daha çok yer kaplıo şöle duşunursek.. Çok ilgisizler.. Kazanacağmz para 100 lira 60 lirası kargpoya gitti %8 de k.d.v verilicek fatura kesilicek çunku.. 0,90 a geldi 1.30 satışı var:

  1.30×300:390 lira
  Gelişi: 0.90×300:270 lira
  Kar: 120 lira
  MAsraf: 60 lira kargo parası, 31.2 kdv. Toptancıya ödenen kdv 21.6
  Toplamı: 112.80…

  HARAM ZIKKIM OLSUN VERDİĞİM PARA

 • arkadaşlar bende usandım bu kargonun sorumsuzluklarından.kargomu kendim almak için şubeyi aradım ve kargomun gelip gelmediğini sordum.nitekim gelip alabilirsiniz dediler.şubeye gittim kargom iki parça halinde gönderilmiş.ikinci parça şubede fakat birincisi nerde..araştıralım dediler yarım saat bekledim.sonra bana diyorki krgonun diğer parçası daha yeni giriş yapmış başka bir araçla.kargo ayrılcakta şubeye gelcek…nasıl olurda verilen kargo iki ayrı araçla gönderiliyor anlamıyorum.ben bunların önem taşıdığını göremiyorum.

 • 12.03.2011 TARİHİN DE IĞDIR ŞUBESİNE VERDİĞİMİZ ACİL BİR EVRAKIMIZIN 14.03.2011 TARİHİ PAZARTESİ GÜNÜ ERZURUM OTOGARIN DA OLMASI GEREKİRKEN SALI GÜNÜ OLMUŞ AMA EVRAK HALA TESLİM EDİLMEMİŞ.PEKİ BENİM ŞİRKETİMİN ZARARINI KİM KARŞILAYACAK MAĞDURİYETİMLE KİM İLGİLENECEK SORARIM SİZE? BÖYLE BİR REZALET VE BÖYLESİNE BİR SORUMSUZLUK OLAMAZ AMA MAALESEF ARAS KARGO BİZE BU MAĞDURİYETİ YAŞATTI. YAZIKLAR OLSUN…

 • niğde den ankara ya göndermek üzere sözde emanet aldıkları çift kişilik yatağım ve bazamı paramparça teslim eden aras kargoya bundan sonra burnmu sildiğim mendilimi bile emanet etmeyeceğime söz verdim.niğde de hiçbir sorun yaşamazken ankara akyurt şubesi çalışanları yatağımın paramparça olduğunu bile bile bırakmış kattan kata anlaşmam olduğu halde kapının önüne atıp kaçtılar.akyurt çalışanları çok terbiyesiz sorumlu kişi yalancının teki.yazıklar olsun size.bir daha asla aras kargo…

 • arkadaslar bu tür hatalar sadece aras cargo da degil bütün kargo sirketlerinde yasaniyor bende arascargoyla calisiorum gayet memnunum problemim oldugu zamanda kisa sürede cözüyorlar

 • ARKADASLAR BEN KARAMANDA KARGO VERİYORUM AMA KARGO ERZURUM YERİN ANKARA YA GİDİYOR BU DURUM NASIL BİR YETKILI CEVAP VERECEK MERAK EDİYORUM BANA VE CALISMIS OLDUGUM FİRMA YA ZARAR VERİYORLAR AMA KARGO GONDERMEDIKMI HEMEN TEL ACIYORLAR KARGO YOKUM DIYORLAR HİZMETDE GELİNCE SIFIR CEKIYORLAR BENİM ANLAMDIGIM KONU KARGONU USTUNE YAZILIYOR BUYUK YAZILA ERZURUM DIYE YA BU KARGO ALININ YAZMASI OKUMASI YOK BİLİMİYORSA BU İŞ ALMASINLAR ARKADASLAR

 • SN MEHMET EMRE BAŞ TÜM ŞİKAYETLERİNİ OKUDUM HERHALDE İŞİ GÜCÜ BIRAKTIN ARAS KARGOYU KAFAYA TAKTIN.BOŞ ZAMANLARINI BURADA DEGERLENDİRMEYİ DÜŞÜNÜYORSUN.AMA OKADAR HAKARET EDMİŞSİN Kİ…ANLAMAK ELDE DEĞİL BENCE SEN KENDİ İŞİNE YOĞUNLAŞ

  • Kişisel bir günlük bu ve bana ait. İstediğim zaman yaşadıklarımı yazarım. Bunları yazmak,blogger olmak için işi gücü bırakmaya gerek yok. Gördüğünüz gibi birçok bu konuda şikayeti olan insan var. Firma sahipleri de bunları muhtemelen okuyordur. Geri dönüşleri sadece kendi sitelerinden almaz bir firma. Hakaret kısmından kastınızı anlamadım. Ama neyse onu yazdım yazımda.
   Teşekkürler.

   • nedense insanlar kensi işlerine bakmazlar acaba kendi işini sende dört dörtlük yapıyor musun bu atıp tuttuğun aras korgo türkiyenin yüzde 40 taşıyor aslanım onun için seni memnun edememiş olabiliriz ama biz işimizi çok güzel yapıyoruz ki türkiye bu alanda bizi lider yapmış son bi not unutma ki bu işi insan yapıyor ve insanın olduğu her yerde hata vardır

   • Bu işi siz bu uslupla yapıyorsanız elbette orada hata va anlayış sorunu vardır. Yurtiçi kargo ile şikayetlerimi form aracılığıyla bildirdiğimde onları ben aramak zorunda kalmıyorum onlar geri arıyor. İşte bu bir farktır. Hatalardan birşeyler öğrenip düzeltmek, düzeltmeye çalışmak kurumsallaşmak oluyor işte. Langur lungur konuşmakla ancak savunduğunuz firmaya zarar verirsiniz.

  • Bu yazıda hakaret nerede onu da bir açıklayın lütfen. Baştan sona bir daha okudum yorumunuzdan sonra, saygısız bir kelime bile bulamadım. İşi gücü bırakıp bununla uğraşmışsın gibi kelimelerle konuya yaklaşım kalitenizi özetlemişsiniz zaten, belirli bir zamana kadar bir devlet dairesine yetişmesi gereken evrakınız hiç olmadı mı sizin? Böyle bir durumda siz kargonuz nerede, ne zaman gelecek takip etmez misiniz? Sizce bu şahıs (ki kendisini hiç tanımam, tamamen bir tesadüf eseri bu sayfadayım) oturup kargonun kendi kendine ayağına gelmesini bekleseydi sessizce doğrusunu yapmış olacaktı herhalde. Milletçe tepkisiz, vurdum duymaz ve kendi başına gelince bas bas bağıran ama başkasına olunca oralı olmayan üstün özelliklerinizin ödülünü yakında alacaksınız. Şimdi buna da hakaret dersiniz siz, ama hoşunuza gitmese de gerçek bu…

  • aras kargoyu kafaya takmamak mümkünmü.syn mutlu.kimlik denetlemeden adamın kargosunu başkasına veriyorlar.ben olsam kitap yazmıştım bu konu hakkında.en rezil kargo şirketidir.başka biride efendim türkiyenin yüzde 40 ını taşıyormuş kırıp,kaybedip,döktükten sonra ne işe yarar.tescilli rezil bir şirket benimde kargomu yurt dışında başkasına vermişler.verdiğim para haram olsun.

 • bu aras kargo insanların sinirlerini altüst edmede üstüne yok. benim de türkiye de bulabildiğim tek ürünü kırarak getirdi. üstüne para aldı. ürünün kırıldığına aras kargo elamanı şahit. ürün kırılmış diye versem bir daha bulamayacağım yada ürünü getirirken kıran firma daha da parçalayacak belkide (belki böyle tamir ettirerek kullanabilirim-anlayacağınız geri versen birtürlü vermesen birtürlü çünkü türkiye de 1 tane bulabildim) paramamı da alacağımdan şüpheliyim… eleman yapacağım birşey yok diyor, ben de biliyorum yapacağın birşey yok en azından kargo ücretini almama nezaketini bile göstermiyorlar. ben de şikayet ettim internet sitelerine. sonra beni arayarak neden şikayet ediyorsun diye bir de güzel fırça yedim.

  • arkadaşlar benimde başımdan geçen bir güzel aras kargo hikayesi var.masal gibi okudukça sinirleriniz hoplayacak.14 şubat 2012 günü avusturya ya teyzeme teslim edilmek üzere bir zarf yolladım zarfın üstünde teyzemin adı ve adresi net olarak mevcut.17 şubat günü kargoyu aradım kargoyu teslim etmişler ama başkasına kendi ağızlarıyla söylediler.teslim ettikleri kişinin soyadı tutuyor ama adı aynı değil.neyse teyzem gili arıyoruz bakmadıkları sormadıkları kişi kalmıyor çevrelerinde.posta yok.tekrar şubeyi arıyoruz bu gün içersinde kime gönderildiğini söyleyin biz ordan araştıralım içinde önemli belgeler var çünkü diyoruz.antalya bölge müdürlüğünü arıyoruz biz size geri dönecez diyorlar kimsenin aradığı yok.internet şubelerine ikaz mesajı atıyoruz cevap yazan yok.hadi gönderdiğimiz evrakları alan kişi başka amaçlarla kullanırsa ne olacak.kim bunun sorumlusu.böyle işmi olur.bunun adı iş bilmezlik değilde nedir.ptt memurları bile postayı verirken kimliğe bakıyor.acaba doğru kişiyemi teslim ettim diye.işin maddi boyutundan geçtim evraklar önemliydi.benden tafsiye sakın tercih etmeyin aras kargo yu.

 • ürünü tamir ettirip takdırdım arabaya. işin garip tarafı kargonun müşteri hizmetleri beni arayıp fatura v.s. bilgilerini aldı. sizi arayacaklar dedi.. ve bir müddet sonra aradılar kargo şubesinden, ne dediler biliyor musunuz neden şikayet ediyorsun kardeşim. kırıldıysa kırıldı geri verseydin dedi eleman. ürünü kımışsınız size verilen bir emanete sahip çıkamıyorsunuz, üstüne kargo ücreti alıyorsunuz neden şikayet etmeyeyim dedim..
  eleman iyi o zaman bildiğin yere şikayet et dedi bana.
  salak bunlar güya sorunu çözmek için armıştı eleman. bir özür bile dilemiyorlar.

  • yarın sikayetvar.com a yazarlar yanında bir gülücük ikonuyla müşteri ile görüşüldü sorun çözüldü diye.

   • aynen dediğim gibi şikayatvar.com da bir gülücük ikonuyla sorunun çözüldüğün yazmışlar 🙂

  • öncelikle iyi akşamlar arif bey siz madur olan bir müşteri ve kabedilen bir hazinesiniz bende bir aras kargo çalışanıyım size ürünü teslim eden arkadaş kırılıcak olan bir ürün oldugu açıklaması var ise üstünde siz kargoyu teslim aldıgınızda size refakat edip kargo saglam gelip gelmedigine bakması gerekirdi size ürünü gönderen firmanın bunu belirtici bir yazı yada stikır olması gerekir kargo şirketleri teslim ettigi kargonun kırık oldugu zaman ise tutanak tutmak zorunda ve maduriyetinizi gidermek zorunda bunu ise hızlı bir şekilde yapmaktadır sizin şanssızlıgınız sizinle ilgilenen şube çalışanlarının müsteriye olan ilgisizligidir saygılar.

 • bence firma insanları çağrı merkezlerine yönlendirmemeli kendileri ilgilenmemliler.çağrı merkezinde bir kez konuştuguuz kişiyle konuşmak çok zor. başalrındaki sorumluylada görüşmek zor.
  ama bencede çok kötü bi kargo hizmetleri var. kargo yollayacak kişilere tafsiye etmiyorum.

 • Aras kargo ya teşekkür mesajı : 08.04.2011 Tarihinde taşıdıkları ve kırdıkları tv müzik seti mutfak eşyaları vb. için kendilerine çok teşekkür ederim gerçekten kargoculukta lidersiniz ???

   • Bu Aras Kargo her yerde mi böyle rezil arkadaşlar? Ben de Şırnak ta oturuyorum…burada da böyleler malesef…dört gündür kargomu bekliyorum, gidip kendim alacağım, dün cumartesiydi, bugün getiricez dediler, getirmediler…bugun de pazar ve kapalı…yarına kaldı işimiz…Allah ın belaları..

 • 07/05/2011 tarihinde anneler günü nedeni ile Ankara’ya kargo göndermek istedim, en yakın Aras kargo şubesi olan Cerrahpaşa şubesine gittim ve kargomun pazar günü elinde olup olamayacağını sordum. Çalışan bayan görevli bizim de annemiz var o yüzden pazartesi elinde olur dedi.Ben de tamam dedim ve kargomu gönderdim. Anneme de o gün hastane işi olması nedeniyle yalan söyleyip, evden ayrılmamasını sağladım. Ancak saat 3’e kadar beklememe rağmen kargonun ulaştığına dair bir bilgi gelmeyince 444 25 52 numaralı Aras kargo müşteri hattını aradım. Mağduriyetimi belirttim, görüştüğüm kişi bana şikayetimi aldığını en yakın zamanda bana dönmek üzere telefonumu istedi. 15 dakika içerisinde şikayetimle ilgili bana ulaşılacağı mesaj halinde gönderildi. Ancak saat 6’ya kadar beklememe rağmen hiçbir şekilde dönüş yapılmadı, mesai saatlerinin bitmesini bekliyorlardı. Neyse ben aradın firmayı, kargomun hiçbir şekilde bugün ulaşamayacğını en yakın yarın ulaşacağını bildirdiler. Anlayamadığım konu ben arayıp şikayetimi iletmesem de zaten kargo yarın teslim edilecekti. Beni neden BU KADAR OYALADILAR……. Ve ben yarın annemi nasıl evde tutacağım, yarın evde olmazsa da kargo geri dönecek. YANİ SÜRPRİZİMİ REZİL ETTİLER…. BUNDAN SONRA HAYATTA ARAS KARGOYLA BİRŞEY GÖNDERMEYECEĞİM AYNI ZAMANDA YAKINLARIMDAN GÖNDERMEK İSTEYENLERE DE ENGEL OLACAĞIM….

 • Bu kadar sorumsuz bir firma daha görmedim bir sinemada çalışıyorum sinemalar arası film transferi yapılırken bana gelmesi gereken filmmi başka bir sinemaya göndermişler arayıp durumu bölge bayine anlattım onlarda tamam daha şubemizden çıkış yapmamış dediler size yönlendiriyorum cewabını aldım iki seans oynaması gerekirken oynamadı film daha sonra tekrar aradım saat 15:00 da gelinizde yönlendirildi dediler bu sırada ben hala bekliyorum sonra bir telefon geldi saat 16:00 sularında yanlış adresin verildiği sinemadan kargonuz buraya geldi diye
  Şöyle özetleyim ben olayı daha yanlış götürdükleri sinemaya bile geç teslim eden bir firma…..

 • anlamadim ben de, adamlar da bi guven, bi rahatlik, bu aras kargo harbiden insanin sinirlerini zorluyor, insani isinden gucunden ediyor. 2 kg bile olmayan bir urun 8 gunde gelir mi? urunun abim teslim aldigi icin pek ilgilenilmedi.5. gun abin ariyor, ozur dileniyor, aksam urun gelenecek deniyor. yalniz tabiki 2 gun sonra aksam geliyor. urun neden gecikti sorusuna verilen cevap, adres yetersizligi. Halbuki adres urunun ustunde gayet acik yazilmis. ve ustune gecikmeden dolayi 5 liralik kargo icin 15 lira alinmis, tabi saf abim bu isleri pek anlamadigindan odemeyi yapmis. Ben duyunca deliye dondum. asla arasla calismam. kimseye de onermem.

 • DAHA ÖNCE PTT KARGO İLE 4 TL MERSİN’E GÖNDERDİĞİM BİR CD Yİ BUGÜN ODA ARKADAŞIM İZMİR’E 2 KG LIK BİR KOLİ GÖNDERECEĞİ İÇİN ARAS KARGODAN ELEMAN ÇAĞIRMIŞ OLDUĞUNDAN,BU DEFA BENDE ARAS KARGOYU KULLANMAK İSTEDİM . BİR GÜN SONRA GELEN FATURADA ,İZMİRE GİDEN 2 KG LİK KOLİ 13 TL,MERSİN’E GİDEN 150 GR LIK CD 11.39 TL İDİ. NEDENİNİ SORDUĞUMDA, ZATEN ÖZEL KORUMALI KUTUSUNDA BULUNAN CD NİN DOSYA İÇİNDE GÖTÜRÜLDÜĞÜNÜ( NE DEMEKSE?) SÖYLEDİLER..VE BUNU GAYET SAYGISIZ BİR ŞEKİLDE İFADE ETTİLER.ARAS KARGO MU…??? ASLAAA…

  • canocan slm şimdi herkez gibi sizde şikayetçisiniz fakat olay şu dosya dedigi sitem aras kargo yazılı poşet dosyadır ve bu özel manifesto kasalarında gider mersin yakın bir yer degildir birde ptt kargo ile aras kargonun fiyatları aynı degildir arada bayagı fark vardır izmire giden 2 ds lik kargo ise normal olarak gitmiştir mesafeler arası km başı fiyat artmaktadır firmaları kıyaslar iken şuna dikkat etmek gerekir aras mng ve yurtiçi kargo fiyatları bu şekildir ama ptt sürat kargo ise vede fillo kargo uygun taşımaktadır

 • slm arkadaşlar ben erzurumda toptancıyım az once aras kargoyla gelen hadıseyı anlatacam sıze malatyadan kayısı gelmıs depo elemanım yer gostermıs suraya ındırın dıye adamda tantana etmıs eleman benı aradı abı depoya degıl kapının onune bırakır gıderız merdıven cıkmayız demısler bende dedım depoya ınecek ınmıorsa gerı goturun dedım adam dıyo elemanlarınız yardım etmıyo bende yardım etmek zorunda degıller oldu olacak karnını da ben doyurayım o senın acız fırmanın prensıbı benı baglamaz dedım fırma cıddı olsa derkı adamı mı tek gondermıyım ıs cabuk gorulsun ve su pıskınlıge bakın ast ust hepsı aynı cunku fırmanın bı kayıbı yok yıne gıden ınsanlar var amerıkaya fransaya boykot edecegımıze kendı ıcımızı duzeltelımde essek yerıne koymasınlar bızlerı haa ben calısmıyorum bu yalancı fırmayla calısan fırmalarımıda yurtıcı ve ups olarak sozlesmem var yonlendırıyorum onlara elbet halı hazırdakı servetlerı bıtecek elemanlar cıkacak ustler ısssız kalacak fırma prensıbını ve cıddıyetını o zaman anlarlar ama kel kafalarına dokunarak ah vah edıp bız naptık dercesıne nafıle bız tuketıcılerın kazanacagı ve alternatıflerın oldugunu bılmelerınden hıc suphe yok umıtsız neyse fazla omur bıcmıyorum arkadaşlar lanet olsun bu kargoya calısaşanlarına yonetıcılerıne hepsı fasarya tskler

  • beyfendi aras yıllardır burda ve burada kalacaktır öyle 3 beş müsteri çalışmıyor diye milyonlarca çalışanı müsterisini olan şirket çökmez yıkılmaz siz madursunuz evet sinirlenmişsiniz biz insan oglu sinir oldugumuz zaman gözümüz birşey görmüyor olayı şu yönden düşünün iyi bir müşteriniz var ama günün birinde size ters düştü oda size dediki ben bütün tanıdıklarıma söylüyecegim senden degil ahmetten alın malları bu iş böyle çözülmez igneyi başkasına çuvaldızı kendine batıracaksınız ordaki kargo görevlisinin kapıya kadar getirme ve indirme yetkisi var tabiki depona indirtmek isterseniz oda olur hamaliye ücreti var bunu ödedikten sonra 5.ci kata çıkar sorun bu o arkadaşlar sizden hariç kaç kişinin malını indir bindir yapıyorlar haberiniz varmı sonuçta onlarda allahın yarattıgı bir kul hep bana diyorsunuz

 • her konuda böyle duyarlı olsanız , her sıkıntıyı anlatıyor olsanız , hak vereceğim belki ama taraflı yayınlar bunlar, rakip firmalarda da çok büyük sıkıntılar var bunları neden yazmadınız..

  • Aras kargo Türkiyenin en taş yontma devrinden kalmış kargosu…
   Bu arada kişiler başından geçenleri anlatıyorlar da ondan…

   • beyfendi acınız büyük galiba kelimeleriniz bayagı agır size ne zarar verdi bu kargo şirketi laf olsun diyemi yazdınız

 • Merhaba Emre Bey;
  bence sizin ARAS CARGO’ya bir sevimsizliğiniz var galiba sürekli bu firmayla ilgili yorumlar yapıyorsunuz merak ettim doğrusu???

  • Hayır yanlış takip etmişsiniz. Blogumda genellikle her konuya yorum yazarım. Aras kargo ile yaşadığım durumları yazmadım sadece. Farklı konularda da var blogu incelerseniz fark edersiniz.

 • Mailime gelen bir isteği de buradan iletmek istiyorum.

  MERHABA ANKARA/ŞAŞMAZ ARAS KARGO ŞB SON 1 AYLIK DÖNEMDE HERGÜN KARGO ALINMASI İÇİN ARANIP BİLGİLENDİRİLMELERİNE RAĞMEN UĞRAYIP KARGOLARIMIZ ALINMIYOR SMB HAYAT SU OLARAK HERGÜN DANONE HAYAT SU’YA KARGOLARIMIZ OLUYOR BU SORUNUMUZA Bİ ÇÖZÜM BULABİLİRSENİZ…SMB OLARAK ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  SMB HAYAT SU ertiy06@hotmail.com

 • Merhaba, (Seri : PG 847937)
  15,07,2011 tarihinde mydukkan.com alış-veriş sitesinden bir takım bas gitar teli aldım. Aldığım ürünün altında da şöyle bir bilgi vardı.”aynı gün içinde kargoya verilir.” ki mydukkan çalışanları sağolsunlar dedikleri gibi de yaptılar. Tellerim aynı gün kargoya verildi. Bana teslimatı yapacak kargo da ARAS KARGO. Ürün İstanbul’dan Bilecik’in Bozüyük ilçesine teslim edilecekti. Ama kargo Erzurum’a gitti. Komik değil mi? Aras Kargo insanları mağdur etmeye devam ediyor. Benim 16,07,2011 tarihinde konserim vardı. 1979 yılında temelleri atılan bir şirket bu ARAS KARGO, 32 yaşında. Daha kendi içinde ki ağı denetleyemeyen bir şirket…
  32 yılı boşuna mı geçirmiş acaba? Sadece gelen şikayetlere baksa yine düzeltmeler yapabilir. İnsanlar bas bas bağırıyor. ARAS KARGO sıkıntılısın. Söylediklerini yerine getiremiyorsun. İnsanları mağdur etmeye devam ediyorsun. Süslü laflar etmeye gelince Kargo sektörünün önde gelen firmalarındansın. Böyle mi örnek oluyorsun. Bakınız, aşağıda okuyacağınız metin bence şunun beyanatıdır. Kalite denilen şey başarıya değil başarısızlığa veriliyor. Aldanmayalım. ARAS KARGO dese ki:”Sayın Müşterilerimiz biz size kargonuzu teslim edeceğiz; ancak hemen değil. Sistemimizde daha sıkıntılarımız var. Paketiniz Türkiye turuna çıkabilir. Size gelmesi birkaç gün gecikebilir. Ama teslim edilir.” Buna diyecek hiçbir söz yok. Önemli gönderilerimizin ARAS KARGO ile taşınmasını istemeyiz bizde o zaman. Başka kargo şirketleriyle çalışırız. Bilinçli davranalım lütfen. Biz paramızı alın terimizle kazanıyoruz. Kimseye bedava para kazandırmayalım.

  Başarıya değil, başarısızlığa kalite:
  Türk Kargo Sektöründe; hizmet kalitesi, ileri teknolojisi, standartlara uygunluğu, yaygın ve geniş ulaşım ağı ile kalitesi Türk Standartları Enstitüsü’nce tescil edilen Aras; Türkiye’nin marka patentine sahip, TSE belgeli ilk kargo kuruluşudur.

  ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi’ne de sahip olan Aras; sunduğu hizmet kalitesi ve geliştirdiği çözüm ortaklığı önerileriyle, AC Nielsen Zet firmasınca yapılan araştırmada yıllardır üst üste, tüm sektörler içinde Yıldızı Parlayan Markalar Birincisi olmaya hak kazanıyor.

  Çalışmalarını ismine ve liderliğine yakışan bir biçimde “kalite güvence sistemi” altına alan Aras, Tüm Tüketicileri Koruma Derneği’nin (TTKD) gerçekleştirdiği tüketici araştırmasında, kargo taşımacılığı sektöründe Altın Marka Ödülü ve Tüketici Dergisi tarafından verilen Tüketici Kalite Ödülü’nü yıllardır üst üste alan tek kuruluş olmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

 • ah aras vah aras bütün yorumları okudum ben zanediyordum ki bu sıkıntı sadece burda var meğerse arasın olduğu her yerde var ya saat 13 00 dağıtım yapılacak olan şubeye mal geliyor hakkari küçük biyer benimle kargonun arası 500 metre ama ne yazıkki 5 saat sonra alabiliyorum yani mesai bitimine denk getiriyorlar bir tane dağıtım araçları var belkide vardır ama neyazıki hiç görmedim kimse kusura bakmasın diğer korgolarlada calışıyoruz ama aras kargo kadar sorumsuz bi kargo görmedim.. işallah bu durumu düzeltirler

 • ARAS KARGONUN KARGO TAKİP SİSTEMİ ÇALIŞMIYOR, KARGOMUN NEREDE OLDUĞUNU TAKİP EDEMİYORUM, PTT KARGO YURTİÇİ KARGO MNG KARGO VB… ŞİRKET VE KURUMLAR DA BU HİZMET VERİLİYOR, ARAS TA NİYE SİSTEM AÇILMIYOR???

 • aras kargo gümüşhane/ kelkit kargo teslim edilmediği halde taelim edilmiştir kargo takibinde yazıyor. adamları aradım kargom gelmedi bu ne demek oluyoR ??? adamların umrunda değil

 • ARAS KARGONUN DİKKATİNE DİKKAT
  memlekette isimyapa bilirler ama hic bir zaman kalite olamazlat güvenirlik nedir aras kargoya ögretmek lazım hani derlerya koyunun olmadıgı yerde keciye abduraman celebi derler aras kargoda onlardan farkı olmayanlar biri müşteri hizmetlerini arıyorsun bir saate geri dönüp bilgilen direceklerini söylüyolar ama ne dönen var nede sran kimin nesine gerek insanlara salak gözüyle bakan her firma görün bakın sala durumuna kendisi düşer izmirden elbistana iki günde getirmek üzere aldıkları kargoyu teslim edemeyen beceriksiz firma aras kargonun dikatine

 • bu aras kargonun bana yaptığı 3 oldu izmirden 1günde geldi 3 gündür postapaşı şubesinde kargo takip ediyorum adreste bulunamadı yazıyor kargo gelecek diye iki gündür evdeyiz kargo şirketini arıyorum yeniden adres verdim tarif ettim öğleden sonra gelir dediler 16:30 aradım dağıtım bitti dedi kardeşim öğleden sonra gelecek dediler araç kaza yaptı dedi gelin kendiniz alın dedi çalışıyorum nasıl alayım dedim bu gün pazar kapalı raya bayram tatili giriyor şimdi baktım kargo takip ekranına adres yetersiz yazıyor güleyim,mi ağlıyım,mı bilmiyorum ars kargo sınıfta kaldı.mng kargo,yurtiçi kargo,ups hepsi zamanında getirdi sorumsuzluk bunlarda.

 • Aras Kargoyu güvenilir ve iyi sanardim. Demek sadece isim yapmislar!
  Günlerdir gönderdigim kargo´nun diger baska bir subesine ulasip ulasmadigini ögrenmeye calisiyorum. Karsi subenin tüm telefonlari ya sürekli mesgul yada acan yok. En az 30 defa aramisimdir. Internetten takip de mümkün degil, cünkü denildigine göre calisma varmis??!
  4442552 numarayi aradim, oradaki calisan arkadas da enteresant bir sekilde bana yardimci olamayacagini ve saat 13 den sonra aramami istedi. Bu nedir yahu? Bir hotline kuruyor sunuz ve arayan müsteriye bidaha ara diyor sunuz? Böyle biseye ilk defa tanik oluyorum…

 • hiç işiniz gücünüz yok oturmş salak salak konuşuyosnuz kim bilir sizler iş yerinde nasılsınız onları bilen yok tabiii ==

  • emrah bey,
   biz toplumu ilgilendiren bir hizmete talip olup, onu eline yüzüne bulaştıran bir firma değilizki. aras kargoya güvenip ona emanetimizi verdik. bir firmanın hizmetinden memnun olmamak ve bir dahaki sefer o firma ile iş yapmamak başka birşey, o firma sizin eşyanızı kırıp döküp, üstüne de para isteyerek size getirince başka birşey… kusura bakmayın bunu heryere yazarım. firmadan memnün değiliz bunu da burada yazıyoruz.. yazmayalım mı!!! ben bana emanet edilen birşeyip kırıp döküp sonra sahipibine bir de üstüne para isteyerek vermedim şahsen.

  • Evet işyerindeki durumumuzu bilmiyorsunuz, o yüzden böyle saçmalıyorsunuz. Sözlerinizde buradaki insanların tezlerini çürüten hiçbir şey yok, size göre bu kadar insan haksız, karşı şirket haklı olmalı. Sizin kargonuz böyle günlerce sallansa eminim ki buradaki herkesten çok bağırırsınız. En iyisi bilinçaltınızı başka platformlarda saçıp burada daha fazla acı acı güldürmeyin insanları kendinize

 • aras kargo batıkent şubesindeki çalışan bayan kadar kaba ve işini savsaklayan bir kargo elemanı daha görmedim. kadına telefon açıyorum şu saate kadar getirebilirmisiniz pakette yiyecek var bozulur bir gün sonraya kalırsa ve şu saatten sonra evde olmayacağım diyor. bana tmm arkadaşlara ileteyim diyor ve zaten en geç saat 2de bitirmiş olurlar o saate kadar kargonuz elinizde olur diyor. telefon açıyorum saat 3de ancak elinizde olur diyor. ve teli kapatıyor. şimdide arıyorum muhtemelen arayan numara gözüküyor. devamlı meşgule atılıyor telefon. her seferinde aras kargo batıkent şubesiyle bu sorunu yaşıyorum. eminim ben gibi çok insan vardır. bunların işbilmezliği yüzünden mağdur olan.

 • kardeşim aras kargo işclerin parasını yatırmıyorlar eskişeyirde işe giren cikan belideyil bu kadarda olmaz keşke hic girmeseydım işe sakın girersiniz ben yandım sızde yanmayınnnnnnnnnnnnnnnnnn

 • ARAS KARGODAN GELEN PAKETİMİN HEM DIŞ KABI HEM DE İÇİNDEKİ ÜRÜNÜNÜM KABI AÇILMIŞ KESİNLİKLE BUNU TAVSİYE ETMİYORUM BİR DAHA ASLA KULLANMAM.DİĞER FİRMALAR BENCE 2 MİSLİ PARA ALMALI KARGO BEDELİ OLARAK
  ÇÜNKÜ GERÇEKTEN GÜVEN TAŞIYORLAR VE BUNU HAKEDİYORLAR.

 • bir internet sitesinden ürün satın aldım, fakat süre dolmasına rağmen ürün bana ulaşmadı bunun üzerine ARAS kargoyu aradım ARAS Kargo şirketi ile yaptığım görüşmede adresin yanlış olduğu bildirildi fakat adres bilgilerim doğrudur. üstelik doğum günü hediyemi de rezil ettiler. ARAS kargo şirketi adres bilgileri yanlış olduğu için ürünü bize ulaştıramadığını, kargo şirketine yaptığım telefon sonrası ögrendim. fakat kargo şirketine verilen adres doğru aynı zamanda bu adrese verilen başka kargo şirketleri tarafından da ürün aldım, adres bilgilerim doğrudur. doğum günü hediyemiz zamanında ulaşmadığı için kargo şirketinden şikayetçiyim.

  • Benzeri durumu yaşamıştım özellikle hediye olması ayrı bir sıkıntı yaptı. Gerçi Yurtiçi kargoda yaşadım bu durumu ama iş işten geçtikten sonra çözüldü.

 • arsa kargo şikayeti
  4 ekimde verdiğim kargo 10 gün geçmesine ragmen karşı tarafa ulaşmadı yollıyanın tel. var alıcının tel. var aramadılar hayati önem arzeden bir paket .bu kadar ilgisizlik olmaz rezalet .ne olduğu meçhul kesinlikle ARAS KARGOYU KULLANMAYIN

 • eskişehirde öğrenciyim izmirde annemden yiyecek bişeryler göndermesini istedim bu aras kargo denilen lanet şeyden uzak durun allah aşkına yiyecek var diye on kere söylememe rağmen getirmediler yiyeceklerde bozuldu parayada yazık oldu annemin emeklerine de allah belalarını versin

 • Yorum yazmayı bilmeyen karaktersiz insanların yorumlarını siliyorum. Yorum olumsuz olsa da olumlu olsa da uslubuyla yazılmalı. İnsanlık öğretmek için vaktim yok…

 • Arkadaşlar,

  Hep olumsuz yorum görüyorum. ben aras kargo müşterisiyim. 4 yıldır çalışyorum. ve gayet memnunum. gün içinde istanbul a teslimat yapan kargo firması varmı? 24 saatte Trabzona teslimat yaptırdım. Hatalar olabilir. herkes hata yapıyor . gene hizmete lütfen bakın.

 • slm mehmet bey nasılsın ben sanlıurfa da aras kargoda kurye olarak calısanıyım suan saat 22,31 ve hala calısıyoruz lutfen urfadakı subedelere ve acentelere sıkı bır denetım gonderın bız burda 10 elaman olarak bulanımdfayız her allahın gunu saat 23 kadar ne ıs yapılır bır gurlu anlam veremıyoruz yardımlarınızı beklıyorum maaslarımızı bıle 3 ay gectıkten sonra alabılıyorum mehmet bey sıkıntımız cok kafanızı agrıtmım lutfen yardımlarınız beklıyoruz teseklkur ederız ıyı geceler
  geregın yapılmasını rıca eder tesekkur ederız

 • BEN DE ARAS KARGO İÇİN OLUMSUZ YORUM YAZACAKTIM.HERHALDE İLK BEN YAZACAĞIM DİYE OLUMSUZ BİR YORUM VAR MI DİYE BAKAYIM DEDİM…..OHOOOO..ADMLAR AŞMIŞ…OLUMSUZLUK KONSUNDA BİR NUMARA KENDİMİ YORUP ŞİKAYETLERİMİ YAZMAYAYIM.İZMİRDEN DÖRT TANE ARABA CANTI SİPARİŞ ETTİM MUĞLAYA 27,50.TL YE GÖNDERDİLER…ZEHİR ZIKKIM OLSUN….ARAS KARGO….TÜÜÜH

  • Aras Kargo hiçbir çalışma prensibi sistematiği olmayan ya da işletilemeyen aciz bir şirket görünümüne haiz, can yakıyor maalesef katıksız tam bir rezaletler! AU 846485 nolu kargom bugün(01.12.2011) 4.günü ama hala ulaştırılamadı yerine. Müşteri temsilcilerine defalarca durum bildirmeme rağmen sözde kayıt not oluşturup çözecek ve bana dönecekler ama 4 gün oldu iletilecek adresin baskısı altında ne açıklayacağımı bilemeden ezilmeye devam ediyorum sırf bu beceriksiz personelin yanlış sistemin hatta belki de sistemsizliğin yüzünden. Hepsinden beteri,netice odaklı sağlıklı aklıselim bir muhatap da bulamıyorum bu kargoda. Lanet olsun! Uzak durmakta fayda var!..

  • bedava getirselermiş ya allah aşkına yazdıgına bak 4 adet araba cantı bence uygun yollamışlar bunu takip edip sizde gönderen firmaya ben arasla degil mng yada yutiçi deseydin ama farkı olmazdı inanın

  • bakın her şirket için sizler gibi madurlar var 08 Haziran 2011 tarihinde hatice seymen dedi ki;

   YURTİÇİ KORGO berbat bir şirketsiniz ne ben nede etrafımdakiler asla ama asla sizi tercih etmeyecek bunu bilin eger eleitiriye önem veriyorsanız önce 444 99 99 hatlarınızdaki elemanları eğitmekle başlayın kendilerini çok uyanık sanıyorlar zaten detay yazmama gerek yok kaydediyorsunuz ya 08.06.2011 saat 14.03 ve 14.15 yaptığım ayşe hn. ve miaç hanım görüşmelerine bakın tabii oda kayıtlıysa kısaca size verdiğim parayı ve günümü zehir ettiniz evrakımı kaybettiniz hakkımı helal etmiyorum rezilsiniz bu kafa ve personelle zor düzelirsiniz

 • BANADA GELCEKDI DUN PAKET GELMEDI BUTUNGNM REZL OLDU YNI GELCK KARGODA NAKIT PARAM VARDI BILEMIORM ARTK YNI

 • Hatasız kul olmazmış adamların burnundan getirmişsin onlarda işini yapmaya calısıyor düzeltirler elbet . Saçmalık .

 • Aras mı? Adresi bulamayan, kargoyu gününde teslim etmeyen bir firma. Sakın bulaşmayın. Müşterilerine sorumluluk belgesi imzalatıp nakliyenin hasarından doğacak maliyeti bize yükleyen firma. En küçük koliye 10-15 TL alacak, bu koliyi taşımak için kamyonlarında koliye göre raflar olmayacak, koruyucu sabitleyiciler kullanmayacak; üstüne üstlük bir de bunun sorumluluğunu vatandaşa yani bize yükleyecek bir firma. Adamı parasıyla rezil eder bunlar. Sakın bulaşmayın, yazık olur arkadaşlar…

 • yorumlarınızı okuyorumda ben aras cargo çalışanıyım ve ne hikmettir bu yazdıklarınızla hiç karşılaşmadım bırakın kargonun günlerce beklemesini adamın kargosu geliyor şube teslim 10 defa aramamıza rağmen gelip almıyorlar sizler neden bahsediyorsunuz bir arkadaşımız yazmış kargom 10 gün oldu ulaşmadı diye yazık günay bu kadarda iftira atılmazki iftira atarken elini vicdanına koy kardeşim bir defa 1 şubede bir kargo 3 günden fazla kalmaz kalırsa iade edilir sen neden bahsediyosun

 • Siz nediyorsunuz arkadaşlar aras kargo ile ben mersine 1 kg hediyelik baklava gönderdim ayın 05.01.2012 tarihinde misafirimin eline 09.01.2012 de ulaştı daha ben peşine düştümde ulaştı.Bahane side çok yogunduk götüremedik şubenin vermiş olduğu cevab bu neden ulaşmadı diye sordugum da adres yetersi diye sisteme girmişler mersin subeye soruyorum yok adres dogru ama yetiştiremedik gittigimde de kapalıydı gibi bahaneler sunuyorlar işte firmanın nasıl ciddi çalıştıgı ortada inanmıyan arkadaşımız var ise gitsin arastırsın kargo takip numarası bile verebilirim. Artık Aras Kargo mu Asla bunu herkese anlatim ki başka insanlarda bunu yaşamasınlar sıkıntıya düşmesinler

 • aras kargo gerçekten umursamaz bir kargo geçen sene gönderdiğimiz bir kargoyu kaybettiler ve yapacak birşey yok kargo yok dediler. ee nolcak dedik gönderdiğimiz malzemenin ücreti ortalama 250-300 tl idi irsaliyesi de var faturamız da burda aha ücreti dedik ama yapacak birşey yok mahkemeye verin şikayet edin vs birşey yapamayız dediler. bu kadar da pişkin bir kargo yani

 • NEYİ savunduklarını anlamıyorum,hersey ortada HALA TÜRKİYE DE ARAS KARGO GİBİ bir firma olmasıda gerçi bizim ayıbımız ama malesef kalın biraz.

 • 20 Ocak 2012 cuma günü (balıkesirden-izmire) çok önemli okul belgelerimi, yatay geçişimi tamamlaması ,belgelerimi yök’e göndermesi için aras kargoya verdim.(üniversite o kargoyla anlaşmalı olduğundan mecburiyetten) c.tesi günü iletileği bilgisini verdiler.benim belgelerimin en geç salı günü yökte olması gerekirken, her aramamda ilgileneceklerini söyleyip ilgilenmediler.en sonunda perşembe günü (26 Ocak) 2 saat süren telefon konuşması ve tartışmalar sonucunda belgenin 15 km ötedeki asıl adresine ulaşabildiği bilgisini aldım.(menemen izmirden seyrek’e-izmirliler bilirler ne kadar kısa bir mesafe olduğunu).Bununla beraber telefonda en son görüştüğüm m.temsilcisi ”hanım efendi madem bu kadar önemliydi neden kendiniz götürmediniz” cümlesini kurunca kan beynime sıçradı.Arkadaşlar eğer gerçekten gönderdiğiniz mülkiyet sizin için önem arz ediyorsa aras kargodan uzak durun.Aras kargo gerçekten çok lakayıt bir firmadır.lütfen onlarla çalışmayın.

 • 27,01,2011 tarihinde çanakkale aras kargo sarıçay şubesinden ankara yenimahalle ye bir lcd televizyon yolladım normalde kargolar kısa mesafelerde ertesi gün yerine ulaştırılır e cumartesi geldi akşam oldu kargomun yerine ulaştığını teyid eden ailemden kimse yok şubeye gittim lakaytlığa bakın yolladığım kargo yerine ulaşmamış er yada geç bu gün ulaşır beyefendi dediler inandım salak gibi e tabi malumunuz üzere cumartesiyi gömdük e pazar zaten gitti pazartesi günü chekk etme babında aileme sorduğumda hala ellerine ulaşmadığını öğrendim yine aynı şubeye gittim bir hanımefendi bana demetevler ile etlik arasında gidip geliyor sizin lcd demezmi gülermisin ağlarmısın neyse uzatmayalım pazarteside ulaşmadı bu kargo yerine şair ne demiş bugün yine açız evlatlarım lakin yarından ümit ederim sanırım on onbeşgüne kadar ulaşır ulaşmazsa kesin lcd nin başına bir hal gelmiştir müşteri hizmetleri diye bir departmanları var vur patlasın çal oynasın tavernası gibi aramayın arkadaşlar size dönen eden yok yazık tel faturanıza vallahi hilafsız yirmi dakika şarkı türkü dinliyorsun çıkanda konuya vakıf birisi değil herhalde orada konken partisi falan tertip etmişler işten güçten bir haberler gelsinlerde onlara taşımacılık öğreteyim diyeceğim onuda kabul etmezler salaşlığa alışmışlar artık ama fazla uzun sürmez bu şartlar altında çalışma metodları yani mumun sönme zamanı yaklaşmış tünelin çıkışı yok ben mng de ups cargo line da kaptanlık yapmış bir pilotum sadece tek hatam evime yakın diye ilk kez aras kargoyu tercih ettim ettiğimede bin pişman oldum yani alternatif kargolarda bu işler böyle gitmiyor demem şudur ki eğer kargonuz var ise gönderilecek listenizden bu şirketi çıkartın önem falan arzetmiyoruz.

  • sen tercih etme türkiyenin yüzde 40 tercih etmiş unutmaki bu işi insan yapıyor hata olabilir çok merak ediyorum sen işini dört dörtlük mü yapıyorsun

   • 1 müşteri de olsa kazanmak lazım. Nedeni de işte bu yazıdır. Siz beni memnun etmediniz sonuç olarak bunu okuyan birçok kişi belkide sizi seçmedi. Nedeni önemsememenizdir. Kaybetsek nolur ki milyon müşterimiz var mantığı…
    Ben işimi 4×4 yapmaya çalışıyorum. Şu ana kadar çalıştığım işlerde hep bu yönde çalıştım. Hatam varsa düzelttim. Bundan da ne olacak demedim. Türkiye İstatistik Kurumu gibi bir kurumda bunu demek oranlarla oynamak anlamına gelirdi.

 • 11 Haziran 2011 tarihinde fikret nazlı dedi ki;

  yurt içi kargo ne NALET BİR KARGO şirketi olduğunuzu 10.06.2011 günü öğrendim. 09.06.2011 günü saat:15.44 de ankara’ya bir gıda paketi gönderdim ve 10.06.2011 günü akşama teslim olacağı söylenmiş ve 11.06.2011 günü saat:20.00 de teslim edilememiş ve batıkent şubesinde telesekreter cevap veriyor not bırakmak için hafızada yer olmadığı cevabını vermektedir.5335048730 nolu telefonla 11.06.2011 günü saat:19.59 da yurtiçi kargo görevliniz tarafımı arayıp,batıkent şubesi ile irtibata geçemediklerini pazartesi gününe bu işi çözebileceklerini beyan etmişlerdir.benim kargomda bozulacak gıda vardı ve bir gün içide teslim edileceği söylenmesine rağmen üçüncü gün olmuş halen haber yok,böyle duyarsızşube personeli ve müdürü firmanızda olduğu sürece itibarınız TUVALET KAĞIDI olarak tanınmaya devam edeceksiniz.

 • 15 Haziran 2011 tarihinde dilara çiftpınar dedi ki;

  şikayetim adana yüreğir şubesinden dolayı çok ilgisizler,ukalalar ve ayrıca resmen dalga geçiyorlar müşteriyle böyle bişe olamaz.adres verdim işyerindeyim evden alın diye eve gelmiş arkadaş kimse yok diye yalan söylüyoki evdekilerinde haberi var evde bekliyorlardı özellikle.unuttu salak kız aptal aptal gülüyor birde.

 • 18 Haziran 2011 tarihinde AYSEL TURHAN dedi ki;

  13 Haziran 2011 tarihinde İnternet üzerinden Mango firmasından alışveriş yaptım ve 5.90 tl kargo bedeli tarafıma yüklendi.firmanın teslimat süresi 5 gün olarak bildirilmiş fakat 16 Haziran 2011 tarihinde Yurtiçi Kargonun Beyoğlu şb. verdikleri paketle ilgili ne Mango firmasının nede Yurtiçi 4449999 müşteri hizmetlerinin bilgisi var,takip numarası ve fatura numarası yok. Yani ikiside rezil olan firma birbirini bulmuş. Yurtiçi Kargo Müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün değil ulaştığında kendini akıllı sanan kıt akıllı çalışanlar 20 dk. telefonda bekletiyor sonrada telefon suratıma kapatılıyor. Beyoğlu şb. aradım konuşması bozuk bir erkek ‘bugun ayın gaçı bilongmu , 200 dane pagetimiz var yetişemiyok nidek pazartesi ulaşır zaar’ diye cevap veriyor rezil bir firmayla başım belada bundan sonra mango ve yurtiçi kargo rezilleriyle asla işim olmaz.

 • 13.02.2012 TARİHİNDE GÖNDERDİĞİM KARGOM 14.02.2012 ÖNEMLİ Bİ GÜN OLAN SEVGİLİLER GÜNÜNE YETİŞMEDİ ARAS KARGO GİBİ BİR FİRMAYLA GÖNDERDİĞİM İÇİN ÇOK PİŞMANIM EVET BUGÜN 15.02.2012 OLMASINA RAĞMEN DAHA KARGOM GİTMEDİ GENEL MÜDÜRLÜKLERİ ARADIM AMA BİŞEY YAPMAYACAKLARINI SADCE ÖZÜRDİLER BENİM İÇİN BİR ŞEY İFADE ETMEİDĞİNİ SÖLEDİM.KARGOMUN GİTMEDİĞİNİ BEN FARKETTİM VE SAVUNMALARIDA DÜZCE TRANSFERİNİ KAÇIRDIK OLMALARI BÖLE ÖNEMLİ BİGÜNDE BU KARGOLARI YETİŞTİRMEYE ÇALIŞCAKLARINA KENDİLERİNİ SAVUNUYOLAR SADCE BENİM KARGOM DEİL BİR ÇOK KİŞİNİN KARGOSU GERİ KALDIĞINA EMİNİM.TERBİYESİZLİK….

 • yazınızı okudum ve büyük harflerle yazdıklarımı aras kargoyu savunanlar okusun bir kez daha… SADECE 2 DEFA KARGOM GELDİ İKİSİNDEDE BENİ REZİL ETTİLER BİRDAHA ASLA AMA ASLA O FİRMAYLA ÇALIŞMAM KİMSEYEDE ÖNERMEM CİDDEYETSİZLER EN BAŞTA VE KARGODAN HABERLERİ YOK PAKETİMİ 1 SAAT ŞUBEDE ARADILAR EVİME TESLİM PAKETİMİ ALMAYA GİTTİM TAM TAMINA 1 SAAT ORADA BEKLEDİM VE NİHAYET BULDULAR 🙂 O KADAR DEĞERLİYİZ İŞTE ARAS KARGO İÇİN. BENİM KİŞİSEL GÖRÜŞÜM BU FİRMAYLA NE KARGO GÖNDERİN NE DE ALIN !!!

 • ARAS KARGO COK PAHALI VE SORUMSUZ ÇAĞLAYAN HÜRRİYET MAHALLESİ ŞUBESİNDEN SÜREKLİ KARGO GÖNDERİYORUM YA KIRIK YADA CİZİP GÖNDERİYORLAR VE KARGO ÜÇRETİ COK VAZLA ALIYORLAR BENİM 2O TLYE SATDIGIM ÜRÜNÜ 27 TLYE GÖTÜRÜYORLAR GERÇİ GÖTÜREMİYORLAR PARÇALIYORLAR BEN ÜSTÜNE CIKIP TEPİNİYORUM KIRILMIYOR BUNLAR PARÇALIYOR NEYMİŞ SİZ BİLİYORMUUSSUNNUZ KAÇÇTANNEE ARABAA DEYİŞİİİYORR GİDENE KADARRR NEE YAPALIMM DİYORLAR

 • BENCE ARAS I SAVUNANLARIN HEPSİ O ŞİRKETTE ÇALIŞIYORLAR.. KENDİLERİNE BURDAN SESLENİYORUM. REZALET AMATOR BİR ŞİRKETSİNİZ…

 • 10.02.2012 tarihinde Konya Aras kargodan en geç 14 şubat’a ulaşması kaydıyla bir paketi İzmir’e yolladım. Ve paket 16 şubatta yerine ulaştı, 16 şubatta ise ne sevgililer günü kalmıştı ne de paketin önemi. Paketi gönderdiğim kişi ise eline paket ulaşmadığını söyledi. Burada beraber kargoya tekrar gittiğimizde ise üstüne birde fırça yedik, paketi alacak kişinin burada ne işi varmış madem, yanlış adres verme süsüyle konu kapatıldı. Bu nasıl bir tavırdır 6 gün gecikme verirseniz ürüne kişi tabi ki adresinden ayrılır, en azından uyarı bırakılmak zorunda değil midir.

  • 17/12/2013 tarihinde ödemişten postalanan kargom için mesaj aldım.beklemeye koyuldum Geldik bulamadık mesajı telofonuma geldi şubeye gittim. Kargonuz araçta dediler aracın telofonunu aldım,gün boyunca aradım verilen tlf cevap vermedi zili çalanda olmadı .Ertesi gün tekrar şubeye uğradım sağı solu aradılar bulamadılar ortalık çok karışıktı araçları aradılar yine bulamadılar sen git biz getiririz dediler. Sizi şikayet edeceğim dedim istediğiniz yer şikayet edebilirsiniz dediler . İstanbul bölge müdürlüğünü aradım olumlu konuşuldu sonuç çıkmadı Samsun bölge müdürlüğünü aradım yine sonuç çıkmadı bunlar nasıl çalışıyorlar (şübe samsun ilkadım Rasathana şübesi )buyuru birdahamı aras kargo asla

   • 10 gündür kargom gelmedi alışveriş yaptığım siteden bana kargomun iade olduğu söylendi şaşırdım çünkü kargo elime ulaşmadı ve kimse bilgi vermedi.ARAS kargo develi şubesi kargomu geri iade etmişti!bu nasıl çalışma iş disiplini ve sorumsuzluk artık siz karar verin.

 • aras dandik bir kargo…özellikle çalışanların müşteri ilişkilerini hiç sevmedim…Aras’ta kargo yollamaya gidip sonrasında elim boş dönünce sürat kargoya gittim.Onlarda yapamadılar ama en azından alternatif bulup benim işimi gördüler.Aras ı sevmiyorummmm!(Konya kulesite şubeniz hariç birtek orası iyiydi)

 • Bu ne ya kaç gün oldu gelmedi bu kadar mı zor hepsini süs diye işe almışlar bu ne biçim kargo be.

 • İSTANBUL BEYLİK DÜZÜNDEN TUZLAYA KARGO KAÇ GÜNDE GELİR BEN SÖYLİYİM 3 GÜN OLDU HALA GELMEDİ YETER ARKADAŞ NE KADAR BERBAT BİR KARGO FİRMASISINIZ YAZIKLAR OLSUN SİZE!!!

   • yani 08-01-2013 de bende yer teslimi ile ilgili sorunlar yaşadım demekki aras kargonun kurucusu ve sahibide böyle duyarsız biriki çalışanlar böyle bir müsamaha gösteriyor

 • Aynı şekilde İstanbul’dan Ankara’ya gelen bir paketimi almak için şubelerine gittiğimde fatura numarası olan kargomu bulamadılar. Bir kargo paketini bulabilmek için 1 saat uğraştılar. Hiç kurumsal bir şirket görüntüsü vermiyorlar.

 • 06-02-2012 tarihinde şahsıma ait dizüstü bilgisayarım izmirden bilecek,e aras kargoya verildi.aradan 2-3 gün geçti kargo gelmedi aradım kargonun kayıp olduğunu söylediler. inanın arkadaşlar aradan tam 56 gün geçti aras kargo kayıp kargom hakkında hiç bir şey yapmadı.tanzim edeceklerini söylüyorlar ama hiç bir şey yapmıyorlar.bir kargo bu kadarmı sorumsuz ve güvensiz olabilir. madem benim kargomu kaybettiniz bedelini ödeyin. aras kargo yetkilileri sadece laf canbazlığı yapıyorlar icraatta hiç bir şey yok.insaf aras kargo insaf aradan 56 gün geçti utanın bir şeyler yapın .sizin gibi kargo şirketine yazıklar olsun.inşallah sizde günün birinde birşeylerinizi kaybedersiniz o zaman anlarsınız.benim gözümde tek kelime ile aras kargo güvensiz ve sorumsuz kargo şirketidir.

 • Benim şahsıma ait dizüstü bilgisayarımı 06-02-2012 tarihinde kaybettiler. aradan tam 56 gün geçti halen bir şey yapmadılar. aras kargoyu şiddetle kınıyorum.

   • tüketici haklarına başvurdum maalesef kargo taşımacılığına karışmıyorlarmış.

   • arkadaşlar bende aras kargo eski çalışanlarından biriyim.. genelleme olarak davranılması beni rahatsız etti açıkcası..h,ç bir iş yerinde nerde olursa olsun her müşteriyi memnun etmk çok zorr..her müşterinin istekleri çok farklı.gitmiş olduğunuz şubedeki arkadasın yaptığı bi hatayı genel olarak düşünmek yanlış bence..aras kargo gerçekten müşteri için gelişen bir kargo.ve işleyiç çok yoğun sitresli ve herkezin kargosu kendine acil..lütfen kendinizi düşünün ordaki çalışanların yerinde..

 • 31.02.2012 Günü Şanlıurfa Siverek şubesinden istanbuldaki firmama Tamir amaçlı 17 Desi Ebatında bir koli geldi 34,00TL Taşıma ücreti aldılar aynı koliyi sahibine geri yolladığımda şubeden alırken 83,00TL fiyat istediler itiraz ettiğimizde parayı vermeden ürünü teslim etmediler.Bu firma tam anlamıyla müşterisinin cebinde gözü olan firmadır.34TL ye gelen koli geri gidince 83TL oluyor Hakkım HARAM olsun çoluk çocuğumun nafakasını sizin gibi Dolandırıcıların boğazından nasıl geçecem merak ediyorum.Asla Aras kargoya güvenim kalmadı.

  • Bu Firmanın Elemanları kadar Saygısız ve Kaba bir personel ne duydum nede gördüm.Müşterileriyle konuşurken azarlarcasına hitaplarda bulunana çözüm üretmek yerine işini yapmamak için direnen Aras kargo personeli.Merak ettiğim şudur özenlemi seçilip alınıyor bu kişiler.Bizlerde biryerlerde çalışıyoruz ve müşterimiz memnun olsun diye ilgi alaka diksiyon vs. her türlü davranışımıza özen gösteriyoruz.Sanırım bu firmanın patronu neyse personelide odur aklıma başka birşey gelmiyor.Sabahtan beri şikayetleri okuyorum hep aynı şeyler Aras kargo ürünümü getirmedi,Aras kargo fazla ücret istedi,Aras kargo ürünümü hasarlı getirdi,Aras kargo personeli çok kaba gibi iğrençlikler.Açıkcası bende birkaç yere kargo ile gönderi yapacaktım ve şikayetlere göz atayım dedim Bu ne rezalet bu ne ciddiyetsizlik.Arkadaşlar Sanırım taşıyıcı firmalar içerisinde en iyisi PTT kargo Devletimiz bizi bunlar gibi yüz üstü ve mağdur durumda bırakmaz.

 • Kargo firmalarında genel bir “müşteriyi önemsememe” durumu mevcut. Kimse bu adamlara müşteri velinimettir dememiş. Benim de yaklaşık iki hafta önce MNG kargo ile başıma geldi bu tür bir olay.

 • 02.04.2012 TARİHİNDE İZMİRDEN ANKARAYA İÇİNDE YASTIK VE NEFRESİM GİBİ HAFİF ÇEYİZ EŞYALARI BULUNAN ADRESE TESLİM KARGO GÖNDERDİM GÖNDERİRKEN ARADIM GEÇ DE OLSA GELİP ALDILAR Ankara ARAS DAĞITIM ŞUBESİNE GELDİĞİNDE ARAMIŞLAR GELEN KARGONUZU ALIN DİYE ALAN KİŞİ KARGONUN ADRESE TESLİM OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ DOĞAL OLARAK SONRA TELEFONDAKİ BEYEFENDİ KABA BİR DİLLE KONUŞMUŞ KARGO PAKETLERİNİ GETİRİP EVİN ÖNÜNE SOKAĞA YIKIP GİTMİŞLER
  Bize yakın aras şubesine GİTTİĞİMDE BU KONUYU GÖRÜŞTÜM KENDİLERİNLE ONLAR DA BUZDOLABI GİBİ AĞIR EŞYALARI ÇIKARMIYORUZ DEDİ SONRA BENDE BENİM GÖNDERDİĞİM EŞYALARIN TEK KİŞİNİN KALDIRABİLECEĞİ HAFİF EŞYALAR OLDUĞUNU SÖYLEDİM….
  KARGO TESLİMATINDA ASANSÖRE KOYUP ÇIKARMAK ÇOK MU ZORDUR ANLAMIŞ DEĞİLİM
  SİZ NASIL KARGOCUSUNUZ BAŞKA KARGO İLE ÇALIŞIYORDUM HİÇ BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞMADIM…
  ONLAR BU EŞYALARI ADRESE TESLİM ETMİYORUZ FALAN DEMEDİLER …
  TESLİM EDEMİYORSANIZ BU İŞLERİ BIRAKIN BAŞKA İŞLERLE UĞRAŞIM KARDEŞİM 236 TL VERDİM YAZIKLAR OLSUN O KADAR PARA VERDİM O KADAR STRES SORUN YAŞADIM ….

 • Aras Kargo rezilliği bana da yaşattı..

  Samsun İlkadım şubesinden gelecek olan kargomu oradaki çalışanlardan biri bir güzel açıp kurcalamış, içerisindeki hazırlanmış paket ürünü bir de utanmadan yemişler.. Allahtan ierisinde kaç pasta olduğunu biliyordum..
  Çünkü bana gönderilecek olan pasta sayıyla satılan ve uzağa geleceği için güzel paketlenmiş biçimde olurdu.. Daha önceden başka kargo firmasını kullanıyorduk halbuki.. Denemez olaydık bu aras denen yeri..

  Paketi zorlamışlar bantlarını açamayınca kenarından yırtıp alıp yemişler. Haram zıkkım olsun.. İlkadım şubesini aradığımda telefona çıkan kendini bilmez kadın daha beni dinlemeden ”asla olmaz ” gibi kesin ve kâti konuştu.. Bir de dalga geçercesine konuşunca ”ben yemedim, zaten o kargo sana ulaşana kadar 20 kişinin elinden geçiyor” dedi..

  Anlamıyorum, anlatamıyorum ben yenen kısmında değilim.. Ben eğer o şubeye telefonla geri döndüysem yenen kısmını tedarik için değil tabii ki.. O kadar cahil değiliz.. Fakat beklediğim şuydu ; ”hanımefendi özür dileriz ”
  Ama nerde ..?!

  Kadında bir hava bir hava ki sormayın; sanki parasıyla bana iş yapmış gibi.. Terbiyesizce konuşmasına öyle sinirlendim ki anlatamam..
  Müdürü telefona istediğimde önce yok dedi.. Sonra da dedi ki : ”- Bir saniye müdür geldi .. ” Müdürle bir konuşması var sanki eşi, arkadaşı..Bir havalarda konuşuyor anlatamam .. Ya beni kandırdı müdürüm diye başkasıyla konuştu ya da eşi falan..

  (Bir yandan bekliyorum müdüre telefon versin diye ) Tavır aynen şöyle :

  -Yaaaa bir kadın arıyor carcar konuşuyor.. Anlamadı gitti hayret bir şey yaaa şuna bir şey söyle çabuk..
  Müdürün tepkisi: ” Sen söyle gitsin kapat ne konuşacam ben onla.. ”

  !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Size yemin ediyorum çıldırdım .. Böyle terbiyesizlik olur mu..
  Ben özür dilesinler diye bekledim.. Çalışanlardan birinin veya birkaçının yaptığı bu hırsızlığı onlara belirtmek.. Ama karşılaştığım duruma bakın..

  Genel Müdürlüğü aradım.. Şikayet ettim ama duyduklarımın cezasını çektireceğim yasal yolla eğer tarafıma özür telefonu gelmezse.. Hatta bana denilenleri , ukala kadının tavırlarını , müdürün işgüzarca giya sessizden laf sokmalarını telefon kaydı incelemsi için başvuracağım.
  Kadın çalışan değil canavar mübarek.. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim..

  Şikayet ettiğim yer bekleyin dedi..Hadi bakalım bekliyorum..
  Tarafıma bir özür mü gelecek yoksa yaptıklarının yanına kâr kalacak şekilde susacaklar mı..

  Ben de bu işin peşini bırakırsam Serap değilim..

  Terbiyesizlere bak .. Günümü mahvettiler.. Kadın resmen dalga geçiyor pastanın derdine düşmüşüm gibi.. Hâlâ anlamamışlar benim sinir oldugum durumu.. Belki kargoda gelirken tuz-buz olsa idi pastalar, o zaman ağzımı açmaya hakkım olmazdı.. İnsanlık hali olur ya da dökülür derdim..

  Ama elime geçen paramparça paket zorla açılmış kenarı yırtılmış yırtılmış kısımdan da alınan bana ait bir yiyecek sonuçta..

  Hakkımız haram zıkkım olsun ..

  • Ben böyle rezalet duymadım. Bu kadarına da pes. Bir özürle bu iş olmaz. Genel merkezlerine kadar şikayetinizi dilekçeyle yapın. Tüketici hakem heyetine de yapın.

   • Beni sadece genel müdürlükten aradılar şikayet ettiğimde.. Bir kadın aradı ve kendilerini uyardıklarını ve özür dilediklerini söyledi.. Ama bir özürle ne kadar içim ferahlar ki..

    Ben nasıl emin olayım onlara uyarıda bulunduklarını ya da neden bana özür dilenmediği şube tarafından..

    Demek ki; bunların profesyonellik anlayışları bu..
    Umarım bu terbiyesizliğin katbekatını yaşarlar..

    Hele Samsun’a bir gideyim o zaman ak kara görülecek..

    Yorumumu yayınladığınız için teşekkür ederim..
    Çok uzun yorumlarım için kusura bakmayın..
    Sinirden ve olayın tazeliği ile içimi de dökmüşçesine yazdım..

    Sevgiyle kalın..

   • Şok Şok Şok.. gerçekten Şok olduk hep beraber amcam babaannem çok şaşırdı

 • bende sikayetciyim bu kargodan, umarim musterisi kalmaz bunlarin da musteri bulmak icin cirpinip dursunlar. ben internet sitesinden alisveris yaptim tabi o sitede aras kargo ile calisiyomus, mecburen onu beklemek zorundayim ve aras subesi benim sokagin arkasinda yuruyerek en fazla uc dakika suruyor. ve bekle bekle gelmiyor, gorende uzaya kargo yetistiriyorlar sanir, alti ustu bikac dakikalik teslim, haram olsun baska bisey demiyorum.

 • Şu anda aras kargodan bir cep telefonu bekliyorum. Yorumları okuyunca irkildim, acaba elime telefon mu gelecek, gelecekse ne zaman gelecek..

 • UZAK DURUN BU KARGO ŞİRKETİNDEN ! Kardeşim İzmir-Aydın bir evrak yolladı ve çok önemliydi hala gelmedi ve bugün mutlaka elime geçmesi gerekiyordu.Günüm evde kargo beklemekle geçti neredeyse az önce msj attılar ‘ adreste bulamadık..vs’ diye oysa bu MÜMKÜN DEĞİLDİ.Defalarca aradıktan sonra sonunda ilgilenen bir çalışanla görüştüm ve kargomun Kuşadasında kaldığını söylediler.YANLIŞLIK YAPMIŞLAR TABİKİ yarın elime geçeceğini söylediler ama ARTIK ÇOK GEÇ. ASLA TERCİH ETMEYİN DERİM BENDE..!

  • Tabiki herkes sorun yaşayacak diye bir durum yok. Geçen hafta Aras kargodan bir paket aldım. Gönderen ve alıcı adreslerini eksik girmişler. Beni arayıp evimin kapı numarasını sordular. Bu kadar özensiz bir çalışma içindiler. Görevli imzalatacağı kağıtta adımı bulamadı ve gitti. Yani kime teslim edildi belli değil. Sorun yaşanacak bir firma.

 • arkadaşlar nişanlımın evi çok uzak olduğu için benim ev adresimi verdik diğer kargolarda hiçbir sıkıntı olmadan erkek arkadaşım arayınca gidip direk ben teslim alabiliyordum. bu sefesrki paket aras kargoyla geldi evde değildim kapıya not bırakmışlar diğer kargolar arayınca tekrar bırakıyorlardı bizim böyle bir seçeneğimiz var değilmi tekrar geri getirebiliyorlar. benim kargoya gidip almamı ve sadece nişanlımın kimliğiyle alabileceğimi söylediler kadına biraz sert davranınca nişanlımın kargoyu aramasının yeteceğini söylediler. şikayet edeceğimi söylesem tekrar kargoyu getirirlermi evime uzak

 • Bugun itibariyle bir kargo geliyor bana ve şubenizden gelin alın diyorlar daha önce kargoda firmalarıyla yaptığım işlerin haddi hesabı yok böyle birşey ilk defa oluyor bir kargo 3 sefer gönderilir daha sonra yerinizde olmadığınızdan şubeden almanız gerekir denir fakat bu akıllı kardeşlerimiz yorulmicak bedavaya para kazancaklar diye kargomuzun peşine biz koşacaz anlaşılan bakın neler yapıyorm ne şikayetler ne reklamlar yapıcam tanıdığım bütün firmalara haydi geçmiş olsn . . .

 • Aras kargo kesinlikle uzak durulması gereken bir firmedır.. 3 kere üst üste şubeye gelen kargoyu 2 gün sonra dağıtıma çıkarıldı.. defalarca şikayet etttim ilgilenen olmadı. Çalışanların tamamı ilgisiz.. Sorumsuz bir firma.. ÜSTE PARA VERSELERDE ASLA TERCİH ETMEYİN DERİM…

 • ARAS KARGO kadar Lanet bir firma görmedim.İnternetteki bütün şikayet ve yorum sitelerini araştırıp hepsine ARAS KARGONUN ne kadar iğrenç bir firma olduğunu yazıyorum. Sakın çalışmayın bu pisliklerle ne kadar iyi derlerse desinler kesinlikle pişman olursunuz. İNŞAALLAH BATARSINIZ… Allah Belanızı Versin sizin…

 • PTT kargodan şaşmamak gerek.Uzak mesafelere Belki 1-2 gün gecikmeli gidiyor Fakat sağlam ve ekonomik taşınıyor.En azından Devlet kuruluşu ve personelleri işine sahip çıkan kişilerden kurulu.

 • slm aras kargo olmaz olsun bukadar sorumsuz bukadar rezil bir kargo olamaz benim kargom 1 haftadır yok bulunamıyor kargo kayıp deniyor içinde cikolata ve değerli cep telefonum var ve yolladığım zaman sadece cikilota olarak gözüküyor ve ben sevgilime hediye aldığım telefonu süpriz olsun diye içine koydum kutunun hatta havalı zarf aldığım kırtasiye şaidimdir onların yanında zarfın içine koydum bana kargonuz bulunmazsa tanzim yoluna gidersiniz diyorlar ve telefon üzerinden değil cikolata üzerinden kafayı yedim ne yapmam gerekiyor o kargomu bulamazsalar bunun sonu ne olacak lütfen cvp

   • merhaba ben aras kargo çalışanıyım en azından o firmadan ekmek yiyen bir insanım allaha çok şükür geri zekalı değilim ve değiliz her müşterinin istediğini siz kendi iş yerleriniz de eminim ki yapıyorsunuz 3 kere teslimata ben şahsen kendim götürdüğüm halde müşteri bana getirmediğiniz diyor sabırla o müşteriyi ikna etmeye ve hatta tekrar evine getirbileceğimi söylediğim halde sülalem ecdadım ailem ve kendim olarak küfürler yiyorum peki burda benim hakkım aras kargonun hakkı ne olacak herşeye hep kendi açınızdan bakıyorsunuz neden kargo çalışanlarının gözünden bakmıyorsunuz tamam dedikleriniz doğru olabilir tamam doğrudur. peki paketleri teslim ederken her işlemi videoya çekin ama her işlemi hatta habersiz çekin elemanların size nasıl davrandıklarını da çekin hatta mümkünse istanbul boğaziçi bölgeye şubelerinden herhangi birisine gelin davet ediyoruz sizi hatta bende acentada temsilci bayanım ama boğaziçi bölge de gelin de görelim çalışanın hatasını firmaya yansıtacak kadar geri düşünen insanlaradır bu yazım eğer okuyabilirseniz ben bu firmadan ekmek yiyorum ve çok da memnunum işimi iyi yaptığımı ve müşterilerimizin bizden memnun olduklarını biliyorum internetteki cahillere de sadece bu kadar diyorum bu hayatta herkes bi müşteridir bunu sakın unutmayın sizde bi hata yapabilirsiniz inşallah silmezlerse okursunuz da kimin ne olduğunu görürsünüz iftira atmak bi müslümana yakışmaz

   • Deniz Hanım tabi ki siz de yaşadığınız zorluklar noktasında haklısınız. Bunları anlatmanız da çok güzel. Çünkü anlatılmayınca veya yazılmayınca kimse bilmiyor. Sizin dediğiniz gibi durumlar olduğu gibi tam tersi kargo görevlisi gelmediği halde geldim yoktunuz diyebiliyor. Bunu çok samimi arkadaşlarımdan duydum. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. İş hayatınızda da başarılar dilerim.

   • ARAS KARGO ÇALIŞANLARI SORUMSUZ VE KÜSTAHLAR HEM GÖREVLERİNİ YAPMIYORLAR HEMDE UKALALIK YAPIYORLAR.BAŞKA ŞEHİRDEN 1 GÜNDE GELEN KARGO DİBİMİZDEKİ KARGODAN 4 GÜNDE GELMİYOR.ZAMAN YETMEMİŞ BENİ BULAMAMIŞ HEPSİ HİKAYE. YETİŞTİREMİYORSANIZ 2. NCİ BİR ARAÇ KOYUN DİĞER ŞUBEDEN BOŞ ARAÇ İSTEYİN AMA GÖREVİNİ YAPMAK İSTEYENE. ARAS KARGO İLE YOLLAYAN FİRMALARDAN ÜRÜN ALMAMAYA DİKKAT EDİYORUM.

 • araskargo evime gargomu getimiyorlar birde utanmadan mesaj atmışlar evde yokmuşuz gelin şubeden alın diye bu nasıl bir şirket,memleket kel alinin bağına dönmüş

 • FN457705 24.09.2012 Tarihinde Çan’a gönderdiğim paketim gitmemesi gereken birine teslim edildi.Böyle hizmet mi olur? O zaman alıcı ismini niçin soruyorlar, o faturaya yazıyorlar? Size hiç yakıştıramadım.
  Eğer paketim alıcı tarafından açılır ve sorun çıkarsa bunun sorumlusu Aras Kargo ve çalışanlarıdır.Benim ve paketin sahibi arkadaşım için bu önemli bir şeydir ve affedilemez.
  Sizi Allah’a havale ediyorum!

 • ben ARAS KORGO kadar adi bi kargo görmedimlan bi süpiz yapacktm o kdrda söledim sıçtılar içine. hediye göndercktm mecbur kaldım vermye ama binpişman ettiler .tadı tuzu kalmadı. aradım bugn gitck dediler ma gitmedi.bu kdrda şerefsizlk yalanclk olmaz ki b kardeşim…..

 • kargo şirketlerin arasında en vahim durumda olan ve tercih edilirken 100 den fazla düşünülmesi gereken bir şirket asla kimse oraya birşeyini güvenip te teslim etmesin çünkü çalışanların kendileri gönderilen ürünlerin üstlerine zimmetli olmadığını o şekilde önlerine geldiği gibi dağıttıklarını söylediler bu durumun mağduriyetlerinden biriyim ama müdürlüğe kadar şikayet edeceğim.
  özellikle marmarisdeki aras kargo ve izmir karşıyaka şubedeki kargo şikayetçiyim sizden

 • sizinki yine hata
  26 kasım 2012 pazartesi sabahı Adana’dan verilen kargo 27 kasım 2012 salı sabahı Ankara Gölbaşı Mogan şubesine gelmiş. firmayı ve mişteri hizmetlerine aradığımda firmanın almış olduğu kararla pazartesi ve perşembe günleri dağıtıma çıkıyormuş. Yani salı günü teslim edilmesi gereken ürün 3 gün şubede yatacak…
  Ben dağbaşı yolsuz yurtsuz yerde değilim. Başkentte bile böyle uygulama olduğunu şaşırdım. alt tarafı 3 km mesafe…
  ARAS KARGO İLE ÜRÜNLERİNİZ 72-96 SAAT ARASI ELİNİZDE..
  NERDE KALDI 24 SAAT ANLAYIŞI… KİMSEYE TAVSİYE ETMİYORUM ARTIK..
  BÖYLE BÜYÜK BİR FİRMANIN BAŞKENT POLİTİKASINI İŞ AHLAKI ANLAYIŞINI ANLAMIŞ DEĞİLİM….

 • Şunu unutmayın! kargonuzu kesinlikle karşı ödeme olarak tanımlayın. Yani alıcı ödesin. Çünkü gönderen öderse teslimat apartman kapısına kadar yapılıyor. Daireye çıkarılmıyor. Parayı alıcı öder seçeneği ile kargonuzu yollarsanız tıpış tıpış kaçıncı katta olursanız olun parayı almak için kargoyu o kata çıkarıyorlar. Kargoyu geri göndermiyorlar.Çünkü zarara uğrayacaklarını biliyorlar.

  Benim başıma da böyle bir olay geldi. Parayı gönderen ödedi. Kargoyu apartman kapısına kadar getirdiler. Daireye çıkarmadılar. Türlü Türlü bahaneler sundular. Fakat kargo yollamaya kalktığımda daireme kadar çıkıp kargoyu almasını biliyorlar. Siz siz olun kesinlikle kargoyu alıcı ödesin. Yoksa benim yaşadığımı yaşarsınız. Aras kargo ile de çalışmayın diyorum başka birşey de demiyorum.

 • Evet yukarıdaki yazılanların hepsi doğru.Ben 28/12/2012 tarihinde Kütahya’dan Hatay’a bir kargo gönderdim,aradan iki hafta geçti bana ne bir mesaj geldi ne de gönderdiğim arkadaşım aradı.Kütahya şubesini aradım kargonuz alınmamış geri geldi dediler.Gittim kargoyu aldım ödediğim ücreti geri vermediler haram olsun.Belki benim kargom hiç gitmedi,yalan söylüyorlar,bir sürü bahane uyduruyorlar.Buradan herkese tavsiyem PTT KARGO ile gönderin,hem daha ucuz hem daha güvenli.

 • Berbat bir kargo firması. Müşteriye hiç bir şekilde yardımcı olmuyor, mağdur ediyorlar. Tavsiyem kesinlikle kullanmayın. Soran olsun olmasın her durumda bu firmayı (ARAS KARGO) herkeze anlatacam. Kerim beyin sözlerine aynen katılıyorum. İnşallah, İnşallah, İnşallah batarsınız ..

 • başka kargo fimaları bir gün dolmadan kargomu getirirken aras kargo dört gün geçti hala paketimi getirecek böyle sorumsuz ve ağır çalışan bi firma daha görmedim

 • aras kargo kadar berbat bir firma daha yoktur buna yuzde bin beşyuz eminim…! bundan sonra ölecek olsam bu kargo işimi görecek olsa istemez kalsın derim hiç bir kuvvet bu firma ile çalıştıramaz beni bir daha !

 • konya bosna şubesinden balıkesire bir adet buzdolabı göndermek için bilgi ve ortalama bir fiyat almak için uğradım.bir bay bir bayan personel var içeri girince bay sermiş yemeklerini orta yerde yiyor ağzı dolu konuşamadı. sadece nereden geldi şimdi bu müşteri dergibi ters ters baktı. bayansa umarsamaz ve ukalaca fiyat miyat veremem gibi kaba saba cevaplarla savuşturdu. inanın neden niçin oraya girdiğime pişman oldum birdaha aras kargoya gitmem,girmem, belkide önünden geçmem.iyiki bu kargoyla iş yapmamaışım diyorum bu olumsuz yanıtlarıda okuyunca verilmiş sadakam varmış şükür.

 • Aras kargo 2’dir telefona mesaj gönderiyorlar. Sizi evde bulamadık diye halbuki çocuğum ve eşim bütün gün evdeler. Bu kadar sahtekar bir kargo yok. O kadar uğraştırdılar bizi telefondan iyi bir fırçayla getirttim. Hala üste çıkmaya çalışıyor. Gelmiş fişi yokmuş. Şubeden alacakmışız. Telefonda hayatımda ilk defa bu kadar öfkelendim. Bağıra çağıra getirttim. Bir daha bu kargonun adını bile duymak istemiyorum.

 • BENIMDE NORMALDE 1 GUNDE GELEN KARGOM BUGUN 4. GUN OLMASINA RAGMEN GELMIYOR USTELIK 2 GUNDUR DAGITIM SUBESINDE YATIYOR DUN ARADIM KARGONUZ DAGITIMA CIKMIS YARIM SAAT VEYA BIR SAAT ICERISINDE GELIR DEDILER LAKAYIK BIR SEKILDE FAKAT GELMEDI BUGUNDE PAZAR, GETIREMICEKLERSE SOYLESELERDI DE GIDIP ALSAYDIM !!!

 • BU KADAR REZALET BİR KARGO FİRMASI OLMAZ NE GÖNDERİYİ ALIYOLAR NEDE ALDIKLARI GÖNDERİYİ ZAMANINDA TESLİM EDİYORLAR ŞUBELERDE MUHATAB OLACAK YETKİLİ BİRİSİNİ BULAMIYORUZ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARIYORUZ ŞUAN TÜM TEMSİLCİLERİMİZ DİĞER MÜŞTERİLERİMİZE HİZMET VERMEKTEDİR DİYO BUNE SAÇMALIK GÜNLERDİR ULAŞAMIYORUM BAZI ŞUBE ÇALIŞANLARIDA MÜŞTERİLERİN MERKEZE ULAŞAMADIKLARINI BİLDİĞİNDEN OLSA GEREK MÜŞTERİLERE UKALA Bİ TAVIR SERGİLİYOLAR

 • 1 numarada her vakir aras kargo. Evimin tam karşısında bulunan ofislerini arada izliyorum. Kargo kolilerini karpuz gibi atarak aktarıyorlar. Hepsi burada isimli alışveriş sitesinden aldığım 10 adet avizeyide büyük ihtimalle aynı yolla kırıp teslimat kağıdını apar topar imzalatarak resmen kaçtılar. 2.ups kargo. Asla zamanında teslimat alamazsınız yetersiz araç ve personel ağı sebebiyle 2 günde almanız gereken kargo bazen 5 günü bulabiliyor.

   • Hangi şehir olduğunun ne önemi var?. Bir şirket düşününki emri altında çalışan personele laf geçiremesin ve onları yönetmekten aciz kalsın. Aras kargo isimli şirketin önümüzdeki 10 yıl içinde silinip gideceğini düşünüyorum ve daha doğrusu temennide ediyorum. Kullanıcıların en başarılı olacak tepkisi aras kargo ile çalışmamak,aras kargo ile çalışan web adreslerinden alışveriş yapmamaktır ben öyle yapıyorum.

   • Ben sadece nerelerde bu tip sorunlar var merak ediyorum. Çünkü iyi olan şubelerde var kötüleride. Dediğiniz gibi global bir kurumsallık yok.

 • Örnek vermek hoş olmaz kanısındayım o yüzden vermiyorum aras kargoyu zaten tüketici hakem heyetine şikayet etmiş bulunmaktayım. Ups kargo ile istanbuldan bir ürün alıp elazığa gelmesini isterseniz kargonuz önce ankaraya sonra adanaya ordan diyarbakıra ordanda elazığa gelir böyle bir saçmalık dünyanın hiç bir yerinde yoktur çünkü hem zaman hem km açısından elazığ ankaraya diyarbakırdan daha yakın. Ankaraya daha yakın olduğunuz halde araç filosunu genişletip masraf yapmamak için bu yolu seçiyorlar. İğrenç bir hizmet.

 • bu kadar rezalet bir kargo görmedim.İstanbul’dan yola çıkan kargom 5 gündür gelmedi. Ayrıca 2 gündür Samsundan Giresun’a gelemedi. Açıklama bölümünde ise sadece yolda yazıyor. Bundan öncelerde de telefon ihbarlı olmasına rağmen hiçbir şekilde bilgilendirmiyorlar kargonun geldiğini. Kesinlikle tercih etmeyeceğim.

 • tüm arkadaşlar gibi bende yolladığım istanbul içi evrağın 5 günde gitmesine şahit oldum vede arayıp muhatap bulamamak cabası ARAS KARGOYU kullanmak salak olmanın ta kendisi onu anladım bukadar koyun gibi adamları sanırım ucuz oldukları için çalıştırıyorlar bunu anladım..kesinlikle tüm arkadaşlarıma tanıdıklarıma bu kargoyu kullanmamaları tavsiyesini yapıyorum..

 • ARAS KARGO YALOVA ÇİÇEKÇİLER ŞUBESİ SÖZÜNÜ TUTMUYOR
  30.09.2013 tarihinde saat 11.09da iki ayrı adrese göndereceğimiz dosya ve koliyi almaları için ihbar bıraktık . Telefondaki kişi gün içinde alınacağını söyledi. Gönderilerden dosya olanının acil ve hukuki ehemmiyetinden dolayı saat 15.00 civarında tekrar aradık , kargoların alınmadığını söyledik ve ne zaman alınacağını sorduk .18.00 öncesinde mutlaka alınacak dediler .Tam olarak saat 17.52de tekrar aramak durumunda kaldık.Paketlerin alınmadığını söyledik ve durumun akıbetini sorduk.Bize tam olarak şu ifade ile karşılık verdiler “abi siz kaça kadar ordasınız? “.Normal şartlarda saat 18.00 de mesaimizin bittiğini ve gönderilerden birinin çok acil olduğu için bekleyebileceğimizi belirttik. Çiçekçiler şubesi yetkilisi gönderileri almak için hemen araç çıkaracaklarını söyledi. Ancak saat 19.00a kadar gelen olmadı ve araskargo.com.tr de yayınlanan hiçbir telefona 18.00 ve 19.00 arasında cevap verilmedi. Saat 19.05 civarında 444 25 52 den müşteri hizmetleri şikayet bölümünden “Sevgi Hanım” ile görüştük.Kendisi 10 dakika içinde durumu kontrol edip geri bildirim yapacağını söyledi.10 dakika sonra aradığında yardımcı olamayacaklarını ifade etti.Biz durumun acil olduğunu ne kadar anlatmaya çalışsak ta Bursa Bölge Müdürlüğü irtibat bilgilerini almak dışında bir faydasını göremedik. Şu an saat 21.10 ve Yalova’dan İstanbul – Avcılar’a gitmesi gereken ve Hukuki ehemmiyeti olan acil gönderimizi şirket aracı ve şirket personeli gibi tamamen kendi imkanlarımız ile yarın saat 11.00da adresinde yerinde olacak şekilde ulaştıracağız. Aras Kargo Çiçekçiler Şubesinin bugün Yalova’da sebep oldukları zarar toplamını bilmiyoruz ancak verdikleri sözü tutmadıkları için şirketimizin yarın yapacağı toplam masraf feribot-personel-yakıt gibi unsurlar göz önüne alındığında toplam 300 tl civarındadır. Zararımız tazmin edilmez ve yazılı özür bildiriminde bulunulmaz ise 01.10.13 tarihinden itibaren EFES BRONZE ve EROLSAN BAKIRCILIK olarak hiçbir şekilde Aras Kargo ile çalışmayacağız .

 • Üşenmedim hepsini okudum, bu kadar mevzuya imza atıp can sıkan bir şirket nasıl ayakta durabiliyor şaşırtıcı. Savcı olsaydım eğer, burada hakkı iadeedilmeyen mağdur edilen herkes için suç duyurusunda bulunurdum, bu ne yahu, insanlık ayıbı, terbiyesiz personelin birisi buradada densizliğe devam etmiş. Buradaki herkesi cahillikle itham ediyor. Aras Kargo düzelmeye meyilli olsa bu yazıları çoktan okur harakete geçerdi. Geçmiş tecrübelerimde şubelrden kargo almak , adresinizi bulamadık vs. olayları defalarca yaşadım. Sanırım azla yetinen bizler alıştırdık bunları ve müşteri hizmetleri konusunda çok iyi yol kat etmiş olan başka şirketlerdeki personel tavırlarını bekledik normal olarak.

  Özetle Aras kargo personelini eğitmeyen, müşteri ilişkileri zayıf personeller ile çalışmayı tercih eden ve meydana gelen sorunları çözme odaklı olmayan yapısıyla çökmeye mahkum görünüyor. Ya düzelirler, yada biterler. Şu anda gevşekliklerinin sebebi alternatif azlığı kanaatimce. Yurtiçi Kargo gibi bir rakip daha çıkarsa süreç hızlanır.

 • bende modem aldım netten satıcı aras kargoyoyla yollucakmış modemi modemde az para digil 150 lira korkuyorum acaba ürün bana gelecekmi diye 3.günde size ulaşır dediler 3 gün bitti gelmedi korkuyorum modem gelmezse dava açacagım

 • Boyle korkunc bir firma gormedim. Musteri iliskilerinden anladiklari yok. Hakli olan musteriyi bir de azarlayan profilde calisanlar. Sansliysaniz normal diyalog kuran biri cikabilir karsiniza ama sonuc almaniz zor. Adrese gelmeden adrese gelindigi soylenir. Kapida kagit falan yok! Kargo ucreti alinir alinmasina. Ama bu ucret sizi magdur etmek gerekirse ezmek ve hatta bagirmak icin alinir. Siz gidersiniz subeye kargonuzu alirsiniz. Kargo sirketi evden eve degil evden kendi subelerine tasimacilik yapar:) kesinlikle firmayla ilgili sorusturma baslamali. Internet sikayetlerle dolu. Inanilir gibi degil.

 • Tek kelimeyle berbat bir firma sabahtan beri beni telefonda helak ettiler kesinlikle tercih edilicek kargo değil….

 • çalışanlarına fazla mesai verince müşteriye terbiyesizlen ‘benim mesaim bitti bununlamı uğraşıcam ben diye bağırmaya başlayan çalışan’. şikaetim üzerine genel merkezden aradığını söyleyip 2 ay olduğu halde geri dönmeyen duygu hanım. kargo teslimini teslim edilmemesini. kişi adına gönderilen kargonun 1. dereceden yakını olmayan kişiye teslimi. çağrı merkezinden 24 saat içinde geri dönülecek deyip aranmaması. ne denir ki. hizmet anlayışları (!)

 • 14.03.2014 Tarihinde Çorum Sungurludan Adıma gelen 4196538179529 takip numarası ile 15.03.2014 Saat:08.58 de Ümraniye SANTRAL Şubesine gelmiştir.Fakat gün içerisinde teslim edilmesi gereken kargom gelmemiştir.Saat 16:00 Da Genel müdürlüklerini aradığımda Pazartesi günü dağıtıma çıkar ve gün içinde alırsınız denilmekte.Yani 4 günde teslimatı gerçekleştirmiş oluruz deniliyor.Oysaki ben o kargoyu alıp şehir dışına işlerim sebebi gitmek üzere biletimi almıştırm.Ömrümde bukadar sorumsuz bir taşıma şirketi ne duydum nede şahit oldum.Yazıklar olsun sizin taşıyacağınız kargoya.Bugüne kadar kaç kez mağdur edildim her defasında şikayetimi belirttim birde arayıp şikayetlerinizi silin diyorlar utanın

 • internet sitelerine rica ediyorum. Bir daha aras kargoyla siparişlerimizi göndermesinler.Hem işlerini iyi yapmıyorlar hem de sabahtan akşam saatine kadar milyonlarca kere telefon açmama rağmen cevap vermediler.Mecburen firmaya gittim.iade edilen ürünle ilgili bilgileri alıp limangodan iade işlemlerimin yapılıp yapılmayacağını soracağım.Firmadan teslim edilen kişinin adını ve bir kod numarası verdiler.Ancak limangodan istenen kod, gönderi kodu bu değilmiş.Tekrar benim aras kargoya uğramam gerekiyor.

 • Aras Kargonun tüm bu rezaletini okumadan maalesef bir kargo verdirdim. Mahvettiler 🙂 Kargo takibinde gece 00:00 da bana ulaşılamayıp not bırakıldığını yazmış ve bu sebeple de kargomu kendim almam gerektiği söyleniyor 😀 gidip durumu anlatıyorum yetkili bana e dün yetişmemiş o yüzden böyle olmuş diyor 😀 bu kadarı da pes yani. hangi firmayı tercih ederseniz edin aras ise eğer HAYIR!!!

 • kesinlikle aras kargoyla çalışmayın gönderilen ürünler saglam ulaşmıyor alıcıya yurtiçi kargoda sorun olmuyor beni aras kargo 150tl zarara ugrattı bir dahamı asla aras kargoyla çalışmam çevremdekilerede söylicem sosyal medyadada paylaşıcam kimse çalışmasın bu kargoyla

 • Benzer şikayeti bende yaptım. Aras Kargo Çankırı şubesi, ürünleri teslim etmedi. Şehir merkezindeki adresi ürün teslimatı yapılmayacak adres olarak nitelendirdiler ve bunu ilettiğim müşteri hizmetleri de konu ile ilgilenmeyip sadece şubesine sorarak onların cevabını bana iletti. Aras kargonun hizmet anlayışı sadece bu kadar.

 • aras kargo hem personel hem teslimatta çok kötü konya yaka teslimat şubesine gelmiş kargomu üç gündür kasıtlı olarak teslim etmiyorlar

 • bayburttan ıstanbula gonder ındemek uzere kargomu goderdım kargoyu almak uzere kargoya gıden arkadasımaza 27’sınde gelmedı denıldı 28’ınde gıttıgınde ıse kargonuz gerı ıyade edıldı dıye soylendı sonrasında ogrendıkkı kargomuz 31’ınde gerı ıyade edılmıs ıyade edılırkende bayburt subesıne ıyade edıldı dıye bır acıklamada falan bulunulmamamıstır bu sırada kargom yuk olarak baldı ve 1,5klgrm balım zai oldu tenekeler delındıgı ıcın tutanak olarakta tutanak olarakta tutuldu koskoca aras kargoya yakısmayacak bır sey daha ınsanlıgımdan utandım ayrıca ıyade kargosunuda bana odettırdıler yaklasık bır ay oldu bana kımse donmedı belkıde 50 defa aramısımdır resımlerınıde cektım kare teneke kutular top halıne nasıl geldı resımlerıyle her pılatformda goreceksınız arkadaslar desteklerınızı beklıyorum tesk

 • br konu daha sureyya pılajı maltepe subesıne yıne bır kagrgo gondermıstım eve kadar gıdılmıs vede kargoyu komsuya yanı baska bırıne teslım edıp donulmustur arkadaslar kargolarla ıyıkı fala ısım olmuyor yoksa hayata kusturur bunlar ınsanı rezalet

 • istanbuldan kargom 4 günde geldi. gelincede adresime getirilmedi. kargonuz geldi gelin alın da denmedi. bunları geçtim kendi politikanız.
  şubenize uğradım. kargo gelmiş dediler. kargonun olduğu odanın kapısı tadilatta müsait olunca geçip alır verirler diye oturdum bekledim. 10 dakka bekledim müşteri falan yok. tamirde devam ediyo. kaldıki 20 dakkada beklerim müsait olunca verirler normali bu. ama bi müşteri geldi kargo sordu bal gelmiş bakıp hemen tamir olan kapıdan müşterinin bal kargosunu getirmek için gitmeniz bi dakka sürmedi. hasılı kargomu iade edin. başınız göl ayağınız deniz olsun. personellerinizede sorun benim yerimde kendileri müşteri olsaydı ne yaparlardı. siz müşteri seçebilirsiniz ama müşteri sizi seçerse..ereğli-konya. aras kargo hayatımda yok artık kafamı ağrıtıp vaktimi heba edemem.

 • Araş kargo kadar kötü bir kargo şirketi sanırım yer yüzünde bile yoktur.Yaşadıklarımı uzun uzun anlatmaya gerek yok

 • Yazılan yazılara anlam veremedim çünkü 2 gün önce altarnatifkitap.com dan sipariş verdiğim ürün 2 günde geldi izmire . Yola çıktığında sms ile bilgilendirme yapıldı izmire ulaştığında bilgilendirme yapildi daha sonra ise izmirdeki dağıtım bayisine ulaşmıştır diye sms geldi aradan 2 saat geçmeden kargo geldi ardından “…ya siparisiniz teslim edilmiştir “diye bildirim geldi . Surat ve yurtiçi (özellikle yurtiçi)nden bunlar daha iyi olduğu kesin kesinlikle tavsiye ederim.

 • 07.01.2017 de verılen kargo gun ıtıbarı ıle (16.01.2017 saat 10.05) halen teslım edılmemıstır.tuketıcılerın bılgısıne .kargo takıp no.7357801579549

 • Mrb aynı sorunu yakın bi tarihte yaşadım aras kargo evime hiç gelmedikleri halde geldik yoktunuz diye asılsız bişey söylediler. Eve teslim olması gereken kargoyu şubeye gidip almam konusunda ısrar ediliyor. Oysa evde olmama gibi bi durumum söz konusu değil. Çünkü özürlü bi annem ve iki yaşında bir oğlum var artı 6 buçuk aylık hamileym. Üç gün 4 kişilik bi aile misafirim vardı bu duruma onlarda şahit oldular. Hiç iyi bi kargo şirketi değil memnun kalmadm.

 • Aras kargo şirketi kadar rezil bir firma yok hem ürünü teslim etmiyorlar yada gönderilen kişiye değil başkasına teslim ediyorlar imzasız evraksız 4 milyarlık telefonum ortada yok gönderici ben yolladım diyor kargo şirketi biz teslim ettik diyor ne yapacağımı şaşırdım sahtecilik bu firma da herşeyi kılıfına uyduruyor genel müdürlüğü bölge müdürlüğünü arıyorum konuyla ilgileneceğiz diyorlar 2 ay oldu kargom kayıp lanet olsun….

  • Aynen kardeş rezil bir firma bu aras kargo kargomu teslim etmek için tc numaramı istediler. Vermem deyince parasını ödediğim kargoyu bana vermek istemediler mecburen tc mi yazdım….

 • Ya ben fransadayim kardeşim 9.ayın 20 iyi galiba mersin istasyon şubesinden kargo gönderdi üzerinde ev adresim ve benim kendi numaram yazıyor bir ayı geçti kargom hala gelmedi arıyorum mersin bana diyoki gelmişler evde bularamışlar aralmışlar cvp verme misiniz diyor ama ne aradılar nede geldiler iki tane çocuğum var ikiside rahatsız ve hergün rdv lari var ben kargo için rdv lari iptal ettim ve artı oğlum ameliyat oldu evdeyim geçen cuma eşimin numarasını nerden buldular bilmiyorum onu aramışlar bende öğün rdv ya gittim çünkü bir aydır kargo gelmediği için öğünde iptal etmeyim dedim eşim posta kutusuna birakın demiş bırakmamışlar yani kargom henuz gelmedi bence kayıp ettiler kendiler yalan söylüyor aradığımda ben yalan söylüyormuşum gibi ima etti çalışan ben teslimat yapılmıyor cargodan yok para iadesi istiyorum onuda yapmıyorlar 250 grs bile gelmeyen bir zarafa 175 TL almayı biliyorlar ama bu ne biçim kargo sakın aynı hataya dusu bu kargoyla bişey göndermeyin berbat kargo😠

 • Yorumların hepsini okumadım ama Aras Kargo için çok güzel hislerim var ve her yere içimi döküyorum. İzmir’den gönderilen kargomu ki içinde bir adet bilgisayar ve telefon vardı, başka birine vermişler ne tatlı değil mi? Bakterilerle nekadar anlaşabiliyorsam Bomonti şubesinin çalışanlarıyla o kadar anlaşabildim. Kimlik olmadan nasıl kargo başka birine verilir? Hayır, yani hakikaten sen kimliğimi doğrulamadan nasıl benim ismime gelen malı başkasına verirsin? Buna bir şey diyorlardı, neydi o? Dolandırıcılık, hırsızlık olmasın sakın. Çalışanların kabalığını anlatmaya lüzum görmüyorum. İlgilenselerdi bir parça içim soğurdu belki, şikayetimi bile dinlemediler doğru düzgün. Neredeyse suçlu çıkacaktım hesap sorduğumda. Evet Aras Kargo, hırsız olmasan bile suç ortağısın benim gözümde. Ben de bulduğum her yere yazacağım başıma gelenleri. Her yere ama her yere ama her yere.

 • Ben Türkiye’nin her yerinde bayilikleri olan bir fabrikanın ortağıyım Aras kargodan gelen tüm kargolardan sorun yaşadım ( geldik adreste bulamadık mesajı ve anında gelen msj a geri dönüyorum tabi cevap veren yok yaklaşık 1 -2 saat sonra döner adreste bulamadık hem iş yerimde hemde evde aynı sıkıntıyı ben çocuklarım , çalışan arkadaşlarım da defalarca aynı sıkıntıyı yaşadık kesinlikle gelecek Kargo’nun Aras kargo ile yollanmaması için elimden geleni yapıyorum şikayetlerin de yararını görmedim

Yorum Yap