Genel

24 Mart Etohum Toplantısı

Etohum toplantılarından yine birinin canlı yayını var şu anda. Buradan ulaşabilirsiniz. Microsoft Türkiye’de toplantı başladı. Genç girişimciler konuşuyor. Bende hemen hızlıca yorumlarımı ekleyeceğim.

sporcutv.com : Burak Ulukanlı konuşmacıydı. Alt yapıda oynayan oyuncuların/sporcuların videolarını yükleyebilecekleri,özelliklerini girebilecekleri bir site oluşturmuşlar. Youtube ağırlıklı gideceğini tahmin ediyorum. Açıkcası başarılı olabilecek bir proje değil. Günlük 30,40bin kişi sitenize girer mis orusuna cevap verirken kendinin bile inanmadığını rahatlıkla anlayabiliyorum. Kulüplerden gelen para ile bir reklam şekli çiziyorlar ama bu da şimdilik pek parlak gözükmüyor bana.

animalwars.com : Hayvan dövüşlerini amaçlayan bir Facebook oyunu olarak ortaya çıkarmışlar. Oyun betası şu an açık olmadığı için şahsen deneyemedim. Oyunu görmeden birşey diyemiyorum bu girişimlerine. Projeyi kim gördü onu da bilmiyoruz. Gelir modeli oyun içinden para ile bir takım özellik ya da eşya alma şeklinde. Kebap Dünyası oyunu gibi yapılan bir proje.  Oyun hazırmış ama kimsenin haberi yok. Bu arkadaşlarda ilk 40 a nasıl seçildiler ben de anlamadım. Trafik ihtiyaçları ne kadar olacak haberleri yok.

betikus.com : Deniz Aslı Soykurum Çetin ve Atılım Çetin Biraz kodlama bilenler teknik kısmında eksiği olanlar bu sitede oyun tasarlayacaklarmış. Tekonoloji kısmını onlara tasarım kısmını kendinize bırakacakmışız. NE kadar download edildi gideros? – Çok download edildi. Böyle bir cevap kabul edilemez. Proje anlatanların sunum sorunu var. Ve planlı bir konuşmaları yok.  Mobil oyun üretip satmayı hedefleyen bir proje. Fakat oyunu deneyemiyoruz. Ama bunlar proje olarak kabul edilmiş. Tutacak bir proje gibi anlatılıyor Giderus.

gezinim.com : Ertan Çoşkun proje sahibi. Sitelerine girdim. WordPress ile yapılmış ve özel bir tema dahi değil. Themeforest’dan alınmış bir tema ile yapılmış bir proje. Bu tarafı bence bir eksi. Sitede gezdiğiniz yeri paylaşmak için başvuru da bulunuyormuşunuz. İletişim formu ya da gmail ile. Çok ilkel. Bu gerçekten ilkel. Hiç kolaylaştırıcı bir düşünce tarzı yok. Ben neden gidip mail ile size yazı göndereyim? Bu sorunun cevabı olduğunu zannetmiyorum. İçeriklerden oluşan bir proje. Ağustos 2010 da açılmış bir site ve alexa sıralamasına şöyle bir göz atınca bahsedildiği kadar hit almadığı ortada.Çok zayıf bir site. Süper fikir denilecek henüz bir ışık yok gördüğüm kadarıyla. Gelir modelleri yok.  Yaz gönder yayınla. Bildirgeç,pilli network tarzında farklı bir alanda odaklanmış ücretsiz bir platform. Yazarlık sistemi planları varmış ama onlarda bilmiyor.

avantajix.com : Güçlü Kayral sunumu yapıyor.Geri ödeme sistemi yapmışlar. Affilate sistemi ile satış hedeflenmiş. Tutacak ve çalışacak bir projeye benziyor.

firsaton.com – İlker Üstüner
platinmarket.com – Fatih Balkan


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

  • Herhangi bir hizmet alırken oldukça dikkatli düşünün, paketlerini daha önce kullanmamış biri olarak aldık 10-13 gün gibi bir sürede paketlerini beğenmedik çünkü; aylık 45 gb bandwith sınırlamaları mevcuttu ve kullanılmayan bandwith bir sonraki aya devretmiyor. siteye günlük 100 kişi giriyor en fazla bandwith kullanımını panel bize 1gb gösteriyor bazı günler. Bu oldukça saçma bir rakam.

    Başka sitemizde günlük 2000 kişi daha büyük kod kaynağı ve daha fazla resim olan sayfalar olmasına rağmen günlük 2gb ortalama kullanım var aradaki fark uçurum…

    Bu gibi sorunlardan dolayı paketi hemen iade etmek istedik ama burnumuzdan getirdiler. İade edemedik kota aşımında da 4.72$ her 1 gb bant fatura ediyorlar…

Yorum Yap