Genel

Google Plus takipçi sayısı nasıl arttırılır?

Google Plus bildiğiniz gibi Facebook sosyal ağına karşı ortaya çıkmış bir platform. Google Plus’ı Avrupalılar kadar aktif kullanmadığımız bir gerçek. Ama Seo (arama motoru optimizasyonu) ile uğraşan herkes ilerde hatta şu an Google Plus ağından gelen backlinklerin önemli olduğunu anladı diyebiliriz. Belki siz de daha yeni yeni Google + ı keşfediyorsunuz. Ben keşfetmiş arkadaşlar için Google Plus takipçi sayılarını nasıl arttırabilirler bununla ilgili tecrübelerimi paylaşacağım.

Google + takipçilerini arttırmak Türkiye kullanıcıları için çok kolay değil. Bunun nedeni Facebook’tan kurtulamayanlar gidip Google Plus kullanmıyorlar. O nedenle ilk anlatacağım doğal çevre kazanma yöntemi işinize yaramayabilir.

Takip et Takip etsinler

Profilinize uygun alanları belirleyin. Örneğin fotoğrafçılık yapıyorsanız bu alanda Google Plus üzerinden arama yapın ve çıkan kişileri tek tek eklemeye başlayın. Böylece sizinle aynı ilgi alanına sahip insanları çevrelerinize eklemeye başlayacaksınız. Unutmayın bunun için yeni bir çevre oluşturun. İlerde bu çevreyi de kullanacağız. 🙂

google-plus-fotografci-aramasi

Siz çevrelerinize ekledikçe onlara da mail gidecek ve bir kısmı geri takip edecektir. Böylece Google Plus takipçileriniz artacaktır. Ama beklediğiniz hızda artmayacaktır. Bu nedenle sabırlı olun. Henüz Google + çok fazla aktif kullanmadığımız bir platform.

+1 leyin ve Yorum Yazın

Çevrenize eklediğiniz kişilerin profillerine girerek beğendiğiniz paylaşımlarını +1 leyin. Bazılarına da yorumunuzu yazın. Sizin ilginizi görecek ve o da sizi takip edecektir. Kısacası takip eden takip edilir mantığını biraz hızlandırmaya çalışmış olduk.

Google Plus’ta Hızlı Takipçi Arttırma Yöntemleri

Doğal yöntemle sizi çevrelerine ekleyenlerin artmasını beklemek istemiyorsanız şimdi anlatacağım yöntemle daha hızlı takipçi kazanacaksınız.

circlecountcom

http://www.circlecount.com/ adresine giriyorsunuz. Specials menüsüne tıklayın ve açılır menüden Circles menüsüne tıklayın.

shared-circles

Shared Circles of 7 days yazan bir sayfa ile karşılaşıyoruz. Son 7 günde çevrelerini paylaşanları listeliyor. Bunlardan herhangi bir tanesine giriyorsunuz.

shared-circles-2

Paylaşıldığı çevreleri görmeye başlayacaksınız burada. G+ butonuna tıklayarak hangi çevrenin içinde paylaşıldıysa buna da ulaşmış oluyorsunuz. https://plus.google.com/103463505993238518564/posts/Uveidx5xxdJ Bu adrese girdiğinizde karşınıza toplu olarak ekleyebileceğiniz çevre listesi çıkıyor. Ve tek tıklama ile 300 den fazla kişiyi çevrenize eklemiş oluyorsunuz.

bu-cevrede-kimler-var

Bu anlattığım yöntemle hızlı bir şekilde ekleme yapabilir ve sizi daha fazla kişinin geri takip etmesini sağlayabilirsiniz. Yabancılar daha hızlı tepki veriyor diyebilirim. Böylece Google Plus takipçileriniz de artmış olacak.

Peki Türk Google Plus çevre paylaşımı yapanları nasıl bulacağız?

Bunu da ben kendime göre basit bir yöntemle keşfettim. Onu da paylaşayım hemen. Yukarda anlatttığım yöntemi bilen sayısı fazla olduğunu zannetmiyorum. Bilenlerde sadece çevre arttırmak için kullanıyor. Çevrelerini paylaşmıyor. Türkler arasında ben gibi oluşturduğu çevreleri paylaşanlar da var. Örneğin ben sosyal medya adında oluşturduğum çevreyi paylaştım.

amacdizayn-google-plus-cevre

Burda önemli bir püf nokta da Kendinizi paylaşılan çevrelere ekleyin kısmı. Böylece bu çevreyi Google plus çevrelerine ekleyen herkesin çevresinde siz de olacaksınız. Google Plus takipçileriniz siz uğraşmadan artmaya devam edecek. 😀 Önemli bu noktayı dikkate alın.

Türk çevrelerini bulmak için ben şöyle bir arama yaptım: Bu Çevrede

cevre-bulmaca

Böylece çevrelerini paylaşanları yakaladım. Ve beğendiklerimi de ekledim. Siz de kendi oluşturduğunuz çevreleri bu şekilde paylaşır ve paylaşılanları eklerseniz sizinde takipçi grafiğiniz artar. Circlecount.com dan takipçi geçmişi ve grafiğine de bakmak mümkün.

İlk olarak paylaştığım çevre bağlantısını veriyorum. Siz de toplu ekleme yöntemiyle ekleyerek takipçi kazanmaya devam edebilirsiniz.

https://plus.google.com/115621877551617375419/posts/G1XFz8MPhoy

Bir sonraki yazımda aktif olmayan ya da yabancı olan çevreleri hızlı bir şekilde Uncircle nasıl yaparız onu anlatacağım.

🙂

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

8 Yorum var.

    • Teşekkürler aynı an da 500 kişiyi ekledim. Zaten aktifim bu platformda facebook’tan bile daha çok girerim yeni insanlarla daha çok bilgi alışverişi olacak.

  • Bilgilendirici bir yazı olmuş, eline sağlık. Google Plus belki yeni olduğundan mesafeli yaklaşıyoruz. yazı sayesinde o mesafe kalkacak, sağol..

  • ben eklemeye çalışıyorum fakat daha ilk denememde (Şu an için çevrelerinizde olabilecek maksimum kişi sayısına ulaştınız.)
    yazısı çıktı hatta onu bırak sanki eklemişim gibi tek tek eklemeye çalıştım onada izin vermedi. aslında bugün tektek eklediğim kişi sayısı 20 den fazla değil. ????

    • Modem resetleyip tekrar deneyebilirsin. Google ın da zaman zaman hizmet dışı kalma durumları olabiliyor.

  • Teşekkür ederim. Takipçi sayımızı artırmada çok faydalı olacağına inanıyorum.

  • tesekkur ederız emegınıze saglık harıka bır yazı olmus sayenızde bırcok seyı basarabılıyorum artık

Yorum Yap