Teknoloji

AmaçDizayn Compex 2007 de :)

Geçen cumartesi akşamı aniden compex e katılmalıyım diye karar verdim. Atladım KamilKoç a ver elini istanbul :) Yolculukta pek boş geçmedi yanımdakitekstilci Süleyman abiyle 2 saat konuştuk. Bazen siyasi bazen teknik konularda… Okuduğum bölümüsöylemeden bilg.müh. mi okuyorsun diye sordu :) sende bilgisayarcı tipi var diyordu.. alla halbuki hiç anlamam (: (Bu yolculuğun detaylarına ineceğim önümüzdeki yazılarımda)

Dostum Volkan fuarda mankenlerden başka bişi yok diyordu. “Nerde o eski fuarlar memo “dedi. Belki de haklıydı. Ama fuara ne için gittiğine bağlı volkicim (:

Telekom standı fuarın gözdesiydi diyebilirim. Manken ve şovmenlerden iyi bir kadroları olmuş:) Vdsl nin haberlerini verdiler. 30mbit lik bir hızdan bahsediliyor. Saniyede 3mb indirildiğini ilk vdsl de gördüm. Çıkış süresi 2008 Mart ayını bulacakmış . Verilen hizmet alanı büyük şirketler başta olmak üzere 1km çapına kadarçıkarılacakmış.

Gelelim Kaspersky standındaki sohbetime . Yetkili kişiye ben nod32 yi savunur gibi görününce biraz tartışma kızıştı :) Keylogger tanımlama konusunda iddialılar. ama sanmıyorum :) nedense….
Ayrıca ürünü satın aldığınızda verilen anahtar tek bir bilgisayarın MAC adresine kayıt oluyor. Ordan kaldırıp başka Pcye kurduğunuzda serial iptal oluyor. Böyle bir mantıksızlıkda var.

Birkaç firma pratik yönetilebilir site paketleri satmaya başlamış ve bu şekilde Kobi piyasasını ele geçireyi hedefliyordu.
En güzel yanı fuarın Photoshop Magazin dergisininde standının oluşuydu. Ali Şener le tanışıp yarım saat kadar farklı konularda konuşup fikir alışverişi yaptık.  Gayet ileriye yönelik planları olan biri.

Bu ayki kampanyalarında Adobe Photoshop Cs3 kitabı hediyesi olması ve benim bu kampanyayı kaçırmam pek de sevindiric olmadı. Ama volki üyelik uzatıp kitabı kaparsın diyordu ki aynen öyle yaptım : ) Arşive attım.Rarladım.

Crysis tanıtımı az da olsa oyun pclerinde vardı. Satış patlaması olmazsa oyunu yapan kardeşlerin cebinden büyük meblağlar çıkacağa benziyor..Hayırlısı..

Edutime dan bir bayanla sertifikaprogramları hakkında konuştuk. Bahsedilen programları bildiğimi öğrendiğinde biraz bozuldu ama güzel yararlı bir sohbetiiz oldu. Programlama veya web programlama işini matematiksel zekası olan kişileryapabilir. Yoksa eğitim nerde olursa olsun…

Ve güzel birgün sona ermişti….


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap