Teknoloji

IPHONE 4 ile iPhone 4S Karşılaştırması

140 gram ağırlığında çıkan IPhone 4S, IPhone 4’e dışarıdan bakıldığında çok benzediği için ilk başta bir soğuk duş etkisi yaratmıştı. Fakat içinde barındırdığı çok önemli değişikliklerle teknoloji meraklılarının dikkatlerini üzerine toplamayı başardı.

IPhone 4 ile aynı ekrana sahip olan IPhone 4S, boyutuna göre daha iyi bir ekran performansı sağlıyor. Retina Display ile IPhone 4S ekranından kolay kolay göz kaçıramayacaksınız. Mükemmel ekran performansı ile sizi ekrana kilitleyecek.

Bulundurduğu A5 çipi sayesinde A4 çipe göre iki kat daha fazla performans sunan IPhone 4S, grafik işlemlerinde sunduğu 7 kat daha fazla performans ile teknoloji meraklılarını hayrete düşürüyor. A5 işlemci ile 2 kat daha fazla performans sunan IPhone 4S, IPhone 4’e göre pil ömrü konusunda da çok dikkat çeken bir başarıya daha imza atıyor. Apple’ın paylaştığı bilgilere göre pil tüketimi % 10 azalan IPhone 4S ile daha rahat ve paydossuz bir kullanım sizi bekliyor.

IPhone 4 kullanıcıları tarafından sıkça şikayet edilen anten sorununa, IPhone 4S’de düşünülerek harika bir çözüm getirilmiş. Veri alış ve verişi ayrı antenlerden sağlamak amacıyla iki anten bulunduran IPhone 4S, bu sayede indirme hızını iki katına kadar çıkartabiliyor.

iphone4-resimIPhone 4S bulundurduğu 8 MP kamera ile IPhone 4’den farklı olduğunu bir kez daha gösteriyor. 8 MP kamera ile ulaştığınız 3264×2448 yüksek çözünürlüklü kamera sayesinde, fotoğraf ve video çekmek daha zevkli ve kusursuz. Az veya çok ışıkta düşen kamera performanslarına bu akıllı telefon ile hoşçakal diyeceksiniz. Çünkü IPhone 4S, az veya çok ışıkta harika bir fotoğraf çekimi sunuyor. Birçok teknoloji meraklısı, IPhone 4S’in bu özelliğine hayran kalıyor. Özellikle de akıllı telefonlarıyla fotoğraf çekmekten büyük zevk alan kullanıcılar için çok güzel bir özellik.

Ayrıca, birçok kullanıcı tarafından IPhone 4’den IPhone 4S’e geçme nedeni olarak ‘SİRİ’ özelliği gösteriliyor. Bu özellik sayesinde, sesiniz ile cihaza komut verebiliyorsunuz. Türkçeyi desteklemediği için ülkemizde biraz sıkıntı yaratıyor.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap