Genel

Aralık 2010 Kaspersky Lisans Talihlisi

Geçtiğimiz ay Kaspersky Türkiye Genel Müdürü Murat Göce ile yaptığım röportajı buraya yazmıştım. Röportaj sonunda bir de ücretsiz Kaspersky Internet Security 2011 Lisans hediye edeceğimizi de söylemiştik. Aralık ayının EN İYİ SORU SORAN talihlisi Polat Büyükarslan oldu. Kendisini tebrik ediyorum. 🙂

Kazandığı lisans en kısa süre içinde mail adresine gönderilecektir.

Aralık ayı seçilen en iyi soru:

Polat BÜYÜKARSLAN / 09 Aralık 2010

Benim sorum genel olarak hem Kaspersky hem de diğer antivirüs yazılımlarıyla ilgili. Merak ettiğim şey şu. Bir antivirüs programı, X isimli bir dosyada virüs veya trojan olduğunu söylerken diğer bir antivirüs programı aynı dosyada virüs olmadığını söylüyor. Bu neden kaynaklanıyor?. Bu gibi bir durumda ne yapmamız daha doğru olur?. Hangisine güvenmeliyiz?

Ayrıca bazı sitelerde (Örnek: http://www.av-comparatives.org/ gibi) hangi antivirüs programlarının daha iyi olduğuyla ilgili araştırmalar yapılıp bunlar yayımlanıyor. Siz bu tarz araştırmaların gerçeği yansıttığını düşünüyor musunuz?

Aralık ayını kaçıranlar Ocak (2011) ayında soru sormaya devam edebilirler. Şubat ayının ilk haftası yeni lisans kazanan talihli arkadaşımı yine buradan duyuru ile açıklayacağım.

Soru soran arkadaşlara ilgilerinden dolayı teşekkürler.

blank

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

6 Yorum var.

  • Biribirinden ilginç sorular arasında seçmek pek kolay olmadı. Son dakikaya kadar birkaç soru adeta birbiri ile yarıştı. Sonuçta Polat Bey kazandı, tebrik ederim.
    Özellikle test sitelerinde sıkça raslanan, her ay %100 başarılı ve her testi kazanmış ürünlerin olması bu test sitelerinin ne kadar yanlı olabileceğini de gösteriyor zaten 🙂
    Gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür ediyorum
    Saygılarımla

  • Bence şüphesiz en iyi anti-virüs programı kasper sky 2 yıldır lisanslı kullanırım.Bir defa olsun bilgisayar’ıma virüs giremedi.Biraz kasıyor fakat oyun moduna alındığında ise kasma kesiliyor.

Yorum Yap