Kafama Göre

Auto Show 2012 İstanbul İzlenimlerim

Tüyap‘ın 2 senede bir organize ettiği Auto show İstanbul fuarına bugün gidebildim. Fuara ilginin büyük olduğunu anlamak için sadece giriş kapılarındaki sıraya bakmak yetiyordu. 🙂 Metrobüsten inenlerin ilk yönlendiği kapı 11. salonun giriş kapısı oluyor. Burada uzun bir sıra varsa hemen soldan diğer kapılara devam edin derim.

Fuara ilginin büyük olmasının bir nedeni de öğrencilere ücretsiz olmasıydı. Ayrıca bayanlara da %50 indirim yapılarak haftasonu bayan katılımcıların da artması sağlanmıştı. Ailece fuara gelenler %30 civarıydı diyebilirim.

2010’da Vip gününe gittiğim için bu kadar kalabalığa alışmak biraz zor oldu. Fotoğraf çekmek çok daha zorlaşıyor. Erken saatlerde gitmek ya da Vip gününe katılmak en güzeli aslında. Otomobil firmalarının fuar stand tasarımlarında çok güzel fikirler görmek mümkün. Özellikle yerden 6-7 metre yükseklikte park edilmiş araçlar ve ters dönmüş şekilde havada seyir halinde görünen araçlar ilgi çekici fuar stand tasarımlarından bazılarıydı.

Katılımcı kitlesinin çoğunluğunun öğrenci ağırlıklı olması mankenlere olan ilgiydi bir hayli arttırmıştı diyebilirim. 🙂  Bugatti,Mercedes,Renault firmalarına olan ilgide yoğundu. Özellikle arabaların pahalı oluşu ve güzel mankenlerin olması bu ilgiyi büyütüyordu doğal olarak. Pahalı araçların yanına yaklaşmak da mümkün olmadığı için sadece resim çekmekle yetinebildim.

Fuarda basın bölümünün olduğu 4. salon gereksiz bir salondu bana göre. Sadece geçiş amaçlı kullanılıyordu. 11 nolu salonu ziyaretiniz esnasında pas geçmeyin. Tarihi arabaların yani efsanelerin sergilendiği bu salonda geçmişe bir yolculuk yapacaksınız. 🙂

Tuna ile de fuarda buluştuk birkaç yorum aldım. Mankenlerin ve görevlilerin araçlara eklenen yeni özellikler hakkında bilgisiz olmalarından yakınıyordu. Sonuçta fuarda firmalar yeni araçlarını ve özelliklerini tanıtıyorlar. Mankenlerin bunlar hakkında bilgi sahip olması gerekir. Otomobil meraklıları ve otomobil almayı düşünenler için önemli bir fuar Auto Show. Umarım firma yetkilileri bu konuda daha bilinçli olurlar.

Fuar biletlerinin artık online olarak satılmasının da bir gereklilik olduğunu vurgulamadan geçemeyeceğim. Tuna’nın Otmot.net üzerinde yaptığı çekiliş için bilet temininde gerçekten sorun yaşadık. Ama Tüyap pazarlama sorumlusu Başak Özügergin Soydan Hanım bize güzel bir jest yaparak 15 adet bilet hediye etti. Ayrıca Fiat firması da 15 adet bilet hediye etti. Bizde Otomot.net üzerinde yaptığımız çekilişle bize bilgilerini gönderen talihlilere biletlerini postaladık. Posta konusunda biraz aksama olsa da fuar bitmeden ellerine ulaşağını umuyorum.

Genel olarak güzel bir organizasyon yapılmış. Otomobil meraklıları ve yeni araç almayı düşünenlerin gidip görmesinde fayda var. Özellikle araçlara binmek mümkün olduğu için konfor testide yapmış olacaksınız.

Shell firması fuarın önünde güzel bir etkinlik düzenlemiş katılım yoğundu. Aşağıdaki videolarda bunu da izlemeniz mümkün olacak.

Auto Show 2012 Fuardan Görüntüler

Auto show 2012 İstanbul Videolar


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

  • İzlenimlerinizle fuarı gezmiş gibi olduk. ViP Günü Tuna ile beraberdik.Bu arada metrobüsten inince 7-8-9.uncu salonlara ulaşılıyor.Bir yanlışlık olmuş sanırım. 11 salon 12. salonun altında. Ve 11. salonda klasik otomobillerle beraber Onuk Cars’ın Sazan LM ve S56/E ile S56/G’sini herkesin görmesini tavsiye ederim. yerli bir marka, çünkü..Selamlar..

Yorum Yap