Hayattan

Bir Silgi Bir Kalem Birsilgibirkalem.org

Blogumda çok fazla site tanıtımı yapmam. Ama güzel ve yararlı gördüğüm bir projeyi duyurmadan geçemeyeceğim. ” Bir Silgi Bir Kalem” sloganı ile yola çıkan okullara bağış projesi öğrencilere yardım etmeyi hedefliyor. İsminden anladığım kadarıyla yardımın küçüğüne büyüğüne bakmayacaksınız. Bir okula 100 tane kitap alamazsınız ama 100 kişi 1 kitap alabilir. 🙂 www.birsilgibirkalem.org

Bir Silgi Bir Kalem projesi,Türkiye’deki ilk ve orta öğretim kurumlarını, Türkiye’deki eğitime katkıda bulunmak isteyen bağışçılarla buluşturmayı amaçlıyor.

Proje Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile yürütülüyor. Sitenin güvenililrliğini sağlayan en önemli özellik ise bağışlarınızı bir hesaba, bir kişiye yapmıyorsunuz. Bağışlarınızı kendiniz kargo yolu ile gönderiyorsunuz. İsterseniz bir alışveriş sitesinden ürünü satın alıp kargo adresi olarak bağış sayfanıza düşen okul adresini ve sorumlusunu yazıyorsunuz. Bağış yaptım ama gerçekten o okula ulaştı mı soru işaretleri ortadan kalkmış durumda. Çünkü kendiniz gönderiyorsunuz ve bağış sayfanıza kargo bilgilerini de ekliyorsunuz. Böylece sitede ulaşan bağışlar,tamamlanan istekler de görünmüş oluyor.

Bende küçük bir bağış ve blogumda bir banner yayınlayarak destek olmaya çalıştım. Siz de yapabilirsiniz. Özellikle çalışma arkadaşlarınızdan imece usulü para toplayıp beraber bir isteği karşılayabilirsiniz.
Bir Silgi Bir Kalem

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

5 Yorum var.

  • Bu site tanınırsa çok kişiye ulaşılabilinir. Çok kişiye ulaşmak eskisi gibi zor değil. Yazının altında paylaşım platformlarının ikonları var, tıklarsanız kendi hesaplarınızda paylaşmış olacaksınız ve sizden başkalarıda bu projeyi okumuş, bilmiş olacak. Benim desteğim butonlara basmak olacak, kendime ait sitelerde de reklamınız yapacam. İnşallah hayırlara vesile olur 🙂

  • Gerçekten çok özel ve güzel bir kampanya ben de blogumda paylaşıcam. Fakat şunu düşünmeden de yapamıyorum. Birçok bu tarz, benzeri kampanyalar var. O halde neden bu kampanyaların sayısı artıyor? Bir tanesi işini doğru düzgün yapsa diğerlerine gerek kalır mı! Her ne kadar bakanlık onaylı olsa da bakanlığın daha önce onayladıklarını da gördük (bkz:denizfeneri) Önemli olan onay vermek değil ki, kontrolunu düzenli olarak yapmak. İnşallah bu kampanya da bunlardan biridir ve amacına uygun güvenilir faaliyetler içindedir.

  • Millet yemeye ekmek bulamıyor, Bir birini öldürüyor, Yolsuzluk aldı başını gidiyor adamlar bir kalem, bir silgi derdinde. Sizin gibiler yüzünden bu hale geldi bu memleket. Bunlar hep amerikanın oyunu.

Yorum Yap