Hayattan

Selpak size ne anlam ifade ediyor?

Bugün selpaklardan bahsedeceğim biraz. Selpaktan kastım beyaz kağıt mendil. Selpak markası artık kağıt mendil kavramı ile yer değiştirmiş durumda. Bu da bir marka için çok önemli bir değişim. İşin bu tarafını bir tarafa bırakıp beyaz bir selpak mendil size ne anlam ifade ediyor sorusunun cevabını biraz gam vurarak biraz dem vurarak vereceğim.

Selpak denilince aklıma son zamanlarda kullanılıp bir kanara atılan mendiller geliyor. İlk aklıma bunun gelmesinin nedeni tamamen son zamanlardaki yaşadıklarımın dışa yansıması. Bazı insanlar arkadaşlarını kullanır kullanır sonrada bir kenara atar. Arının çiçekten bal aldıktan sonra başka çiçeklere konması gibi. Sen iyilik yaptığını düşünürken o sadece selpak olarak görmektedir seni ve kullanıldıktan sonra beyaz  temiz olmaktan çıkıyorsun, kirli ve kullanılmış oluyorsun… Peki kim kaybetti? Kazandığını sananların mağlubiyetidir aslında bu. Birazda başka dünyaların beyaz kağıt mendillerine bakalım…

Selpak kimisi için saflığın simgesidir. Temiz bir hayatı düşündürür. Bazen ağladığında seni teselli eden ve hep senin yakınlarında olan bir yoldaştır. Gözlerindeki yaşı silerken içindeki kederi hüznü silemez. Ama yinede hep yanındadır. Bazen kırmızı ile boyanmasının adıdır selpak. Yaralara ilk bastırılan kağıt mendildir selpak.

Geçmişte yaptığımız kirli ve kötü işleri silip atabilecek bir selpak var mıdır? Hiç zannetmiyorum. Geçmişteki kiri, pası temizleyemesek de gelecek için beyaz bir selpak açabiliriz.

Bir dilenci için selpak o dilincinin tezgahıdır. Akşamki yemeği için temiz, beyaz bir selpak ve beyazlığın azalması akşam yemeğinin ne kadar bol çeşitli olacağına işaret eder. Ne kadar çok bozuk para atılırsa o kadar güzel bir gün olacaktır.

Peki sizin için ne anlam ifade ediyor?

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

  • Evet katiliyorum insan artik ne yaparsa yapsin ne kadar iylik yapsin .Dost gibi sevgili gibi görünen Sahtekarlar insani bir selpak gibi kullanip atiyor.Bu sahtekar insanlarin yapabilecegi en basit bir sistem.Iki tane yüzü oluyor maalesef.Cevir cevir Tükür .

Yorum Yap