Kafama Göre

Bursa’da Kısa Bir Zaman

Uzun zaman oldu Bursa’ya gitmeyeli. Velhasıl Mustafa’nın yoğun ısrarları, yağları, balları ( 🙂 )derken tamam dedim 1 günlük bir ziyaret edelim. Şehir fırsatı’ndan aldığımız 5tl lik %50 araç kiralama kuponu sayesinde rahat bir seyahat olacaktı. Sabahın ilk ışıkları ile kalktım ve yola çıktım. Kadıköy vardıktan sonra Ataşehir servisi kalkmak üzere olduğu için hiç bilet sormadan biniverdim. Nilüfer’in yazıhanesine varınca bir de ne duyayım: Saat 10:30 da boş yer varmış. 😀 Ben ise 08:10 da ordaydım. Hayırlısı dedim biraz bekledim tekrar sordum bir yer açılmıştı 08:30 arabasına ve ben hemen kaptım bileti. Haydi bakalım yollara…

En iyi su böreğiTerminalden Mustafa aldı götürdü bizi kahvaltıya. Saat 12:00 de kahvaltı mı olur demeyin çünkü beklemeye değecek bir börek vardı ufukta. 🙂 Şu ana kadar yediğim en iyi su böreği yapan yer olan Şengüloğlu‘na gittik. Üniversite zamanlarında da zaman zaman giderdik. Beşevler’deki şubesi uğrak yerimiz. Ben şahsen burası kadar güzel yapan bir yer görmedim. Sadece burdaki lezzete yakın 2 yer keşfettim:

  1. Pendik Gazi Burma- Emin tanıştırmıştı.
  2. Karaköy Güllüoğlu- Emrah’ın favori mekanlarındandı.

2 porsiyon yedikten sonra nihayet doydum. İkinci durağımız Bursa-Gölyazı oldu. Gölyazı’ya Bursa’da geçirdiğim yıllarda bir türlü gidememiştim demek nasip Bursa’dan ayrılınca gitmekteymiş. Süper bir manzarası var. Tam günbatımında orda olduk. Şahane fotoğraflar çektik. Tadımlık bir gözleme yiyip yavaş yavaş ayrıldık oralardan.

Buraya kadar geçen zamanda Bursa’da fark ettiğim değişikliklerden de bahsedeyim. Bursaray’ın üniversiteye kadar geldiğini duymuştum ama gözlerimle de görmüş oldum. Trenlere bir de yeni model bir araç eklenmiş.

Bursa terminaline büyük bir danışma bölümü yapılmış. Otobüs saatlerini de takip etmek mümkün. Hem bilgi almak için gelen yabancılar için de iyi olacak bir yenilik.

Dikkaldırım ile Odunluk köyü arasına kocaman bir şehir parkı projesi fikri var. Ortak yaşam alanları da düşünülüyor.

Salı sabah su böreğini sevmeyen Hüseyin’i de Şengüloğlu’yla tanıştırdık. Ve ön yargıları anında yıkıldı. 🙂

Bursa HACIBEY LOKANTASI

blank

Bir sonraki gün dönmemizden birkaç saat önce pastırmalı kurufasulye yemeye Hacıbey Lokantası’na gittik. Bursa’da o kadar kalıp burayı nasıl keşfedemedim bilemiyorum. 😀 Kurufasulye ve pilavı gayet güzeldi. Ayrıca un helvasından güzel bir de tatlı ikramları oldu. Memnun bir şekilde ayrıldık. Heykel’de Çetinkaya’nın yanından yukarıya doğru çıkınca lokantayı bulursunuz. Kesinlikle gidin derim. 🙂

Tabi Mustafa’nın ilk maaş heyecanı ile bütün sülalesine hediye alma çabalarından dolayı bayağı mağaza gezdik diyebiliriz. Böyle 2 tane dayım olsam bu dünyada işimiz işti. 🙂


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

  • afiyet olsun üstadım, okurken acıktım valla. Güzel günleri yad etmek adına arada lazım böyle gezmeler, Bursa da az vakit geçirmedik, güzel şehir.

    Bursa’da gezilmesi gereken yerler ve yemek yenmesi gereken yerler adına güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş, eline sağlık.

Yorum Yap