Kafama Göre

Yardımcı olmayı unutmayan bir milletiz

Türk milleti gerçekten biri birinden yardım istediğinde sonuna kadar unutmayan bi millet. Bunu her ortam ya da her durum için söylemiyorum. Çok bilinen ama dikkat etmediğimiz bir örnek vereceğim: IETT otobüslerinde birine gideceğiniz ya da ineceğiniz durağı söylediğinizde o mesaj yardımsever kişinin hafızasında bir yerde duruyor. Ve gözleri bizim üzerimizde oluyor. O durağa gelinceye kadar sizi sağ salim indirinceye kadar bunu unutmuyor. Sizden erken inecekse “indikten sonra şu kadar durak geçince inin” demeyi asla unutmuyor. :)Hatta kafasında birçok senaryo dönüyor:

  • Kaç durak kala söylesem?
  • İndiği yerde gideceği yeri de sorup orayı da mı tarif etsem?
  • Tedirgin olmasın diye ineceğinizde haber vereceğim mi desem?

gibi soru ve senaryolar hep kafada dönüyor.

Otobüste bizden yardım isteyeni hedefine ulaştırana kadar zihnimizden silmiyoruz. Bu da yardım sever bir millet olduğumuzun kapalı bir kanıtıdır.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap