Ürün İnceleme

Çocuk Takip Sistemi

Çocuğum şu an nerede?
Bu sabah haberleri dinlerken ilginç bir habere rastladım. Çocuk kaybolma olaylarının artması üzerine olumsuz bir durumu fırsata dönüştüren girişimci bir firma çocukları takip etmek için bir fikir geliştirmişler. Bursa’da Gps (araç takip sistemleri) sistemleri satan bir firma son zamanlarda olan çocuk kaçırılma olayları üzerine araçlar için sattıkları gps takip cihazlarını çocukların sırt çantalarına monte ettiler. 🙂 Afferim size. İşte girişimci fikir.

Veliler çocuklarının nerede olduklarını internetten rahatça görebilecekler. Ayrıca servise bindiklerinde servisin hız bilgisini de mail olarak atan sisteme Doğu Anadolu bölgesinden talep çokmuş. Doğu’da hava şartları kötü olduğu için çocuklar yollarda mahsur kalabiliyor. Bu pratik çözüm gayet yerinde olmuş. Haber muhabirine gelen bir mailde de kol saatlerine monte edilirse çok iyi olacağı fikri geldi. Bu da güzel bir fikir. Çocuk kaçırılma olayları muhtemelen organ mafyası tarafından yapılıyor. Eskiden dilendirilmek için yapılan kaçırma işleri artık daha büyük bir boyuta gelmiş.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

  • Böle çocukmu büyür=))
    Yok takip sistemi, yok internetten çocuğunu takip etme. Çocuk bu düşe kalka büyüyecek tabi. Gözümüzden sakınırken çıban kaçmasın da =))

  • ateş düştüğü yeri yakar ana baba çocuğu için her fedakarlığı yapar mahallede yakın bir bölgede çocuk kayıp haberi aldınmı hiç o ailenin aklını kaybetmek üzere olduğunu tahmin etmelisin, bu durumda sakınan göze bırakın çöp kaçmasını elektirik direği bile kaçar, tedbir kuldan takdir allahtan.

Yorum Yap