Teknoloji

Gmail Öncelikli E-postalar Özelliği

Gmail’in yeni özelliklerinden biri de öncelikli e postalar. Böylece mevcut işlerinizin olduğu postaları daha rahat takip edebileceksiniz. Detaylar şöyle:

En önemli iletilerinizin otomatik olarak ayrılmasını sağlayan Öncelikli E-postalar, öncelikli iletileri okumanızı ve yanıtlamanızı kolaylaştırır.

E-postalarınıza daha hızlı göz atın.

İlk olarak “Önemli ve Okunmamış” bölümündeki iletileri okumayı ve yanıtlamayı deneyin. İzlemek istediğiniz iletilere yıldız ekleyin ve ardından ” Diğer Her Şey” bölümüne gidin. Öncelikli E-postalar’dan ayrılırsanız, Gmail’in yan tarafında bulunan gezinme alanında, Gelen Kutusu’nun yanında bulunan bağlantıyı tıklayarak geri dönebilirsiniz.
Nasıl çalışır?

Gmail sunucuları, sizin için önemli olan iletileri bulmak için çeşitli bilgiler kullanır. Bu bilgiler en çok e-posta gönderip aldığınız ve sohbet ettiğiniz kişiler, bu etkinliklerin sıklığı ve okuduğunuz e-postalarda sık geçen anahtar kelimelerdir.
Öncelikli E-postalar’ı eğitin

Öncelikli E-postalar bir hata yaparsa Mark important Mark not important düğmelerini kullanarak bir iletiyi önemli veya önemli değil şeklinde işaretleyebilirsiniz. Öncelikli E-postalar sizin için önemli iletileri hemen öğrenir.
sections
Bitmedi…

* Öncelikli E-postalar’ı özelleştirin: Her bölümde görüntülenen e-posta türlerini değiştirebilirsiniz (örneğin “Önemli ve Okunmamış” bölümünü değiştirerek yalnızca “Önemli” yapabilirsiniz). Bunun için bölüm başlıklarını tıklamanız veya Ayarlar sayfasında Öncelikli E-postalar sekmesini seçip “gelen kutusu gruplarınızı özelleştirin”i seçebilirsiniz.
* Önem düzeyini garanti altına almak için filtreleri kullanın: Bazı iletilerin her zaman önemli olarak işaretlendiğinden emin olmak istiyorsanız (patronunuzdan gelen e-postalar gibi) filtre oluşturabilir ve “Her zaman önemli olarak işaretle”yi seçebilirsiniz.
* Önem düzeyine göre arama yapın: Önemli olarak işaretlenmiş olan okunmuş ve okunmamış tüm iletileri görmek istiyorsanız Gmail’de “is:important” ifadesini aratın.
* Eski gelen kutunuza geri dönün: Öncelikli E-postalar’ı beğenmediyseniz, sol tarafta bulunan “Gelen Kutusu”nu tıklayabilir veya Öncelikli E-postalar’ı Gmail Ayarlar sayfasından tamamen gizleyebilirsiniz.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap