Öğrendiklerim

Hedef Koyma

Öncelikle Hedef koyma konusunda ve koyduğum hedefe ulaşma konusunda çok iyi olduğumu belirteyim.

İş yaparken mutlaka herkes hedef koyar, şuraya kadar gideceğim, şunları yapacağım diye ama hesaba katılmamış bazı şeyler var, Koyduğunuz hedefi vurduktan sonra hiç bir şey yapamayacağınız 🙂

Hedef koydunuz ve hedefi vurdunuz peki ya sonra?

Sonrasında ise başarısızlık kaçınılmaz olacaktır tıpkı benim gibi 🙂

xxxx firmasında 7 tane hedef mevcuttu, Bu firmanın hedeflerini inceledim ve nasıl başarabileceğim konusunda 2 ay araştırma yaptım daha sonra kendime bir hedef belirledim tabi hedefim 5’inci basamaktı 5’e gelince 7’yi vuracaktım ama planını 5’e geldikten sonra yapacaktım.

(Her şey sıcağı, sıcağına yapılmalıydı fakat soğumasını bekledim, uzun mesafe koşarken bile bekleme yaptığınız zaman ya hızını düşecektir ya da hiç koşamayacaksınız çünkü nefes alamayacaksınız!)

Fazla yüksekten uçmamalıyım düşersem kötü olurum dedim ve 1’inci hedefi vurdum.

Fazla alçaktan gidersem, sürünürüm dedim biraz daha hızlandım 3’ü vurdum.

5’inci hedefide vurdum, hedefi vurdum ama 6’ya çok az bir şey kalmıştı çünkü 6 ve 7’yi sona bırakmıştım ve hiç düşünmemiştim bile…

Hedeflerin sıralaması 1,2,3,4,5,6,7 olarak gidiyor ama aralarında büyük farklar vardı tabi ki, yani rakamla yazıldığı gibi arka, arkaya gelmiyordu 🙂

Sonuç; Hedefi belirlediğim hedefi vurdum ve vurduktan sonra 1 adım dahi ileri gidemedim çünkü belirli bir hedefim vardı üstelik ulaşmıştım.

Arkası gelmedi çünkü arkasını hiç ama hiç düşünmemiştim, Son anda atak yapmak istedim ama ne yazık ki başarısız oldum.

Hedef belirlerken hayal gücünüzü serbest bırakın ve olabildiğince yüksek olsun, Hedef koyma konusunda büyük düşünün, vururken dinlenebilirsiniz ama hedef bittikten sonra dinlenmek bittiğiniz anlamına gelir. ”Tıpkı Benim Gibi”

Yazar: Ufuk Karaca


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap