Hayattan

KPSS 2012 Lisans Soruları Çalındı Mı?

7 Temmuz 2012 Cumartesi günü sabah oturumunda KPSS 2012 Lisans sınavının  Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavları yapıldı. Sınav sonrası akşam 5 civarı internette Beyaz Kalem’in hazırladığı Kpss 2012 Genel Kültür sorularının toplandığı pdf güne damgasını vurdu. Beyaz Kalem yayınevinin yaptığı dikkatsizlikler ve şüpheli hareketler sınav sorularının öğrencilerin toplanıp hafızalarındakilerin yazılmadığını ortaya koydu. Sınavdan çıkan dershane öğrencilerinin bir coğrafya sorusundaki haritayı birebir çizmesi mümkün olamayacağı için Kpss 2012 Lisans sınavında bir güvenlik zafiyeti olduğu açıkca ortaya çıktı. Tahminler dershanede çalışan bi öğretmenin aynı zamanda MEB’de bir okulda da çalıştığı doğrultusunda. Böylece öğretmen soruların kopyasını alıp sınavdan 5 saat sonra internete sundular. Beyaz Kalem’in web sitesi kitlendi ve cemaat bağlantısı var mı iddiaları da haberlerde dolaşmaya başladı. Şov yapayım derken şok oldular. Ösym sırf bu yüzden basın açıklaması yaptı. Tabi bu açıklamada Dicle ajans’ın daha önce ekran görüntüsü olarak paylaştığı soru fotokopilerinin etkisi de çok büyük.

Benim girdiğim okulda üst aramaları çok üstün körüydü. Ales sınavında çok daha dikkatliydiler. Su şişelerindeki kağıtların çıkarılması gerekirken birçok kişi o şekilde girmişlerdi. Girişte nufus cüzdanı ve giriş belgesi kontrolü göz ucuyla yapıldı buna bende şahidim. Güvenlik problemleri okuldan okula değişmekte tabi ki ama memurlar.net de yazılanlara göre Polis sınıfta kaldı. Eşit şartlarda sınava girilmediği açıkca ortada.

Kpss 2012 soruları gerçekten çalınmış mı?

Sorular çalındı mı kısmına gelmek istiyorum. Bununla ilgili ilk net kanıt Google Insights servisinde mevcut. Google Insights servisinin işlevi arama kelimelerinin belirli zaman aralıklarında nasıl değiştiklerinin sayısal olarak istatistiklerini doğru bir şekilde gösteren bir servis.

Google Insights: http://www.google.com/insights/search/

Kpss genel kültür sorularında olan 3 konuyu arattım ve sonuçlar aşağıdaki resimdeki gibi. İsterseniz kendiniz de aratabilirsiniz.

  • nato zirvesi 2012
  • atatürk dönemi son başbakan
  • 2012 dünya forumu
  • bakanlar kurulu
  • yeşilırmak projesi

Sınavdan 1 gün önce bu aramalar tesadüf olabilir mi? 1000lerce insan tesadüf sonucu mu aramak istedi. Bu aramaları yapan kişilerin ip adresleri alınabilir, bu adreslerdeki kişilerin 1 gün önce başka hangi aramaları yaptığı bulunabilir, bu ipde ikamet eden kişilerden Kpss sınavına giren varsa cevap kağıtları incelenebilir. Büyük ihtimalle çok hızlı bir şekilde sonuca da varılabilir diye düşünüyorum. Google yalan söylemez. Bu sonuçlar da tesadüf olamaz. Dünyada hiçbir şey tesadüf değil ki…

Ayrıca buradaki linkte çok daha fazlasını göreceksiniz. Mutlaka bakın.

Cemaat konusuna da değinmeden geçmeyeceğim tabi ki. 2011 de sınav iptal oldu eğitim bilimlerinin. Daha öncesi ya da sonrasında polis okulu sınavında da aynı şey yaşandı. Türkiye’de bu sınav sorularının daha önceden servis edildiğini biliyor muydunuz diye 100 kişiye sorsalar muhtemelen aynı cemaat ismi çıkar. Peki bu cemaat dinsiz mi?

Malum cemaat Müslüman olduğunu açıkca gösteren bir cemaat. Soru çalmalarındaki benim tahmin ettiğim amaçta devlet içi teşkilatlarını kuvvetlendirmek. Böylece devlet işlerinde istedikleri gibi at koşturacaklar. Peki dinimizde, Kur’an-ı Kerim de böyle bir amaç için soru çalmayı, hak yemeyi meşrulaştıran bir mevzu var mı? – Kat-i suretle yok.

Hem Müslümanım diyeceksin hem de davan için 927 bin kişinin kul hakkı ile öleceksin. Hz. Allah bana herşeyle gelin ama kul hakkı ile gelmeyin diye buyurmuş. Birçok büyük günahı affetmiş ama kul hakkını affetmemiş. Bunu bilip de dini de kitaplarına uyduranlara soruyorum: O kadar emek verenin hakkını yiyip o memuriyete gönül rahatlığıyla girme vicdanına sahip misiniz?

Türk milleti uyumuyor ama uyandırılmak da istenmiyor. Ösym bir dershane bir pdf yayınladığı için ve bir ajans soru fotokopisi resmi paylaştığı için  acele bir şekilde basın açıklaması yapıyorsa burda bir durup düşünmek lazım. Açıklama yapmadan önce konu ne kadar araştırıldı? 1 gün bile geçmeden bu konuda net bir açıklama yapılması bana doğru gelmiyor. Sonrasında KCK örgütü yapmıştır denilip cemaat işin içinden çıkıyor. Minare-kılıf ilişkisi.

Bu konuda internette farklı haberlere de göz atmak isterseniz buyrun:

Cemaat bunu hep yapıyor

Kck mı Cemaat mi?

Yılmaz Özdil’in “kapesese” adlı yazısı da okunmaya değer.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

  • Gençlik ve Spor Bakanlığı Seyyah Projesi vardı, ilk gezi bursa ya çıktı ilk geziye katılanlar içerisinde bende vardım, gittiğim zaman bursa da bize rehberlik yapması için kişiler görevlendirilmişti her gruba bir kişi, bizim gruptakiyle sabah kahvaltısı sonrası uludağ üniversitesi kyk da sohbet ediyorduk, beni de sakallı görünce, cemaate gireceksen ”Kendi çıkarın ve Menfaatin” için Fettullah gülen cemaatine gireceksin dedi.

    Tabi gezi notlarımda bunu hiç bir şekilde belirtmedim, hem belirtmiş olsam kimin umurunda olacak ki? En garip yanı da bize rehberlik yapmamış olması sadece geldi bizimle birlikte gezdi ”Parasını Aldı” ne kadar yazarsan yaz millet televizyon dizilerine, yarışma ve evlilik programlarına dalmışlar başka hiç bir şey bilmiyorlar, bir şey gördükleri zaman vay işte şöyle olmuş, böyle olmuş…

    Facebook’ta ya da sağda, solda bir şeyler yazdığın zaman okuyup geçerler yorum bile yapmazlar sadece beğenirler peki neden? Çünkü beyinlerinin içine televizyon işlemiş hiç bir şey bilmiyorlar bilgisizlik, cahillik, cehalet budur. Olaylar karşısında tepkisiz kalıyorsa bir insan ya cahildir, ya da olayın sebebi kendisidir…

Yorum Yap