Öğrendiklerim

Kredi Kartı Kullanım Bedeli (İPTALİ)

Bir dostumun şikayetini aktarıyorum bugün. Herkesin kullandığı kredi kartlarına ödediği kart parası ile ilgili.

Merhaba,

Kredi kartı bedeli ile ilgili bir anektod paylaşmak istiyorum…Bildiğiniz üzere bir çok banka kredi kartlarının kullanımı için yıllık bir bedel almakdır. Ancak bir süre önce mahkeme kararıyla bu bedelin iptal edildiği, bankaların müşterilerinden böyle bir ücret alamayacağı ile ilgili haberleri duymuşsunuzdur. Bu nedenle böyle bir maliyetle karşılaşmayacağımı umuyordum.

Fakat buna rağmen Garanti Bankası kredi kart ekstremde yıllık kullanım bedeli olarak 40 TL lik bir borcun elendiğini farkettim. Durumu öğrenmek için müsteri temsilcisiyle yaptığım telofon görüşmesinde böyle bir uygulamanın (kredi kartı bedelinin iptal edildiğinin) var olduğunu, ancak ektreme eklenen 40 TL lik bedeli iptal ettirebilmem için ya iki adet otomatik fatura ödeme talimatı vermem veya kredi kartımı 6 ay açık tutacağıma dair talimat vermem gerektiği, bu durumda da 40 TL nin 35 TL sinin bonus olarak kredi kartıma yükleneceği, 5 Tl nin ise yine kalacağı bildirildi. Bonus olarak yüklenen 35 TL yi ise ancak talimat verdikten iki hafta sonra kullanabilicekmişim…

Sanırım bir çoğumuz kredi kartı kullanıyoruz..Aynı durumla karşılaştıysanız, özellik birden fazla kredi kartı olanlar için durumu bankalarına iletmelerini ve böyle gayrı resmi bir masrafın altına girmemeleri için paylaşmak istedim..

Saygılarımla…Murat Kemal AVCI
mkavci@itu.edu.tr

Bilinçlendirmen için teşekkürler.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap