Öğrendiklerim

Google indexlememe sorunu 2

google indexle

Google yazılarımı neden indexlemiyor? Sorun nerede?

Google indexleme sorunu 1 haftadır var. Suçlu kim peki? Google çalışanlarından John sorunun kendilerinde olduklarını kabul etti. Webmaster tarafında index sayısında düşenler ve artanlar hala devam ediyor. Webmasters tools da index sayısı çok düşükken site:siteadi.com aramasında index sayısı çok farklı gözükeniliyor. Burayayaz.com’da neler oluyor peki?

Sorunun olduğu zamanda yazdığım yazılar index almamışken az önce yazdığım Auto Show 2010 haberi indexlendi. Google botları saldırıya geçti. 🙂 Düzelmeler başladı diyebiliriz. Birkaç gün önce etiket sistemi index alırken ana yazılar indexlenmiyordu. İlginçlikler devam ediyor. 🙂

google indexle

google indexleme sorunu

Googke index sayısı neden bu kadar önemli?

Web sitesi olmayanlar bu konuyu anlayamıyor olabilir. Kısaca şöyle anlatayım: Web sitelerinin sayfa sayısı arttıkça ziyaretçi çekme ihtimali de artış gösteriyor. Bu sayfaların ilgili aramalarda üst sıralarda olması da siteye devamlı ziyaretçi kazandırıyor. Belli bir ziyaretçi potansiyeli olan sitelerde buna oranla Google Adsense’den reklam alarak para kazanıyor. 19 Ekim 2010 da başlayan indexlenmeme sorunu ile sitelerin Google’daki sayfa sayıları azaldı ve buna bağlı hitleri düştü. Dolayısıyla da reklamlardan kazanma oranları de epey fark etti. İşte Google bizim için çok önemli. 🙂 Onun içinde biz önemliyiz. Fayda ilişkisi.

Sorunun çözümü için beklemek gerekiyor. Fakat tam çözülene kadar yeni içerik girmeniz biraz sakıncalı. Hırlısı ve hırısız var. 🙂 Anlamışsınızdır sanırım.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap