Öğrendiklerim

Makina Mükendisliği bölümünü seçmeli miyim?

Bugün televizyonda makina mühendisliği ile ilgili bir program vardı. Bu sıralarda üniversite ve meslek seçimleri başlıyor. Makina mühendisliği nedir, nasıl okumak lazım sorularına cevaplar bulacaksınız. Özyeğin Üniversitesi programda reklamını da yapmış olsa da gayet faydalı bilgiler veriyorlar. Adayların izlemesini tavsiye ederim. Videoyu izleyin ve kararınızı verin.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

4 Yorum var.

  • kim iş buluyor sizin mantığınıza göre? bu ülke bir mause pad bile üretemiyor.o zaman bilgisayar mühendisleri ne iş yapıyor. yazılım desek gözle görülür birşey yok. elektrik elektronik desek peki. onla ilgili ne üretiyoruz. birtane düzgün örnek yok. endüstri deseniz onularından ne iş yaptığı belli değil. inşaat müh. deseniz.onda da baba parası olmadımı biş yok. işte insanların mantığı bu. aman unutmayın arkadaşlar. o doktorun elindeki neşteride makina mühendisi üretir.bindiğiniz arabanın hareketli aksamınıda , kışın yaktığınız doğalgazınıda kullanıma sunan makina mühendisir.
    sadece şu konuda sizlere kısmen katılıyorum. adını sanını bilmediğimiz okullardan mezun olduktan sonra kimse iş beklemesin. mühendislik okuyacaksanız okulunuzun geçmişi parlak olucak. bana bir allahın kuluda gösteremezki OTDU den mezun olan bir makina müh. işsiz kaldığıdır.
    adam gibi okullarda.kalite ünv. mezun oldumu heryer havada kapıyor. gidip harran ovasında makina müh. veren bir ünv. mezun olduktan sonra iş beklemeyin.
    ayrıca sevdiğim bir laf vardır. zeki insanlar mühendis.zeki mühendisler makinacı olurlar 😀 . makina mühendisliği en baba mühendisliktir.o yüzden işletme gibi okunmaz bu bölüm. eğer öyle okuyan varsa okulu bıraksın.elindeki diplomayla işsiz kalır 😀

Yorum Yap