Ürün İnceleme

Nilüfer Turizm Web Sitesi Revizyonları

Merhaba. Yine Nilüfer Turizm’in web sayfası ile ilgili bir yazıda beraberiz. Bazı arkadaşlar yeter diyor hep Nilüfer’i eleştiriyorsun diye. 🙂 Ama görüyorum ki eleştirileri dikkate alıp çok daha iyisini yapmak için çalışıyorlar. Nilüfer Turizm’in 3. Web Sitesi başlıklı yazımda son yapılan tasarımı beğendiğimi ifade etmiştim. Ama uygun olmayan noktaları ve eksiklei de yazdım.

Online bakmak için: www.niluferturizm.com.tr

Birkaç gün önce yeni halini fark ettim. Gayet yerinde değişiklikler yapılmış. Anasayfada ki 4 bilgi kutucuğu gitmiş. Daha basit ve hızlı bir şekilde amacına ulaşılabilir bir revizyon ile minimal hale gelmiş arayüz.  Olması gereken bilgiler anasayfada var. Bir yolcu için ilk gereken bölüm bilet satın alma bölümüdür. O kısımda anasayfada hemen solda var. Hızlıca erişilebiliyor. Manşet kısmı da gayet güzel ve dikkat çekici. Manşet numaralarının konulduğu katman biraz daha belirginleştirilebilir. O kısım için alternatif bir çözümüm de var. Onu da aşağıya ekliyorum.

blank

Eksikler ve Hatalar

  1. Online bilet kısmı çalışmıyor. Sizi bu sayfaya yönlendiriyor. Bu kısmın çalışır hale getirilmesi gerekli.
  2. Online bilet bloğundaki artı bilet üyelik girişi yapıldıktan sonra çıkış yapılamıyor. Daha doğrusu sayfa refresh yapamadığı için bu sol kısıma yansımıyor. Yenilediğinizde çıkış yapmış oluyorsunuz.
  3. Online bilet,rezervasyon ve hesabım sayfaları anasayfa tasarımına göre eksik. Arka planı ve boyutlarının standrt olarak bu sayfalara da uygulanması gerekiyor.
  4. En önemli eksik ise farklı sayfalarda tasarımın yukarıya kayması,aşağıya kayması. Bütün sayfalarda üst kısım sabit orta kısımlar değişken olmalı. Ayrıca bütün tarayıcılarda mümkün olduğunca aynı sonuç verilmesi için div +css yapısı kullanılmalı. Şu an table yapısı kullanılıyor ve bu da problem teşkil ediyor.
  5. Stil dosyaları sayfalara include edilerek çalıştırılmalı.
  6. İletişim sayfasını malesef göremedim. Onun da acilen eklenmesi gerekiyor. Sanırım unutulmuş.
  7. Online bilet sayfası da ilk girişte hatalı bir sayfaya girilmiş izlenimi veriyor. Daha modern ve düzgün bir hava verilmeli.

Şimdilik ilk aşamada fark ettiğim eksikler bunlar.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap