Hayattan

Pamukkale Turizm Rezaleti

pamukkale turizm

pamukkale turizmPamukkale firmasını yıllardır kullanmıyorum. 5 sene önceki kötü izlenimlerinden dolayı Pamukkale ile seyehati bırakmştım. Dün benim çömez ve arkadaşı için internetten 2 bilet aldım. Bunlar Pamukkale Turizm’in ofisine gitmişler. Ofisdeki görevliler kredi kartı sahibi olmadan biletleri veremeyeceğini söylemiş. Sonra beni aradılar bende yarın gider hallederim dedim. Neyse Fatih’in arkadaşı Mesut tekrar gitmiş bu sefer bileti vermişler. Bu olay da ilginç aslında. Bir firmanın eğer bir kuralı varsa 1 gün   sonrada bunu uygulamalıdır. Ama diğer gün bileti veriyorlar her ne olduysa… Bu ne tutarsızlık ! Mesut sadece bir bilet alıp gelmiş. Diğer yanındaki koltuk satılmış.Fakat 2.bileti vermemişler. 2. bilet iptal olmuş nasıl olduysa…

Bende Akbank’ı aradım. Hesap hareketlerimi incelettim. İki biletin ödemede çekilmiş.  Kadıköy’deki Pamukkale şubesine gittim. İlk görevli kendilerinin birşey yapamayacağını Esenler bilgi işlem birimini aramamı tavsiye etti. İkinci görevli ise internette iptal edilmiş gözüktüğünü 3 iş gününde iade edileceğini söyledi. Ama asıl sorun satın alımış biletin başkasına satılmasıydı. Ama oradakilerin fazla yapacağı birşey yoktu.

Esenlerdeki Pamukkale ofisini aradım. Bu aramamda da ilk garip gelen sesli mesajlar oldu. İlk mesajda bir bayan sesi bütün yetkililer şu an başka müşterilerle ilgileniyor bekleyiniz diyor. Sonra farklı bir bayan sesi çıkıyor aynı şeyi tekrarlıyor. Beklerken herhangi bir bekleme müziği olmadığı için beklediğinizi bile anlamıyorsunuz. Bir süre sonra kapandı telefon. Bir daha aradım yine meşgul. 3.de bir bayan çıktı. Bayana durumu anlattım. O da bana web sitesinde bilet iptal formu varmış onu doldurup yollarsam para iadesi alacağımı söyledi. Asıl önemli olan iade değildi aslında. Çünkü iade alınır bu sorun olmaz. Ben tekrar anlattım. 2 arkadaş gideceklerini , birinin biletinin satın alınmış olduğu halde satıldığını izah ettim. Mağdur kaldığını söyledim. Telefondaki bayan yine formu doldurmamı söylüyordu. İyice sinirlendim uslubumu bozmadan biraz sesli olarak tekrar konuştum. Bana izmir merkezi aramamı söyledi. Bende “Problemi çözmek için ben niye uğraşıyorum siz arayın ” dedim. Bu sefer başka bir bay geldi telefona. Sorununuzu çözeceğim dedi. Bir de ona anlattım. İadeyi yapacağını söyledi. Ben iyice sinirlendim. Soruyorum : Satıln alınmış bileti neden başkasına satıyorsunuz dedim. Madem başkasına sattınız iade anında olması gerekmez mi? dedim. Çekerken dakikasında çekiliyor ama iade için 3-5 iş günü içerisinde oluyormuş. Sistemdeki arızdan olabileceğini söyledi. Timeout olmuş olabileceğini söyledi. Zaman aşımına uğruyor ama parayı sistem çekmeyi gayet başarılı yapabiliyor. Çok ilginç.

Bu bay da yaptıkları hatayı ne açıklayabildi ne çözebildi. Hatalarını kabul edip Muğla ofislerini arayıp bir kişilik yeri ayarlaması gerekirdi. Ama Pamukkale çalışanları sadece başlarından savuşturuyorlar. Böyle rezalet bir durumla ilk defa karşılaştım. Sonrasında sordum sizi nereye şikayet edeceğim diye internetten yapmamı söyledi. Şikayet için halkla ilişkiler telefonu dahi yok. Canlı muhattap bulamıyorsunuz.

Eve gelip iptal formunu yolladım. 2 dk da yanıtladır. Ama şikayet talebime yanıt gelmedi. Kaliteli bir firma olsa telefonla arayıp konuyu çözerlerdi. Hatayı tespit eder bir daha olmaması için not alırlardı. Ama Pamukkale bunların hiçbirini yapmadı. İade ile konuyu kapatmak istediler.

Eğer ben iptal isteminde bulunmasam ve esktrede fark etmesem bu para da iade işlemine girmeyecekti. İptal için sadece bildirim yapınca işleniyor. Madem sistem iptal etti parada otomatik iade edilirdi. Neden edilmedi? Ben söylemesem ne olacaktı? Meçhul….

Sitelerini bir tasarımcı gözüyle ve bir de ziyaretçi gözüyle inceledim. Tasarımcı gözüyle hiçbir profesyonellik göremedim. Bu kadar basit hazırlanmış bir sayfa beklemiyordum. Ziyaretçi gözüyle de renk uyumları kötü olan, uyumlu olmayan bir sayfa vardı. Call centerları da profesyonel çalışmadığını zaten belli ediyordu. Bu gidişle büyük bir firma asla olunmaz olunamaz.

Şu ana kadar seyehat ettiğim firmalarda iletişim ve profesyonellik adına sadece Nilüfer Turizm’i gördüm.

Siz siz olun Pamukkale Turizm ile yolculuk etmeyin.

22.08.2009 da şikayet mailime gelen cevap:

Merhaba Sayın Mehmet Emre BAŞ,

Firmamıza göstermiş olduğunuz ilginiz için öncelikle teşekkür eder, yaşadığınız
rahatsızlık için çok özür dileriz. Sizin gibi duyarlı müşterilerimizin dilek ve
önerileri firmamızın hedeflerine ulaşmasında büyük rol oynamaktadır. Firmamızın ilk
ve vazgeçilmez hedefi, müşteri memnuniyetinin her koşulda sağlanmasıdır.
İnternet üzerinden alınan e-biletlerin, bilete çevrilmesinde bankaların
talimatlarına göre hareket edilmektedir. Standart uygulamalara riayet etmeyen Muğla
Yzh. personelleri bu konuda ikaz edilmişlerdir. Kartınızdan fazla çekilen bilet
ücretinin iadesi tarafımızdan kartınıza geçilmiş olup ve en geç beş iş günü
içerisinde iade işlemi gerçekleşecektir.
Konuyu bilgilerinize arz eder, saygılar sunarız.

Uyarı: Bu sayfa Pamukkale Turizm’in RESMİ ŞİKAYET SAYFASI değildir. Şikayetlerinizi firmaya ulaştırmak istiyorsanız info@pamukkaleturizm.com.tr adresine detaylı olarak mail atabilirsiniz.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

177 Yorum var.

 • GEÇENLERDE Bİ ARKADAŞLA BERABER ESENLER OTOGARINDAN BİLET ALDIK VE BURAYA TAVSİYE ÜZERİNE GİTMİŞTİM TANIDIK KIRMAYALIM DEDİM 1GÜN ÖNCESİNDEN BİLETİ SATIN ALDIM İYİ HATIRLIYORUM SAAT 3 EBİLETİ KESTİRDİM . BİGÜN SORA YOLCULUK SAATİ GELDİĞİNDE ALDIK BAVULLARI KENDİ ARABAMIZLA 45 DAKKA ÖNCE YOLA ÇIKTIK YOLDA TRAFİK VARDI İSTANBULU BİLİRSİNİZ HER AN NE OLACAĞI BELLİ OLMAZ. SAAT 3,E ÇEYREK VARDI ARADIM FİRMAYI. İŞDE BANA SORUYO ADINIZ SOY ADINIZ SÖYLEDİM EN SONDA BİLETİN BEDELİNİ ÖDEYİP ÖDEMEDİĞİMİ SORUYO BEN ÖDEDİM DEDİM TAVIR DEĞİŞTİ ÖYLE ÇÖZÜM YOLU ARAYARAK KONUSAN İNSAN BİRDEN YERİNİ BAM BAşKA BİRİSİNE BIRAKTI İŞDE ŞÖYLEDİR BÖYLEDİR VAY EFENDİM İŞDE SİZ BÖYLE YAPIYOSUNUZDA BÖYLE YAPIYOSUNUZDA DEMEYE BAŞLADI BEN HİÇ EDEBİMDEN ÖDÜN VERMEDEN KUSURA BAKMAYIN DÖRDE ALALIMDEDİM O BİLETİ VE HEMEN KESİNLİKLE OLMAZ İŞDE O ARABANIN SAHİBİ ARABASINI ALDI GİTİTİ BİLET PARASINI FALAN ŞÖFÖRE VERİRİZ DEDİ BİZLE Bİ ALAKASI YOK DEDİ BİZİM BİLET YANDI GİTTİ
  ŞİMDİ SORARIM BU FİRMANIN SAHİBİNE ACABA BU PROBLEMİ ÇÖZMEK İÇİN MARKETE MANAVAMI GİDİCEZ YOKSA ORG. İLKER BAŞBUĞ UN YANINAMI GİDİCEZ HADİ DİYELİM BENİM KAPASİTEM KÜÇÜK
  (BU ARADA 4 YILLIK ÜNİ EDEBİYAT MEZINIYUM)
  BEN ÇÖZEMEDİM SİZ SEVGİLİ OKURLARIMA SORARIM KİME GİDİCEZ?

 • GEÇENLERDE Bİ ARKADAŞLA BERABER ESENLER OTOGARINDAN BİLET ALDIK VE BURAYA TAVSİYE ÜZERİNE GİTMİŞTİM TANIDIK KIRMAYALIM DEDİM 1GÜN ÖNCESİNDEN BİLETİ SATIN ALDIM İYİ HATIRLIYORUM SAAT 3 EBİLETİ KESTİRDİM . BİGÜN SORA YOLCULUK SAATİ GELDİĞİNDE ALDIK BAVULLARI KENDİ ARABAMIZLA 45 DAKKA ÖNCE YOLA ÇIKTIK YOLDA TRAFİK VARDI İSTANBULU BİLİRSİNİZ HER AN NE OLACAĞI BELLİ OLMAZ. SAAT 3,E ÇEYREK VARDI ARADIM FİRMAYI. İŞDE BANA SORUYO ADINIZ SOY ADINIZ SÖYLEDİM EN SONDA BİLETİN BEDELİNİ ÖDEYİP ÖDEMEDİĞİMİ SORUYO BEN ÖDEDİM DEDİM TAVIR DEĞİŞTİ ÖYLE ÇÖZÜM YOLU ARAYARAK KONUSAN İNSAN BİRDEN YERİNİ BAM BAKA BİRİSİNE BIRAKTI İŞDE ŞÖYLEDİR BÖYLEDİR VAY EFENDİM İŞDE SİZ BÖYLE YAPIYOSUNUZDA BÖYLE YAPIYOSUNUZDA DEMEYE BAŞLADI BEN HİÇ EDEBİMDEN ÖDÜN VERMEDEN KUSURA BAKMAYIN DÖRDE ALALIMDEDİM O BİLETİ VE HEMEN KESİNLİKLE OLMAZ İŞDE O ARABANIN SAHİBİ ARABASINI ALDI GİTİTİ BİLET PARASINI FALAN ŞÖFÖRE VERİRİZ DEDİ BİZLE Bİ ALAKASI YOK DEDİ BİZİM BİLET YANDI GİTTİ

  ŞİMDİ SORARIM BU FİRMANIN SAHİBİNE ACABA BU PROBLEMİ ÇÖZMEK İÇİN MARKETE MANAVAMI GİDİCEZ YOKSA ORG. İLKER BAŞBUĞ UN YANINAMI GİDİCEZ HADİ DİYELİM BENİM KAPASİTEM KÜÇÜK

  (BU ARADA 4 YILLIK ÜNİ EDEBİYAT MEZINIYUM)

  BEN ÇÖZEMEDİM SİZ SEVGİLİ OKURLARIMA SORARIM KİME GİDİCEZ?

  BANA ANLATIYO ANLATIYO

  • Pamukkale şimdide esenlere kabadayıları koldurmuş. Sesi çıkan yolcuları tehdit edip dövmeye çalışıyor

 • bugun 06.15 antalya yolcusuydum. bıletı aldıgım burodakı gorevlı sabah 05.30 da buroda olmamı servısın gelecegını soyledı. saban 05.25 de buronun onundeydım fakat kapı duvar. buronun kapalı olmasına ragmen onunde servısı bekledım. saat 06.00 da fırmayı aradım servısın gelmedıgını soyledım ve servis istedım. telefondakı bayan servıs gonderemeyecegını tek yapabılecegının bıletımı acığa olmak oldugunu soyledı. dedım ısım cok acıl ve sızın yuzununzden madur oldum saatlerdır beklıyorum ve servısınız gelmıyor hal boyleyken cezalandırılır gıbı bıletım acıga alınıyor. bayan yapabılecegım bırsey yok otogara gelıp yetkılılerle gorusun dedı. sabah 08.00 da otogara gıttım kendısının yetkılı oldugunu soyleyen fakat duruma pek de vakıf olmayan bır beyle görüştüm. durumu anlattım. paramı gerı ıstıyorum dedım. kendilerince cözüm olarak saat 14.00 de bılet verebıleceklerını soyledıler. ama benım ıcın cok geç ve gereksiz bir vakitti.ayrıca da artık yolculuk yapmak istemedim bu fırmayla cunku guzensızlık soz konusu. bunları kendılerıne soyleyınce paramı ıaede ettıler. tabı kı sesler yukseldı ortam gerıldı.görevlıler özür dileyeceklerı yere daha üste çıkmaya çalıştılar. bu durum biraz da beni bu yola itti. sunu soylemek ıstıyorum hayatımda kamıl koctan hıc sasmamıstım ılk kez boyle bır hata yapıp pamukkaleden bılet aldım.. paramla rezil oldum. ama bu kadarla kalmayacak hafta başı ilk işim tüketici haklarına gidip şikayet etmek olacak. paramı ıade ederek sadece maddı kaybımı onledıler. ama manevı kaybımı da odeyecekler..

  • Bir toplantıya yetişmek durumunda olsaydınız vay halinize. Ki böyle bir toplantı olsaydı ve yetişemediğiniz için maddi bir ihale kaybınız olsaydı tazminat davası açma hakkınız olurdu. Size yapılan tam bir umursamazlık. Ben telefonla merkezlerini arayıp şikayetçi olmuştum ve asıl yetkiliye ulaşana kadar çok fazla üsteledim. Ben de şu sıralar kamil koç ve nilüfer turizimi tercih ediyorum. Gerekli şikayetleri yapın ve sonuçlarını bizlere de bildirin lütfen.

 • Türkiye’de malesef karayolu ulaşımda doğru düzgün bir firma yok. Pamukkale Turizm hatta içlerinde en iyisi diyebilirim. Hava yolları gibi gelişme gösteremediler malesefki.

  • Bende uzun zamandır pamukkaleyi tercih ediyordum fakat son yolculugumda klimadan rahatsız oldum diye beni esenlerdeki kabadayı görevli pamukkaleliler dövmeye kalktı. Küfürlerde cabası

 • Bu sorunların sebebi, bu sektörde çalışanların profesyonelleşememesidir. Türkiye’de insanlar malesef, başka sektörde iş bulamayınca, sadece para kazanmak için bu işe giriyor, haliyle işini de severek ve hakederek yapmıyor. Çalışanların seçiminde havayolu şirketlerindeki gibi bir eleme yapılırsa sonuç daha iyi olabilir.

 • Arkadaşlar biraz önce site site gezdim ve bütün şikayetlerinizi okudum ben pamukkale Turizm’in İstanbul Kartal şubesi İşletmecisiyim sizlerin şikayetini okurken hayretler içerisinde kaldım bu kadar şikaye yazmışsınız ama ben bire bir buradan seyehat eden yolcularımla sohbet ettiğimde memnuniyetlerini dile getirdiler. Acaba sizler ile personellerimiz arasında yanlış anlaşılma olabilirmi bilmiyorum ama dilerseniz son yeniliklerimiz ve çalışanlarımız ile birlikte bizleri bir kez daha deneyin inanıyorum ki bu düşünceleriniz değişecek. Bundan önceki yaşamış olduğunuz sıkıntılar adına PAMUKKALE AİLESİ OLARAK ÖZÜR DİLERİZ ve inanın çok samimi olarak söylüyorum bu yaşananlar için çok üzüldüm.
  KARTAL PAMUKKALE TURİZM Mustafa YUFLACI 0216 488 79 95-96 0506 641 90 84

  • Bir yetkilinin bu şikayetleri görmesi ve olumlu yaklaşımı beni sevindirdi. Teşekkür ediyorum Mustafa Bey. Demek ki burada sosyal amaçlı yaptığım bu şikayetler olumlu yerlere de ulaşabiliyor. İkinci bir şans her zaman verilebilir. daha önce 2. şansı ben de vermiştim ve olumlu bir seyahat geçirmiştim. Sonraki olaylar yine vazgeçirmişti tabi ki.

  • 23mart perşembe gecesi 3 arabasıyla Fethiye den Antalya ya firmanızla rezalet bir yolculuk yaptım soforunuz seydikemer e hapisten yeni cikmiş sarhoş bir insan musveddesini araca aldı guverciniyle bindi arabada sızdı ve pislik midesinden zikkimlandigi bütün alkolü araca küstü arabadaki kokuyu tarif edemem nefes alınacak hal kalmadı içerde ve gece yarısı iki çocuğumla ve bıçok yolcuyla aracı boşaltıp dağ başında donduk bir pislik yüzünden şoföre şikayette bulununca bu pislik benim üzerime yürüdü elimde kızım varken üstelik 6 aylık hamileyim diğer yolculardan araya girenler oldu sonra yumruklasmalar başladı muavinin gözünü morartti gömleğini yırttı kufretmedik bi tarafımızı bırakmadı tehditler havada uçuştu yakarım bu arabayi 13 seneden beri icerde yatmisim iki tek atmisim cok mu diyor şoför herşeye rağmen bu laneti araçtan indirmedi ve bu kokuşmuş yaratikla Antalya ya kadar yolculuk yapmak zorunda kaldık elimden gelen heryere şikayet ediyorum sizi tabi bununla da kalmicam en kısa zamanda davamı da acicam yaşadığım rezaleti öylece üstünü kapatacak değilim hukuki yoldan da Arıcam hakkımı KGM ye de bimere de şikayetimi yapicam

 • Mehmet Bey sizleri tekrardan aramızda görmek isteriz Pamukkale Ailesi olarak Siz ve sizler gibi madur durumda kalan müşterilerimizin maduriyetini çözmek ve daha iyi bir ulaşım için bizlerde ellimizden geleni yapacağız. kartal_pamukkale_turizm@hotmail.com 0216 488 79 95-96 0506 641 90 84
  Sizn için elimden geleni yapmaya hazırım. Siz değerli yolcularımızı tekrardan aramızda görmek isteriz. Saygılarımla Mustafa YUFKACI Kartal Pamukkale Turizm.

 • Nefret ediyorum PAMUKKALE TURİZMDEN..Beş para etmez,işe yaramaz berbat bir şirket…Manavgattan bindiğim izmir arabası için 8 saatte izmirde olacağı söylenmiş fakat antalyadaki mola yerinde,bindiğim otobüsün burdur üzerinden gideceği ve yolculuğumun 11 saat süreceği söylenmiştir.İşime gecikerek problem yaşadığıma mı yanayım,haber verilmemiş olmasına mı..Denizlili olarak utandığım bir firmadır..Param haram olsun en üstten en alta tüm çalışanlarına,yedi cetlerine !!!!!!!

  • Açıkcası Nlüfer veya Kamilkoç da İstanbul seyahatlerimde 5-10dk lık gecikmeler dışında fazla sorun yaşamadım. tabi ki kış aylarında köprü trafiği vb durumlarda çok gecikmeler olmuştu. siz gibi iş sahibi insanlar için vakit çok önemli. 3 saat kadar büyük bir fark var. Gerekli şikayetleri de telefonla bildirin. Sesimizi duyurmak en önemli sorumluluğumuz.

  • dudullu çanakkale yolcusuydum. Seyahatlerimde ilk tercihimi hep pamukkaleden yana kullanıyordum. Ama son yolculuk pamukkaleyi bitirdi yolculuğum dudulludan esenlere kadar sürdü. Arka koltuğa klima serin hava üflemiyordu. Otobus dururken sorun yok ama yola çıktıktan 20 dakika kadar sonra sanırım motorunda ısısıyla son koltuk bölgesi sıcak oldu. Çok terledim kendimi saunada hissettim. Muavine söyledim. Bisey yapamadı. Yer değißini yada biletimi iptal etmelerini söyledim. Esenler saha amiri problemi çözmeye çalıştı. Fakat çözemedi. Arkadaşın iyi cabasına karşılık terlemeyi göze alıp yerime geri oturdum. Fakat 1-2 dakika sonra başka bir kabadayı görevli şöförün de yönlendirmeleriyle başıma dikilip gıcık birşekilde 5-6 kez neoldu diye tekrar tekrar seslendi ama oneoldu normal bir neoldu degil altında çok şey var. Sinirlendim tekrar indim aşağı aşagıda 10 kişiyle dövmeye kalktılar. 60 yaşında şöför birtane vursam yarısı boşa gider yanındaki kabadayılara güvenip yumruk sallıyor. Kısaca esenler pamukkale kabadayı dolmuş

 • arkadaşlar yaşanmadan ögrenilmiyor yorumlar pek iç açıcı degil ama yaşamak lazım ben 24 07 2010 antalya yolcusuyum bakalım ne ler olacak iyi mi kütümü gelgigimde her şeyi yazacagim tavsiyem size ona göre olacak binilirmi binilmez mi görecegiz

   • Dikkatli ol arkadaşım esenlerdeki kabadayılar şikayeti olanları dövmeye kalkıyor. Küfürler de cabası

 • evet arkadaşlar antalya dan döndüm gerçekten çok memnun kaldım otobus guzel hıç sıkılmadım ama bır konuda baya çok zorlandım özellıkle cocuklar konusunda hıç uyutmadılar hep agladılar tavsıyem yolculuk yaparsanız bence sorun cocuk olup olmadıgına yoksa uykusuz kalabılırsınız.onun haricınde guzeldı gidiş 13 saat sördü gelişim dahada güzeldi tam 11 saat sürdü ama 404 mersedesler hiç rahat degil onu söyliye bilirim her tarafım agrıdı iyi yolculuklar herkeze

  • Sen birde simdi gör. Simdi esenler otogarda kabadayı dolu. Sikayeti olan yolcuları dövmeye çalışıyorlar

 • Bir vatandaş bana mail atmış Pamukkale Turizm adına. Fakat ben sadece burayı günlük olarak kullanıyorum. Sorunlarımızı dile getirmeye çalışıyorum. Maili aynen aşığıya ekliyorum.

  25.08.2010 tarihinde Korkuteli’nden İzmir’e gitmek için Pamukkale turizm seyahatin Korkuteli Pamukkale turizm yazıhanesinden Antalya-İzmir güzergahı saat 24:00 arabasından 42 nolu koltuğa kendi adıma bilet aldım. Antalya’dan saat 24:00’da kalkan ve Korkuteli’nde saat 01:10 sularında 35 FT 255 plakalı olan bu arabaya saat
  01:10 sularında bindim. Yola çıkmadan önce Korkuteli’nde Kızılaya kan vermiştim.

  Bunun da etkisiyle halsiz düştüğümden otobüse biner binmez otobüste üzerime biletli oturduğum otobüs koltuğumda uyumuşum. Seyahatim boyunca birkaç kez uyandım ve el çantamın yanımda olduğumu gördüm. Ancak Otobüs Acıpayam ilçesi Kumafşarı beldesi Keloğlan dinlenme tesislerinde mola verdiğinde ben uyuyordum ve otobüsten dışarıya çıkmayarak koltuğumda uyumaya devam ettim. Otobüsün kalkma zamanına yakın
  uyandığımda; otobüs içerisinde koltuğumda uyurken içerisinde adıma kayıtlı nüfuz cüzdanım, Muğla üniversitesi kimlik kartım, Vakıflar bankası banka ve kredi kartım, Garanti bankası banka ve kredi kartım, Akbank, Ziraat bankası ve İş bankası banka kartlarımın, cep telefonum, cüzdanım(içerisinde 200 TL nakit para ve özel
  bilgilerim), numaralı gözlüğüm, 4 GB flash bellek, iki adet özel tükenmez kalem, evimin ve fakültedeki odamın anahtarlarının olduğu özel anahtarlık, vergi numarası dahil diğer özel bilgilerimin ve eşyalarımın olduğu yanımda elimin altında olan el çantamın çalınmış olduğunu gördüm. Otobüs yetkilileriyle görüştüm ama yeterli yardımda bulunmadıkları gibi sanki böyle bir olay yaşanmamış gibi davranarak bana suçlayıcı tavır ve eda ile davrandılar. Zamanlarının olmadığını ve bir şey yapamayacaklarını söyleyerek beni kendi halimde bırakıp gittiler. Ben hemen
  Jandarmayı arayarak yardım istedim. Jandarma konuyla ilgili 26.06.2010 tarihi itibariyle tutanak tutmuş olup detaylı bilgi; Denizli Acıpayam ilçesi Jandarma karakolu tarafından tertiplenen “CMK-234-Müşteki İfade Tutanağı”nda mevcuttur. Daha sonra gerek İzmir’deki gerekse Antalya’daki firma yetkilileriyle mağduriyetimin
  giderilmesi hususunda yapmış olduğum görüşmelerden olumlu bir sonuç alamadım.

  İlgili firma tarafından tarafıma uğratılan maddi ve manevi mağduriyetimin giderilmesi hususunda yardımcı olunmasını istiyorum. Doç.Dr.Muhammed KARATAŞ

  Sayın hocam öncelikle geçmiş olsun diyorum. Seyehat esnasında böyle bir durumla karşılaşmak ve özel eşyalarınızın çalınması gerçekten zor bir durum. Hırsızlık olayı ya yanınızdaki şahıs tarafından ya da yolculardan biri tarafından yapılmış olması ihtimali var. Dışardan birinin gelip otobüse binip sizi görmesi daha düşük ihtimal.
  Siz jandarmayı aradığınızda jandarma ekiplerinin gelip bütün yolcu ve bagajları araması gerekirdi diye düşünüyorum. Çünkü çalan otobüstense yine otobüse saklamıştır. Biraz akıllı ise parayı alıp bir çöp kutusuna atmıştır. Tesis yakınlarındaki çöp kutuları da kontrol edilebilirdi.
  Pamukkale Turizm yetkililerinin yapacağı birşey olduğunu sanmıyorum. Çünkü otobüsten ayrılırken değerli eşyalarınızı yanınıza alın diye uyarı yapıyorlar. Otobüse yabancı biri girmişse buna dikkat etmelilerdi diye düşünüyorum ama direk suçlayamayacağınız da aşikar.
  Pamukkale Turizm yetkilileri en azından polisi arayabilir ve otobüsün aranmasına izin verebilirlerdi. Ve size en azından bir miktar para vererek evinize ulaşmanıza yardımcı olabilirlerdi. Bunun dışında onların da yapacağı birşey yok.
  Tekrar geçmiş olsun.

 • ANTALYA-DENİZLİ ARASINDA İŞİM GEREĞİ SÜREKLİ SEYAHAT EDEN BİRİYİM.İLK ÖNCELERİ SÜREKLİ PAMUKKALE SEYAHAT İLE YOLCULUK YAPIYORDUM.ANCAK SAÇMA SAPAN MOLA YERLERİ YÜZÜNDEN ARTIK PAMUKKALE TURİZMLE YOLCULUK YAPMIYORUM.ANTALYA’DAN KALKAN VE KORKUTELİ GÜZERGAHINI TAKİP EDEREK DENİZLİ İSTİKAMETİNE GİDEN OTOBÜSLER YAKLAŞIK 4 SAATLİK YOLCULUKTAN SONRA DENİZLİYE 27 KM. KALA MOLA YERİNE GİREREK TAM 45 DAKİKA MOLA VERMEKTEDİR.BU DAHİYANE FİKİRİ BULAN PAMUKKALE SEYAHATİN DEĞERLİ! YÖNETİCİSİNİ TEBRİK EDERİM.240 KM. YOL GİTTİKTEN SONRA DENİZLİ’YE 27 KM. KALA CANKURTARANDAKİ MOLA YERİNE GİREREK TAM 45 DK. MOLA VERMEK DE NEYİN NESİ MERAK ETTİM VE DENİZLİ OTOGARINDA BULDUĞUM YETKİLİYE DURUMU ANLATTIM.BUNUN MÜMKÜN OLMADIĞINI SÖYLEYEN YETKİLİ BÖYLE BİR DURUMUN BİR DAHA YAŞANMASI HALİNDE TELEFONUNU VEREREK KENDİSİNİ ARAMAMI SÖYLEDİ.AYNI DURUM TEKRAR YAŞANINCA HİÇ ÜŞENMEDİM VE DENİZLİ OTOGARINDAKİ YETKİLİYİ MOLA YERİNDEN ARADIM VE KENDİSİNE DURUMU AKTARDIM.YETKİLİ KENDİSİNİN BİR ŞEY YAPAMAYACAĞINI VE ANTALYA-KORKUTELİ-DENİZLİ HATTINI KULLANAN OTOBÜSLERİN ANLAŞMALI BU MOLA YERİNE GİRMEK ZORUNDA OLDUKLARINI VE ZATEN O YOL ÜZERİNDE KAİTELİ MOLA YERLERİNİN OLMADIĞINI SÖYLEDİ.BEN ISRARLA BUNUN MÜMKÜN OLMADIĞINI,BU YOL ÜZERİNDE HARİKA TESİSLER OLDUĞUNU VE DİĞER OTOBÜS FİRMALARININ BU MOLA YERLERİNDE İSTİRAHAT VERDİKLERİNİ SÖYLEDİM.ANCAK ISRARLA DİRENEN YETKİLİYE ANTALYA-KORKUTELİ-DENİZLİ YOLUNDA 240 KM. GİTTİKTEN SONRA DENİZLİ’YE 27 KM. KALA 45 DK. MOLA VERDİREREK BU DAHİYANE BULUŞU YAPAN YETKİLİ ŞAHISLARA TEŞEKKÜR EDEREK BİR DAHA ASLA PAMUKKALE TURİZMLE YOLCULUK YAPMAYACAĞIMI SÖYLEDİM VE O GÜN BUGÜNDÜR ASLA PAMUKKALE TURİZM LE SEYAHAT YAPMIYORUM.

  • 27km kala mola vermesi çok garip bir durum. Aklıma şu geliyor sadece o mola yeri ile firmanın veya şöförün bir anlaşması mı var? Yani bir avantamı alıyorlarda orada duruyorlar? Yetkili denen kişinin de hem 2.kez tekrarlandığında beni arayın demesi hem de 2.defa aradığınızda yapacağım birşey yok demesi çok şaşırtıcı. Bu ne perhiz bu ne lahan turşusu….

 • öncelikle tüm islam camiasının ve yorumlarını yazan yolcularımızın mübarek kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım şunu söylemek istiyorum 16 senedir otobüs hizmet sektöründe her kademede görev aldım ve 4 seneye yakındır pamukkale turizm ailesi ankara şube personeli rezervasyon ve bilet satışda görev almaktayım bugüne kadar çalışdıgım firmalar arasında en yeni ve en gelişmiş teknolojik araç yapısına sahip ve gerek terminalleri gerek yazıhaneleriyle standart bir firma olan pamukkale turizm son dönemlerde gercekden gökyüzünü bile kıskandıran teknolojiye sahip yolculuklar sunuyor siz yorum yazan yolcularımızdan inanın personel olarak degil gercekden bir vatandaş olarak rica ediyorum lütfen bir şans daha verin gelinki göreceksiniz yeni yapılandırmanın farkını herkese saglık sıhhat ve mutluluklar dilegimle saglıcakla ve pamukkale turizm ile seyehatte kalın yeni web sitemizde her deteayı görebilirsiniz hayırlı akşamlar

 • 20 V 2741 Aydın-İzmir seferini yapan otobüsünüz tarafından 10/12/2010 tarihi saat : 11:40 sularında arabamla seyir halindeyken arabamı sıkıştırıp beni tehhlikeli bir pozisyonda bırakmıştır. Ayrıca otoyolda 140 km hızla gitmektedir.Bilgilerinize sunarım. Ve gereğinin yapılmasını rica ederim.

 • Öncelikle herkese iyi günler diliyorum ve bu uyarımın yetkili kişiler tarafından mutlaka dikkate alınmasını rica ediyorum.Bu akşam yani 17.12.2010 saat 18:15 de 100.Yıl caddesi’ni kullanarak Liman istikametine giderken 50 DK 187 plaka nolu otobüsünüz aracımı sıkıştırarak kaza yapmama sebebiyet veriyordu.Bu da yetmedi otobüsün yanından geçerken şoförünüzün bir takım el hareketleri ve sözlü müdahelesi beni gerçekten çileden çıkardı eğer o aracı yolun ortasında durdurma şansım olsaydı esas facia o zaman yaşanacaktı bunada emin olun.Sayın yetkililer lütfen şoför seçimleriniz Firmanıza uygun bir şekilde gerçekleştirilsin bu gün benim başıma geldi başka bir zaman aynı olay yaşandığı taktirde o aracınızı durdurma şansını yakalayan bir insan çıkar ve olay dahada büyür ama o plakayı da hiç unutmayacağım şoförünüze bildirin…

 • ÖNCELİKLE HERKESE MERHABALAR DİLİYORUM = 2009′ DAN BU YANA PAMUKKALE SEYAHATİ KULLANMAKTAYDIM.. TAKİ 2010 MAYISINA KADAR.. KARŞILAŞTIĞIM PROBLEM İSE BINECEGIM GUNDEN GUNLERCE EVVELDEN BİLETİMİ ALMAMA RAGMEN BİLET GİŞESINDEKİ BAYAN ARKADASA AKSAM SEFERINI VURGULAMAMA RAGMEN BILETIM SABAH 9 DA KESİLMİŞTİ VE ERTESİ GÜNÜ SINAVIM VARDI. GİSEDEKİ ARKADASA GUVENERK ANLIK BIR DIKKATSIZLIKLE BILETIMI ALDIM. AKSAM HAZIRLIGIMI YAPIP SERVISE BINECEGIM YERE GTTIGIMDE İSE ARABAMIN SABAH ONDA SEFERINI YAPMIS OLDUGU SOYLENDI VE YETKILI BIRIYLE GORUSTUGUMDE ISE BILETIMIN YANDIGI VE 5′ LIRALIK BIR INDIRIMLE COCUK KANDIRIR GIBI TEKRAR BILET ALMAM GEREKTIGI SOYLENDI.. BU KADAR ZAMAN GÖZÜMDE BÜYÜTEREK SEFER YAPTIGIM FIRMA PARASINI ODEDIGIM TAKTIRDE AKTARMA GBI BIR DURUM SOZ KONUSU OLMADIGINI TEKRAR BILET ALMAMI SÖYLUYOR TABİRİ CAİZSE 3 ÜN 5 İN HESABINI YAPAN BİR FIRMA..!! SÜREKLİ SEYAHAT ETMEKTEYİM PAMUKKALE FIRMASININ KONFORUNDANDA ÖDÜN VERDGINI DSUNUYORUM MÜŞTERİ MEMNUNIYETİ DİYE KESINLIKLE BIRSEY YOK BU FİRMADA..!!

  • Ayşegül hanım dikkatsizliği siz mi yaptınız yoksa görevli mi? Eğer siz yaptıysanız biletinizin yanması doğal. Ama görevli yaptıysa ve kontrol etmediyseniz bir nebze haklısınız ama ispatlaması zor. Dikkatsizlikden dolayı hata yine burada sizde olur. Kibarlık gösterip yeni bir bilet verirlerse bu da onların hoşgörüsü olur.

   • (DİKKATSİZLİK BİLETİMİ KONTROL ETMEMEM.. ONUN DISINDA TAMAMEN GÖREVLI ARKADASTA , BU KONULARDA COK TITIZ DAVRANIRIM MESELE BURDA YAPILAN TERBİYESİZLİKTE ZATEN TELAFİ ETME YERİNE TEKRAR BİLET ALMAM SÖYLENIYOR..)
    SÜREKLİ SEYAHAT EDEN BİRİYİM , ONLARCA FİRMA VAR BİRBİRİYLE YARİŞ HALINDE HEPSİ HADİ ONUDA GECTIM UÇAK BILET FİYATLARI KARA YOLLARINDAN DAHA INDIMLI OLMUSKEN YAPILAN BU KAYIP NIYE.. BURDA YAPILAN 1 MÜSTERI KAYBI GIBI BAKILIYOR SANIRM FAKAT ÇEVREMDEKİ BİRÇOK İNSANA KESİNLİKLE ÖNERMIYORUM BU FİRMAYI.

 • 31/01/2011 Kalkış Denizli saat 21:00 arabası.İlgili tarihinde Denizli-Gebze arası bilet alan yolcumuzu Gebzede indirmeyerek Ataşehire götürmüşlerdir.Yolcumuz 15 yaşında bir çocuk ve İstanbula ilk defa gelen bir insan olarak Pamukkale firması isana verdiği değeri çok net bir şekilde göstermiştir.

 • 11/02/2011 tarihinde saat 23.59’da Gebze otogarından İzmir’e gitmek için kalkacak Pamukkale arabası gecikerek 00.30’da geldi. Otobüsün bagajını açmak için bir süre kimse gelmedi. Yolcular ve kızım tepki gösterdi. Bu esnada yazıhane sahibi olduğu söylenen bir şahıs hakaret derecesinde bağırmaya başladı. Bende o kişiye suçlu olduklarını izah edip karşılık verdim. Fakat birden bire üstüme yürümeye başladı. Sözlü bir şekilde hakaret etti. İsmini öğrenmek istedim fakat yazıhane görevlisi olan şahıs (Tufan ÇİFTÇİ) o kişinin ismini vermek istemedi. Israr etmeme rağmen vermedi. “Gidin internetten şikayet edin” dedi. Otobüs şoförleri ve yolcular bu olaya şahittir. Ben bundan sonra Pamukkale Turizmle seyehat etmeyeceğim. Ve bu şahıs olduğu sürece şirkete zarar vereceğini inanıyorum.Sizlerin bu yazıyı dikkate alacağınızı sanmıyorum. Ama benim yararıma değil sizin yararınıza olacağı için şikayetimi değerlendirmenizi rica ediyorum!
  O şahısa insanlara özellikle bayanlara nasıl davranılacağını bilgilendirmenizi istiyorum. Dikkatinize!!!

 • 13 şubat PAZAR günü için 8 şubatta koceeli,darıca ilçesinden izmire gitmet için saat oğlum bilet aldı ,malum okul başlıcaktı sabah kalktık kahvaltımızı yaptık hazırlıklarımızı tamamladık saat 3’te otobüs kalkacaktı 2’30 orada olmamız gerekiyordu,biletinin kontrol etmek için baktığımızda da birde ne görelim.Bilet PAZAR günü yerine CUMARTESİ günü için kesilmiş yani bir gün geç kalmıştık bu yanlışlık üzerine turizm şirketini aradık, bize imza attıysanız sizinde hatanız var dediler .iki kez pazar günü için dediğimiz halde cumartesi günü için bilet veren kişinin hatası yok yani ve telafi etme çabalarıda .Şahsen ve oğlum dahil bundan böyle pamukkale seyahatten bilet almak şöyle dursun cevremdeki herkese, bu rezilliği anlatacağım :YAZIKLAR OLSUN.işinin ehli insanları çalıştırın.

  • Yalnız bu durumda siz haksız konumdasınız. Çünkü bileti kesenin hatası varsa sizin kontrolünüzde bunu düzelttirmeniz gerekirdi. Firma isterse telafi edebilir ama bu bir zorunluk değil. Yazılı belgeler geçerli. Her ne kadar doğru söylüyor olsanızda.

 • Merhaba, 10.03.2011 tarihindeki rezilliği anlatacağım. Başıma gelen şey yukarıda okuduğum şikeyetlerden pek çoğuyla benzer. Biletin alındığı tarihte babamla birlikte bilet almak için Aydın bulvardaki yazaneye gittim.Yazeneden içeri girdiğimde yazanede çalışan bayan görevlinin bir bayan müşteriyle ne sebepten bilmediğim tartışma içindeydi.Daha sonra biletimi babam aldı yazanede 20:40 otobusune bılet almak ıstedık ancak görevli bayan üstüne basa basa o otobüste yer olmadığını söyledi ve 21:40 a verebilceğini söyledi tamam dedik .bayan bileti keserken hala söyleniyor tabi diğer müşteriye sonra alın şunuda gidin dercesine “imzalayın!” deyip bileti verdi elimize o anki şaşkınlıkla imzaladık ve saçma sapan bi muhabbetin içinde kalmışız gibi hissettiğimiz için apar topar çıktık yazaneden neyse akşam oldu 21:40 otobüsüm için zamanında yazanede oldum servise binmek için. Bileti kesen bayan yazanede yok yaşlı bi bey bileti görmek istedi bende gösterdim birde baktıkki gündüz üstüne basa basa 20:40 a yer olmadığı söylenen araca biletim varmış allah allah . Şimdi diyeceksiniz ki sizin dikkatsizliğiniz ben de size diyeceğim ki diğer yazanelerde(İzmirde çiğli karşıyaka bostanlı gibi) müşteriye insan gibi davranan çalışanlar bileti kestikten sonra tek tek şu saatte şu koltukta şu araca servisiniz şu saatte diyerek biletin üstünü çize çize gösterip onaylıyorsanız imzalayın diyenle diğer tarafta afedersiniz mahalle kadını gibi müşteriyle kavga yapan doğru düzgün dikkatli insan gibi işini yapamayan çalışanın arasındaki farkın hatası benimkinin yanına uğrayabilir mi? Şu durumda bir de acil işim olduğu için akşam akşam gidip otogardaki çalışalarla tartışma yaşıyorum. Hiç bir hakkımın olmadığını söylüyorlar tamamen bizim dikkatsizliğimizmiş.Peki daha saatleri okuyamayan , 20 ile 21 arasındaki farki ayırt edemeyen ,müşteriyle neredeyse saç başa kavga yapan, yapması gereken görevi olması gerektiği gibi yapmayan çalışanı denetlememek hatta işe almak kimin suçu? neden durduk yere paramdan oluyorum? ha oldum mu paramdan hayır ama oda hatalarını geçen hafta bostanlı yazanesinden kestirdiğim biletin çantamın bi kenarında unutmuş olmam ve bianda elime gelmesiyle oldu” Bakın bilet öyle değil böyle kesilir insan gibi anlatılır saatler koltuklar servisler altı çizile çizile gösterilir müşteriye yaşlısı var genci var gözleri iyi göremeyeni var sonrada müşteri imzalar” dememle az önce her yerde biletin üstünü çiziyolar gösteriyolar onay alıyolar derken hayır kesinlikle hiç bir yazanede böyle bir uygulama yapılmamaktadır diye yalan söyleyip gözümün içine baka baka kıvırmaya başından savmaya çalışan çalışanın bileti görünce “hııı peki hanım efendi boş bi koltuğumuz var sizi oraya alalım” demeleriyle yolculuğumu yaptım.HaA bu arada bana bilet kesilmedi.En Arkada boş bi koltuğa oturdum adım bile yazmıyodu yolcu listesinde yani her yolcumuz için kaza sigortası yapılır falan olayınıda gördük.Bu kadar kalitenizi düşürmenize ne gerek vardı anlayamadım .Bize müşteri çok isteyen bi daha bizi tercih etmesin düşüncesininmi özgüvenidir bunuda anlayamadım.Ama düşünceniz oysa başardınız ayda en az 8-9 kere kullandığım ben asla ve asla Pamukkaleyi tercih etmeyeceğim.Ve tabiki ailemin arkadaşlarımın değer verdiğim herkesin böyle saçma sapan şeyler yaşamaması için yaşadıklarımı anlatıp kesinlikle Pamukkaleyi tercih etmemelerini israrla tavsiye edeceğim.Ayrıca bu ilk yaşadığım şey değil 2 seneden beri yarım saat geç gelen otobüsmü olmadı,Satın aldığımız biletin bir başkasınada satılmış olduğunumu görmedik,kazamı atlatmadık,internet bağlantılı araç yazıp hiç bir şekilde internete bağlanamama durumu sözde açık büfe ikram yazısının sadece bir sudan ibaret olduğu yolculuklarmı olmadı neden şu güne kadar hayatımı tehlikeye atmışım rahatımı hiçe saymışım bilemiyorum.Hatalıyım şimdi değilmi haklısınız sizi seçmek herzaman bir hataydı.

 • merhaba..ben denizli de okuyorum.antalyalıyım her ne zaman denizli ye gelsem ve o lanet servislere binsem nerdeyse 1 saat içinde yurdumda oluyorum ve bazı insanlara şöferlerin ayrıcalık yaptığını düsünüyorum resmen servis degil dolmus gibi yolcu olmayanlar binip iniyo ve bu da zaman kaybı yasatıyor bize.bu durumda şikayetciyiz ve gereğinin yapılmasını istiyoruz..ayrıca kampüsteki görevlilerinde biraz nazik ve kibar olmasını bekliyuoruz..şimdiden teşekkür ederimm..

 • arkadaşlar haksızlık yapmayın lütfen pamukkale yi tek geçerim yıllardr anrakara izmir hattı gayet güzel çalışmakta hostönem veriolar dakik hzı olması gibi trafik kurallarına uyuorlar herşey olması gereken gibi yani diğer firmalar gibi hatalı sollama yok insan canına herşeyden fazla önem veriolar…

  • siz hiç abiinizi kaybettinizmi…
   bir firmanın dikkatsiz aşırı hız yapan şöförü yüzündennn

 • Arkadaşlar bende uzun zamandır (yaklaşık 7 yıldır) Pamukkale Turizm ile seyahat etmiyorum ama son yıllarda filosunu yenileyen ve otobüslerinde tüm teknolojik imkanları yolcularına sunan Pamukkale Turizm ile gelecek hafta Ankaraya gitmeyi düşünüyorum. Ama gideyim mi gitmeyeyim mi yazılan yorumlardan dolayı karar vermekte zorlanıyorum. Bana öneride bulunarak yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler… (Bu arada son seyahat etmiş olduğum firma olan Nilüfer Turizmden memnun kalmadım. Eskiye göre kaliteyi biraz düşürmüş gibi…)

 • merhabaaaa…bugun biletimi değiştrmeye gittim.yurttan internet üzernden baktğımda 1 hafta öncesnden indrimli bilet wardı.3kişi wardı.kampüs subesne gittiğimde yok dediler.bnde ama nasıl olr daha 5 dk önce baktım dedim.ordaki grevli bayansa benm bakış acımdan bakman gerekiyo bu ne terbiyesizliktr yaaa ayıp denen bişey war ustne parasını werdm.yurdma gelip baktgmdada 4.kişi benm yazıklar olsun wala bana kac para ödettiler…PAMUKKALE BU GİBİ KİŞİLER YÜZÜNDEN KAYBEDİYO..BEN KESİNLİKLE O PARAYI HELAL ETMİYORUM HARAM OLSUN..

 • Arkadaşlar sakın bu firmayı tercih etmeyiniz…
  çünkü 18.03.11 de antalyaya giden pamukkale otobüsü alanya yolunda şöförün aşırı hızı nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetmiştir. Acımız çok büyük Gencecik insanlar hayatlarından oldular nasıl bir firmadır ki şöförlerini bile düzgün seçemiyorlar,

  • Öncelikle başınız sağolsun. Haberlerde geçtiğimiz günlerde bir otobüsün eğitim toplantısına giderken sanırım aşırı hızdan virajı alamayıp devrildiğini izlemiştim. Televizyonda her ne kadar bu markayı göstermeye çalışmasalarda logosundan Pamukkale Turizm olduğunu görmüştüm. Bu kaza sizin bahsettiğiniz kaza mı?

 • yaklaşık bir ay önce ankara mugla pamukkale seferınde laptopum calındı aynı anda bır tane yolcunun da valızı.mola yerınde çalınmıs olabılecegı ihtimali uzerınde durdular ama mola yerınde calınmadıgından emınım sadece bu nıyetle otobuse yolcu gıbı binen insanlar var ve ifade verdıgım polis memurunun soyledıgıne gore 1 ay içerisinde 4. kez olması da bunu dogruluyo.otobusten ındım laptopumun olmadıgını soyledım sofore ve muavıne benden sadece tel. numaramı aldılar ve hemen tekrardan yola cıktılar polisi aramama fırsat bıle bırakmadılar oylece kalakaldım orda ki zaten soktaydım polisi arayıp otobusu aratmaları gerekıyordu dıye dusunuyorum.hadı onu gectım hıcbır sekılde bir gerı donusumlerıde olmadı sadece arayıp teselli verdıler :).ıp numaramı vermeme ragmen polisten de herhalgı bır donusum olmadı.gunlerdır benı dusunduren tek bişey var wireless olan bır otobus dogal olarak internete baglanabılecek aygıtları olan ınsanlar tercıh edecek bir ay içinde 4 defa olyo sadece laptop çalıntıları (1 yıl içerisinde kaç defa oluyodur sız dusunun artık kı mugla ögrencı kentlerınden bırtanesı )neden bır guvenlık onlemı yok en azından bazı fırmalardakı gibi otobuslerın arka tarafına bır kamera takılabilir.eger bır kamera olsaydı belkıde benım laptopum çalınmıycaktı yada kolayca calan tespıt edılcektı.fırmanın almadıgı guvenlık önlemı yuzunden hem maddı hem manevı zarara ugradım.bilete yazan bır madde yuzunden şikayetcı olmadım “calınan esyalarınızdan sorumlu degılız” bıletın iki katı fiyat odenır” gibi .wireless olan bır otobuste guvenlık onlemı yok adamın bırı laptop cantasının ıcınden laptopu alyo cantayı bırakıyo otobusten oylece ınyo ve ne muavın ne de sofor bunu farketmıyo o kadaryolda dayanamayıp uyuyakaldıgımız için suzlu biz olyoz yazık ya

 • merhaba ben denizlide okumaktayım.03.04.2011 tarihinde saat 15.30da denizli kınıklı kampüs şubesine 08.04.2011 tarihine ankaraya bilet almak için gittim.otobüsün arka kısımlarından pencere kenarı herhangi bir numara almak istediğimde görevli arkadaşın bana söylediği şey öndeki koridor kısımları dolmayınca pencere kenarı alamazmışım.üstelik gitmeden internetten baktığımda otobüsün yarısı boştu.bu nasıl iş anlamadım daha önce istediğim koltuğu seçiyordum ve bu tür bi maduriyet yaşamamıştım.bende almaktan vazgeçip başka firmadan istediğim cam kenarı koltuğu aldım.denizli kampüs şubesinde daha öncesindede görevli bayanlarla yaşadığım sıkıntılar olmuştu.özellikle öğrencilere kaba ve tersleyici şekilde davranıyorlar.lütfeeen seçtiğiniz elemanlara dikkat edin müşteri kaybettiriyorlar.kampüs şubesindeki görevlilerin acil değiştirilmesi lazımmmmm………

 • ahmet kardes bak bende ankara astıye baglı hostum bu işi severek yapıyorum ama kımın nerde ne zaman öleceği bellı olmaz ölüm nezaman gelıyor bellı olmaz o araçta olmamıs olsaydı bıle farklı yerde ölceklerdi cunku Allahın takdiri anlata bılmısımdır ıns.

 • siz ne diyorsunuz ya ne dediğinnizin farkındamısınız ….
  Elhamdülillah müslümanız Allah ın varlığına birliğine inanana insanlarız merak etme biliyorum Allah tan geldiğine hiç bir zaman isyan etmedik ama bir kendini bilmezin onca insanın hayatını yok etmesine de göz yummayacağız o şöför gereken neyse çekecek…

  • Tabi ki Allah inancımız tedbirsizliği gerektirmez. Tedbirini aldıktan sonra gerisini Allah’a bırakacaksın. Şöförün hatası firmanın tedbirsiliğidir. Kadere inanıyoruz tabi ki. Ama hatayı sorgulamamak olmaz. Ahmet bey doğrusunu söylüyor.

 • 31.12.2011 günü ANKARA AŞTİ terminalindeki pamukkale turizm şirketinden denizliye kredi kartı yoluyla bir adet bilet aldım..aynı gün içerisinde biletimin bir sonraki güne ertelenmesi talebinde bulundum fakat tekradan bilet almam gerektiği ordaki memur tarafından sölendi.iptal edilen bietin iadesin 5 iş günü içerinse tekrar yapılacağı bilgisi verildi.8 iş günü gecmesine rağmen iade yapılmadığı banka tarafından bildirildi.444 35 35 nolu telf arandı.tarafıma aydınlatıcı bir bilgi verilmedi..bu sorunun en kısa sürede pamukkale urizm tarafından halledilmesini umuyorum

   • mehmet bey: ne amacla mail tacağım söz gecerli değilmi
    5 iş günü denmişse yerine getirilemesi gerekmezmi.. neden bu işin takipcısı oluyoruz. suna emin olabilirsinizki bır daha pamukkale turizm den bilet almakmı asla. dahada cvp yazıp hiç bir yeri aramayacam.pamukkale otobus firmasına benim bağısım olsun

   • Hakkaten insanı bezdiren bir hal almış. Ama hakkınızı mutlaka alın. Bu tip bloglarda da bunları yazdıkça illaki dikkate alacaklardır.

 • 16.04.2011 tarihinde nazilli pamukkale burosundan biletli annem otobüse binmeye gittiğinde yanında bi valiz birde küçültülmüş paketli bisikletle otobuse binmek istedi.ama bağaz dolu deyip bisekleti almamışlar.dun olsa alırdık demişler.ama bagajı diğer tarafı 100 civarında el süpürgesi varmış.bunu daha öncede yaşadık.kardeşim geldiğindede aynı seyi yaptılar.yanlış tarafa bagajları koyup eskişehirde kampüste indiremeyiz garaja gitceksiniz diye saçmaladılar.böyle büyük bi şirket neden böyle saçmalayabilir???????????

 • bir suredir ayda en az 2 kez izmir ortaca arasında yolculuk yapıyorum,genelikle de biletlerimi internetten almaya calısıyorum. son yolculugum 11,05,11 tarihinde ortaca dan izmire sabah 08.25 otobusuyle idi. ben yine ınternetten yerımı sectım telefonla almaya calıstım ilk once ama sistemleri o kadar yavastı ki dayanamadım ben internetten alıım dedım kapattım ki bu yawaslık ilk defa gelmiyor basıma. neyse neo man markası otobusun hani su bir tarafı tek koltuk diger tarafı iki kişilik olanlardan ben tek koltuklu 18 numarayı aldım sabah otobus bir geldi ben saskın otobus gayet bıldigimiz ikili oturmalı olanlardan ve koridorda yolculuk yapmaktansa seyahatimin saatini degiştirebilecek kadar hastalıklıyım koridora oturmama konusunda neyse oturdum yanıma da kimse gelmeyince sakin sakin muglaya kadar geldim muglada yanıma bir bayan oturdu tabi ben koridorda kaldım. muavine anlattım olayı bana demesin mi
  o bizim problemimşz degil hanfendi bileti kesen yazıhanenin hatası bakın beyfendi biletimi internetten aldım dıyorum size diyorum yok hanfendı o bızım sorunumuz problememiziz degil dio hala. coook kotu bir yaklasımdı,bende siz pamukkale degilmisiniz nasıl sizin probleminiz olmaz dedim sonra da haklısnız hanfendı edın sıkayet sız dedı.
  yine bır pamukkale yolculugu ve gece 2 de izmşrden ortacaya gideken yatagandan sonra opet var hayatım boyunca gormemeıstım hıc bır otobus fırmasının opette durduugunu muglalaıyım cunku. 20 dk orda bekledık.
  ve bır cok kez otobuste soforun muavın arasındakı hıyerarsıye sahıt oldum . sofor emredıo muavıne kapat dedım oglum su klımayı sana.bunu soyleyen 2. sofor.o kadar rahatsızlık verıcı bır durum kı
  pamukkale nın en buyuk eksiği EĞİTİM.kac yasına gelmis sofor adama ne ogreticem diye dusunmemelisiniz. kişiler pamukkale markasını temsil ediyor. sonucta pamukkale kucumsenecek kadar kucuk bir işletme degil.dünyaca ünlü kurumsal bir işletmede calısıyorum. aldıgım milyon tane eğitimin markaya kazandırdıkları cok.

  • Birinci seyahatinizde aslında suç en başında yapılmış. O nedenle muavin o an bir değişiklik yapamaz ya da sizin dediğinizi doğrulayamaz. O yüzden hatası yok. Firmanın hatasını muavin çözemez. Tabi böyle olmamalı ama olmuş…İkinci bahsettiğiniz durumlara ben de tanıklık etmiştim.

 • mehmet bey sizi bu konuda uyarmak istiyorum. bu turizm firması ile yaşadığınız olay size denk gelmiş. Biz açıkcası ailecek pamukkale turizmle seyahat ediyoruz. hiçbir sorun yaşamadık. memnunuz yani. mehmet bey siz sorununuzu ilk başladığı yerden halletmeye çalışsaydınız durumu düzeltebilirdiniz. ama ben yanlışlık olduğuna inanmıyor. son derece güvenilir ve kaliteli firmadır pamukkale turizm.

 • burdur antalya arasında sürekli seyahat etmekteyim ve hemen hemen her hafta sonu gitmekteyim 20.05.11 tarihli saat 22:00 otobüsünde yolculuk yapıyorum ve WİRELESS çekmiyo sürekli gidiyo koltuklar bozuk önümdeki bayan nerdeyse kucağıma yatıcak servis deseniz hiç yok klimanız bozuk arka taraftayım zaten ve gerçekten sıcak burası muavininiz ilğilenmiyo hiçbir soruna çözüm bulmamıyorum hep pamukkaleyle gidiyorum fakat bu güne kadar olan sorunları söylemedim hiçbirşey her firmada olur gözüyle baktım ama bu kadarda degil kendi isteklerine göre servis yapılıyor geçen gittiğimde de servis hiç yoktu sorunlarımızın çözümlenmesini istiyoruz madem uçaklara kafa tutuyorsunuz o zamn ona göre hizmet verin sorunlarıma çözüm bulunmasını istiyorum

 • pamukkale ile ortalama 30- 35 günde bir seyahatim oluyor ve kendimin iyi bir gözlemci olduğunu dösünüyorum faydası olur dileği ile gözlemlerimi paylaşmak istıyorum
  1 – bu günki pamukkalenin hani o en eski pamukkale gibi tepe yaptıgı ve sert bir şekilde doyuma ve düşüşe geçtiğini düşünüyorum temenni etmem ama birkaç yıl içinde dolmuşcu fabrika servisine donmeye hızla yol alıyor
  2- kaptanların yasal sureden daha fazla direksiyonda kaldıklarına defalarca şahit oldum istirahatte olan arkadaşının kartı ile marmaristen bursaya geldi bildirdim ama benzer şeylere hala şahit oluyorum
  3- yardımcı elemanın hostes koltuğunda uyuması uyurken yerlere kadar sarkarak birde harlaması çok ayıp ayrıca kaptan için de herhalde negatif motivasyon

  4 – aynı hatta aynı ücretle hemen hemen aynı saatlerde yolculuk ederim o halde ikram miktarı çeşitliliği ve zamanı daha önceden belli olması gerekmez mi yani bu konu yardımcı elemanın insiyatifinde midir yoksa hazırlanmış talimatlara göre midir bence birincisi
  5 – aynı hatta aynı firmanın aynı ücretli arabasında seyahat ettiğimize göre neden bazı araçlarda koltuk arkası eylence imkanı gelişmiş iken bazısı hala ilkel bazısında da personelin yayını her seferinde açmamak için adeta bahane uydurmaları da caba
  6 – kulaklıklar vicdan azabı hijyen yüzkarası
  7- serviz işi için blogda yazanlar az yazmış hatta şu yeni dudullu ne desem aklıma gelenleri yazamıyorum sadece pes diyebilirim hele gelişlerde artık b,zle işiniz bitti gibi davranışlar da caba sanki birdahaki sefere bu müşteri gerekli değil artık
  8- internetteki sitelerinize şikayet ve öneriler bölümü ilave edilmelidir hatta isim ve adres vermeden sadece doğrudan ulaşım imkanı sağlanmalıdır ve bunları değerlendiren görevli olmalıdır bu durumda saçma sapan hatta hakaret ve suç unsuru olan mesajlar da gelecektir kabul ama bunları degerlendiren görevli genede kalitenin artması hataları görmek adına genede incelemeli ilgilenmelidir aksi halde siz yönettiğinizi zannediyorsunuz yolcu sömürüldüğünü kullanıldığını bir kör dövüşüdür gidiyor bir küs bir barışık
  9- anladığım kadarı ile bazı araçlar taşeron galiba sorun biraz burada belki randum kontrollar veya sık müsteri anketleri de faydalı olur
  10 – ön camları kırık araçlar var bildiğim kadar bu yasak yasak olmasa bile çirkin biletlere 10 kuruş zam olsa bu sorunlar olmaz zam yaptınız itiraz mi ettik
  11- SELAMLAR BAŞARILAR
  DOST ACI ŞÖYLEYEBİLİR

 • ya arkadaşlar yazanecileri şikayet ediorsunuz afedersiniz ama bizim insanlarımız öküz çünkü saat soruyorlar 11 diyo ondan son misal 12 diyo ondan sonra ya kardeşim kaçta gitceksen onu söyle ona göre söylesinler yazanecilerde insan akşama kadar kafa patlatıyorlar

 • böyle bir firma yok
  hayatımda böyle dengesiz bir firma görmedim sorumsuzluk diz boyu.muavinleri tam bir ilgisiz
  geçen günlerde valizim kayboldu .Bu firmadan hep gidip geliyordum ve valizim bu firmanın arabasında ilgisiz muavinler ve kabin görevlileri yüzünden çalındı.önce bana bulunur dendi sonra bulamadılar.benden hasar belirtmemi istedilerben 750 tl istedim firma ise bunun çok azını verdi.
  valiz
  fotoğraf makinesi
  5 adet defacto marka gömlek ve 2 adaet pantolon
  parfüm ve kitaplarım tüm zararımı ödemek bir yana birde bana hakaret ettiler.
  valizim kaybolduktan sonra birkaç kez hakla ilşkiler sorumlusuyla görüştüm o kişi hep halledecez dedi ama ilgilenmediler.
  bir gün yine o kişiyle konuşmaya gittiğimde çok üzücü bir olayya şahit oldum.muavin bayan bir yolcuyu taciz etti evet yanlış okumadınız muavin bayan yolcuyu taciz etmişti ve bayan ikna edimeye çalışılıyordu.
  yine birke zdaha gittiğimde yaşlı bir amcanın mağduriyetine denk geldim bu kişi ihgtiyaç için mola istemiş ama şöfer durmamış en son amca çok sıkışınca onu yol kenarında indirip devam etmişler.yaşlı adam öyle mağdur olmuştu.

  işte o çok meşhur pamukkale böyle bir firma..
  annenizi bacınız karınız tacize uğrayabilir. yaşlı yakınlarınız böyle yol kenarına atılabilir.VALİZİİNİZ KAYBOLABİLİR.

 • ben pamukkale turizmi çok iyi bilirim. tabiki elemanlarını da öyle. darıca istasyondaki yazıhanede kim varsa artık sizin adınızı kesinlikle lekeliyor. kesinlikle ve acil tarafından eğitimden biraz pay alması gerekiyor. lütfen kendinizi geliştirdiğiniz kadar biraz da (o eleman için) elemanı eğitirseniz sanırım daha iyi olur. ben ve çevrem (nette büyük bir forum adminiyim) bundan sonra ne pamukkale turizmden ne de onun biletinin satıldığı hiç bir yazıhaneden bilet almam, aldırmam. o eleman eğitilmez ise nette iyi reklam yaparım…

  ya bu firma bu kadar kötü mü?
  yukarıdaki okuduklarıma göre…

 • 06.06.2011 tarihinde zonguldaktan istanbula eşimle birlikte gidiş ve dönüş bileti aldım.11.06.2011 tarihinde zonguldaka dönüş biletim vardı.istsnbul beşiktaş şubenize 08.06.2011 tarihinde uğradım ve biletimi gösterip oradan servis olup olmadığını ve varsa saat kaçta orada olmam gerektiğini sorduğumda esenler kalkıştan 45 dakika önce burada olmanız yeterli dendi.11.06.2011 tarihinde eşimle yezanenin yanından geçerken tekrar uğrayıp sorduğumda daha önce verdiği cevabın aynısını söylediler ve geldiğinizde araba saatini bize bildirin dendi.Arabamızın zonguldaka kalkış saati 17.30 olduğu için bizde 16.30 da geldik.Geldiğimizi söylediğimizde çok erken geldimiz dendi.Arbanız 18.15 de kavacıktan kalkacak dendi.Bende be kardeşim iki sefer sordum ,her seferinde 45 dakika önce burada olun dendi.Şu halime bak ter içimdeyim geç kalmamak için bu yüklerle hızlı hızlı geldim oldumu yaptığınız sizi şikayet edeceğim dediğimde orada bulunan Zafer Zorlu ve benim söylemime cevap veren Mustafa Erdem alaylı bir tavırla tamam şikayetini yaparsın demesi akıllarda bu tür şikayetlerin dikkate alınmadığını gösteriyor bana göre.Halbuki özür dileriz bir hata yapımış diye bilirdi.25 yaşlarındaki bir gencin 44 yaşındaki kişiye davranış şekli bu olmamalıydı.istediğiniz kadar araba yenileyin çalışanlarınızı yeterince eğitmedikten sonra büyüyemezsiniz.Bu konu hakkında beni bigilendırirseniz mamnun olurum.0532 3176825

 • pamukkale turizm tarafından hala çözülemeyen bir rezilliği anlatmak istiyorum.bundan 17 gün öncesinde denzili otogarında bavullarımızı yerleştirilmişti.fakat biz son anda fark ettik ki 3 tane bavulmuz eksik.hemen o anda bavullarımız ın kayıp olduğunu muavinlere söyledik yanlış otobüse yerleştirilmiştir diye yanındaki tüm otobüslerin bagajlarınıa baktık ama bulamadık.sonra bursa ya dönüşümüz sırasında hemen pamukkale turizmin yetkili birimlerine şikayette bulunduk.eşyalarımızı bulmalarını istedik.fakat hala bulunamadı.acaba personellerini nereden buluyorlar.hiç mi yetiştirmiyorlar.bir personel hatası yüzünden bir sürü eşyamız kayboldu ve hala pamukkale iyice etkisizleşen kurum imajıyla ayakta durmaya çalışıyor anlamıyorum nasıl duyarsız olunur ve bu kadar gün geçmesine rağmen hala bulamazlar.artık pamukkele elinden bir şey gelemyen bir firma gibi gözüküyor gözüme .yaptıkları promosyon kampanyalarıyla insanları kendilerine çekmeye çalşıyorlar.ama bu firmanın bi hatası olduğunda da müşterinden kendilerini çekiyorlar bulucaz diyorlar ama laf war sadece herhangi bir icraat yok!aynı zamanda bi kere müşteri memnuniyeti sıfır personel seçimi yanlış.kurum olarak itibarı zaten düştü gözümüzde.ve burdada görüyorumkii bir sürü insan pamukkaleden şikayetçi.demek ki firma yaptıkları hatanların artık bilincine warıp bir önce biz müşterilerine werdiği sözü tutup yerine getirmesi gerekiyor.kurum imajı itibarı yerle bir olmuş zaten.arık bu firmaya bidaha güvenmiycem ve seyehatlerimi bu firmanın araçlarıyla yapmıycam pamukkaleye karşı güvenimi yitirdim çünkü.o eşyaların bulunacağını da hiç sanmıyorum.anca siz promosyon yapın….

 • 5 tane bavula sadece 2 tane fiş werdiler we sadece biz değil diğer yolcularda bu fiş konusunda şikayetçiydi.fişleri eksik wermelerinden dolayı firma hatasını kabul etti zaten.eşyalarıda bulucaz dediler ama hala bulamadılar…artık maddi olarak hasarını karşılayacaklar.

 • ya arkadaş otobüse bindim karnım acıktı 3 tane yıcek alcak tım adam bnı tersledımı aynı sıyı o bana yapsa napar bılmem az yanlışınızı duzltın pamukkale turızım

 • 25.06. saat 23:59 50 DK 219 ‘PAMUKYOL’ aracı ile istanbuldan ankara seyehat etmekteydim.Araç perona giriş saati 00:30 oldu.Elinizde olmayan sebeblerden dolayı ve istanbul çıkısında E5 de inanılmaz trafikden dolayı Ankara’ya 1.5 saat geç geldik.Seyehat esnasında kaptanlar geç kalındığı için gayet süratli geldiler.Ama asıl demek istediğim Servis memurunuzun yol boyunca gözünü açmaması varış ikramını yapmaması istanbul çıkısında dahi su dahıtmaması hiç hoş olmadı.Ben sürekli yolculuk yaptığım için teknik bilgilerden haberdarım.2 kuruş fazla verip rahat gitmek isterken yol boyunca diken üstündeydik.Bu tür servis memurların ve 40 kişilik bir otobüs üzerinden kendilerine aşırı güvenen kaptanların olması Pamukkale için bence önemsenecek bir sorun.Diğer yolcuların en az 20 taneside molada durduğumuzda benimle aynı fikirdeydi.Bence önemsemeli gerekli uyarılar yapmalısınız.Teşşekür Ederim…

 • Beni de 27 haziran günü sabaha karşı saat 03:00 sularında susurlukta küçük bir dinlenme tesisinde unuttular. Aracı bulamadığımı söyleyince anons yapan memurlar otobüsün henüz hareket etmediğini söylediler. Yani eksik yolcu anonsu isteyen olmamıştı. Yani o meşhur tekli koltuğunda oturduğum için kimse biri eksik diyememişti. Muavin koltukları tamamen dolu olan arabaya göz ucuyla baksa bile bir yerin eksik olduğunu anlardı. Adamlar yolcularını gerçekten çok ayrıcalıklı hissettiriyorlar.

 • herkese merabalar bızım basımıza dun geceden saat 22:00da didim den afyona gelen otobusteydıkneyse dıdımden cıkan arac mavısehır otogarında soke aydında durdu lavobo ıhtıyacımız oldu rıca ettık muavıne her yerde hemen cıkıcaklarını soyledı fakaqt her yerde 15 dakıka bekledı ılk bındımızde ne kadar umursamaz olduklarını anlamalıydık muavıne soruyorum bu arac afyon aracımı dıye hayır dıyor eskısehır aracı ben dıyorum arkadasım aynı saatde otarafa 2 arac cıkartıyomusnuz dıyorum bılmkıyorum dıyor e dedım senı buraya cıkartandamı bılmıyoneysekı yazaneden ogendıkk ve bındık yolcu almaya gırdıgı yerlerde 15 dakka bekleyıp lavobaya yollamadılar denızlıye geldık muavıne soruyorum tekrar nerde mola verceksınız cevabı dırek afyon oldu dedım durdugunuz yerde bı 10 dakıka mola verın ıhtıyac molası yok hanfendı afyonda dıyor 30 dakıkalık mola var dıdım afyon arası 8 saat sız hesap edın yanı muavun bozuntusu bı servıs yaptı bız tesekkur edıyoruz adamda tık yok ınsan bı afıyet olsun der dımı… ben sureklı pamukkaleyle yolculuk yapan bı ınsanım dun gecekı rezaletı gereklı her yere sıkayet edıcem sonucta benı babsının hayrına goturmuyo ben paramla gıdyorum bu ısı yapıyorlarsa pamukkale araclarına ankara afyon otobuslerındekı muavın ve sofor koyun en azından aqracınıza ve yolcularınıza zarar gelmez hatta yanı olan suda varkı bı ara artık uyudumu naptı anı frenle herkesı uykusundan uyandırdı zaten aracı nasıl kullandıgı belırsız dı ısın ozu soylekı ben 3 yıldır pamukkaleyle gıdyorum lutfen bıraz daha ınsanlara karsı temkınlı olun….dunku o otobus sofor ve muavının hareketı hıc hos degıldııı……

 • izmirde okuyan bir öğrenciyim burdurluyum ve uzun süredir pamukkale turizm yolcusuyum pamukkale turizm ve kamil koç iki firma burdur izmir seferi yapar dün yine burdurdan izmire geliyorum şikayet anlamında teknobüs olmasına rağmen aynı filmlerin yayınlanması servisin berbat olmasını geçtim normaldeki yolculuk için 7 saat sürer ve bir kez dinlenme molası verilir aradki molaları saymıyorum bile ama dün ilk defa otobüs her zamanki güzergahından ayrıldı ve 7 saatte gelinien izmire 7 buçuk satte gelindi ve yarım saat değil on dakika bile mola verilmedi insalar ihtiyaçlarını gideremedi 7 buçuk saat yol yaptığımıza mı yanalım yoksa aç kaldığımızza mı yoksa geç kaldığımıza mı bilmiyorum firma kendini iyice bozdu köy otobüslerine döndü otogar harici yolcu indirme ,yolcu almalar falan bir daha bu firmayı kullanmayı düşünmüyorum arkadaşlar okuduğunuz için teşekkürler

  • arkadaşlar istanbul dan izmir e gelirken 3 ve 4 numarada eşimle seyahat ediyoruz,gece olduğu için tüm yolcular uyuyordu kaptan ve host aralarında konuşuyorlardı.duyduklarıma inanamadım şimdi size anlatayım ; özetle yazıcam

   geçen aylarda kütahyada pamukkale turızm e ait bir araç biliyorsunuz büyük bir kaza geçirmişti ve 7-8 kişi kaptan dahil vefaat etmişti.kaptanın uyuduğu söylendi sonra pamukkale turızm den bir açıklama gelmişti kalp krizi diyerek,, işin aslı gerçekten de araç kaptanı uyumuş ve kaza sebebi buymuş.kaptan arkadaş ta hatta bakalım biz ne zaman bir yerlere giricez dedi ,yine kaptan hiç durmadıklarını kesinlikle 1 saat bile aracın durmadığını araçlarda dinlenemediklerini bunuda defalarca firma yetkililerine bildirdiklerini ancak pamukkale firmasının umursamadığını söyledi.bu firmalarda şahıslara ait araçlarıda çok yüksek komisyonlarla çalıştırıyormuş pamukkale turızm
   çalışan muavin de kaptan arkadaş ta illal etmişler ki söyledikleri şeyleri yazamıyorum.
   ama onları biraz kulak mısafiri olunca hak vermemek elde değil.
   çalışanlarını bu kadar kötü duruma düşürüp hiç durmadan bu arkadaşları yola gönderen sömürücü bir firma …
   bundan sonra asla pamukkale turızm den seyahat etmem ve cevremdeki insanllarıda bu konuyu anlatıyorum.
   Ayrıca bu firmayıda kınıyorum….
   siz bu insanları bu kadar gece gündüz yola gönderiyorsunuz ve biz bu arkadaşlardan hizmet bekliyoruz valla onların haline üzüldüm…..

 • ben kemer den bursaya gidiyordum ama fazla bi şikayetim olmadı ama tek sorun afyon garajına değilde ndn kolaylı tesislerinde duruyor bnm pamukkale turizm ile şikayetim yok inşaallah da olmaz ben bayağı bir kötü yorum okudum yapma yın arkdşlar bakın kamıl koça metro ya ulusoy a adamlar kötü hatalar ypsa bile gözükmuyor neden zamanında dişini sıkmışlar sizde bizim gibi yolculara dikkat ediniz pamukkaler başkanım sıze seslenıyorum ltfen yzh leri ve şoför kardeşleri uyaralım !!! arz ederim sygılar… kolay gelsin nede olsa komşuyuz bn afyon siz denizli…!

 • bna yardımcı olun şoför hakkında bilgi verin ltfen bnde şoför olcam neoplan setra özellikle travego ları çokk severim ilgim çokturr bilgi lerinizi bklıyorum bn zaten bursadan antlyaya çok yolcu gönderiyorum pamukkale ile 15- 20 kişi fln turst turk karışık yanı yardımcı olunuz lfen

 • merhaba ben 24 07 2011 saat 10 30 izmirden fethiyeye yolculuk ettim böyle güzel bir firma bir kısım insanların keyfiyle kötüye görünmekte. köy otobüslerine döndü otogar harici yolcu indirme ,yolcu almalar fılan servisi çok kötüydü. tv çalışmıyordu bir daha bu firmayı kullanmayı düşünmüyorum teşekkürler

 • Muğladan Manavgata gelirken 35 PK 204 plakalı aracın şoförü bağırarak kimse yol üzerinde inmeyecek diyerek alanyaya giderken yol üzerinde inecek olan bir bayana otobüsteki yaklaşık 20 kişi içinde yolda inemez oda benle beraber alanyaya kadar gider diyerek yaklaşık 15dakika sürekli lakayık bir şekilde konuştu. ben de manavgata gelmeden side kavşağında inecektim okadar lakayık konuşması neticesinde side kavşağında bırakmadan manavgat otagarına getirdi beni. otogara geldiğimde madem yolda bırakmıyosunuz ozaman bana servis sağlamak zorundasınız dediğimde burda şoför servis yok diyere güldü. bende 07:30 dan 08:07 ye kadar manavgattaki pamukkale gişenizin açılmasını bekledim. gişeniz açıldığında olayı ordaki beye ilettim bana hiçbir şekilde servis sağlayamacağınızı söyledi. bende bunun üzerine şikayet hattınızı istedim 4443535 olduğunu söyledim. aradım şikayet ettim yaklaşık birbuçuk saat manavgatta ottogarda kalmama rağmen hiçbir çözüm bulunmadı.24 saat hizmet numarası veriyor fakat hizmet yok, 40 tl veriyorum muğladan manavgata gelmek için araç evime 5 dakkalık biryerden geçmesine rağmen durmuyor beni zorla otogara götürüyor ve otogordan evime gelmek için 21,60 tl taksi parası ödedim…
  bunu pamukkaleye de mail olarak ilettim ve beni arayıp bu aracın kendilerinin olduğunu söyleyip böyle birşeyin olmayacağını söylediler, servis sorumlusunu aramışlar yok öyle bir şey demiş, ama unutmuşlarki bunu yapanlar bunun doğrusunu söylemezler, bende o an otobüstekileri arayın dedim, tamam dediler ama hiçbir yanıt yok ve eminimki hiçbir şey yapılmadı, ve dediğim gibi ben kazıklandığımla kaldım hem bilet parasını ödedim hemde evime gidebilmek için taksi parası ödedim, pamukkaleyi seçerseniz kazıklandığınızda boşuna uğraşmayın sadece zaman kaybı yaşamış olursunuz…

  • Turkcell kurumsal çözümlr arasında otobüslerin izlenmesi de var. bunun kesinlikle bu firmada kullanılması şart. Lakin siz binerken size burada indireceğiz dendi mi? Ya da her zaman idiren bir firmaydı bu sefer mi indirmedi? O kısmı önemli

 • pamukkale den marmarıse ıkı bılet aldım kaynarcadan servıslerı 11.45 te kalkıyordu ben kalkmasaatı gelmeden once fırmayı arayıp bes dakıka gecıkebılırım servısı bekletırmısınız dıye telefonda kı sahıs (hasan tahsın )servısı bekletemeyız dıye uslupsuz bırsekılde cevap verdı neyse kalka saatınden bes dakka once vardık fakat servıs hareket etmıyordu hatta arac kapalıydı bana servısı bekletemeyız dıyen sahsın yanına gıdıp ne oldu hanı bekletemıyordun servıste sofor bıle yok dedım bızım satımıze gore daha var dedı :)ofıstekı saat dunya saatınden on dakka gerıydı bole bır fırmada boyle bır cıddıyetsızlık yetersız calısan gormemıstım musterılerın ıcınde tartısmayalım dıyede devam ettı ben ust mercıdekı gorevlı kısılerın bu vatandasın burda olmaması gerektıgını dusundugum ıcın bu maılı yazıyor

 • daha once yazdıgım sıkayet maılı ıle ılgılı hasa hasan tahsın ısımlı sahsın hakkında bır yaptırım yapıldımı bılgı almak ıstıyorum tsk

 • Olay Konusu : 29.08.2011 tarıhınde manısa otogarı pamukkale yezahanesınden saat 13.33 te izmir kalkış marmaris varış tanesi 29tl pesın olmak uzere 58 tl verıp 39 ve 40 numaralı koltuk nolu 2 adet bılet aldım Manısa seyehat otobuslerıne esım ve 7 aylık cocugumla bınıp ızmıre dogru seyehat etmeye basladık.trafık ve baska sebeblerden dolayı gec kalabılecegımız ıhtımalıne karsı saat 16:45 te 02324720313 nolu telefonu aramaya basladık sureklı tel mesgul caldı ama ben art arda aramaya devam ettım. saat 16:57 de tel acıldı ve telesekretere dustu ardından bır bayan actı bayana durumumuzu ızah ettım otogar cıkısı gıselerde araca bınmeyı talep ettım arac daha cıkmamıstı ve telefondakı bayan arkadas cok cırkın bır konusma tarzıyla yuzumuze telefonu kapadı ardından 17:03 te gişelerde otobusten ındık ama ne yazıkkı bızım otobus sanıye farkıyla gıtmıs. daha sonra otogarda kı yazıhanenıze gıttım durumu ızah ettım ısmının sedat oldugunu soyleyen yetkılı oldugunu soylenen bır arkadas umursamaz tavırlarla davrandı hıc hakkımızın olmadıgını elımızden gelenı yapacagımızı onlardan bıze bılet olmayacagını soyledı ve arkasını donup cekıp yukarıdakı odasına cıktı. bız ordakı personele danıstık onlarda aynı tavırdaydı. bunca yol cekıp bebegımle agzımda orucumla ızmır otogarında kaldık. ve hıc bır fırmada marmarıse bılet olmadıgı ıcın manısaya gerı donmek zorunda kaldık eger bunu okuyacak arkadas olursa bu konuyla ılgılı derhal bızı aramalarını ve bılgılendırmelerını ıstıyorum. yıllardır pamukklale musterısıydık bu tavırlardan sonra asla fırmanızı tercıh etmıyecegız eger paramız gerı ıade edılmezse fırma sahıplerı ve personele helal etmıyoruz ve bu olayın sızler tarafındanda ılgısız kalınırsa gıdılebılecek her kuruma sıkayet edecegız

   • maıl tel cagrı merkezı aksamdan berı belkı bınlerce kez aradık ama ısmını orada sedat oldugunu soyleyen ama daha sonra serdar oldugunu ogrendıgımız bır arkadas anladık kı pamukkale seyahatın mudur vasfında duram ama sahsen hıc mudurlukle alakası olmayan kısıdır. bınlerce kez sızlere donecem dıye oyalayan fırma asla donmemıstır. bızım bayramımızı rezıl ettıler. tekrar ugrasmamıza ragmen bıze bılet satmaya calıstılar bızım derdımız para degıl sadece aldıkları paranın karsılıgını vermeyı bılmelerını saglamaktır.okuyan arkadaslara asla bu fırmayı tercıh etmeyın desemde turk ınsanlarının toplumsal setı asla cekemeyeceklerını bılmemdır. son soyleyebılecegım eger bu fırmadan madur arkadas varsa uzerıne hemen soguk su ıcsın cunku tum cagrı merkezı musterı ılıskılerı dıye verdıklerı telefondan sadece bır kısı cıkıyor ve ınanın hıcbır yardım edebılecek kapasıtede degıldır. eger bunları dıkkate alan varsa cıdden turkıyenın gelısmesı ıcın dev bır adım atacaktır. boyle sorumlulugu bılmeyen orman kurallarıyla calısan bır fırma umarım hatta ınsallah en yakın zamanda ıflasını verır. ve turkıye bır rezaletten daha kurtulur….

 • İstanbulda ikamet etmekteyim zaman zaman memleketim zonguldak eregliye ailemin yanına gtmek icin öncelgm herzaman bizim orada yeni hizmete giren PAMUKKALE turizm.Hizmeti güleryüzlü ve hoşgörülü personeli özellikle başma gelen bşeyi paylaşym. bayram tatline memlekete gderken yanımda otrması gereken bayan gelmeyince tek başma yolculuk yapyordum tam ne güzel tek başma yolculuk yapacgm derken yan koltktaki bebekli ailenin çocukları başladı aglamaya annesi çocugu uyutmak için eşini yanından benim yanmdaki koltga gónderdi izin istdi otrmak icn ama ben icm razı olarak kabul etmedm otobüste başka boş yer yoktu çocugn susması içn buna razı oldum muavinlerden İSHAK KARAKUŞ rahatsz olablcegmi düşnüp gelp ilglendi sagolsun ben kendisne górewini layıkıyla yapmaya çalştgı icn ona ayrca pamukkale turizme de çok teşekkür ederim

 • Pamukkale turizm ile yolculuk yapanlar canlarını hiçe sayıyorlar.Dün Muğla Kafaca mevkiinde Pamukkaleye ait bir otobüs hattalı sollama yapmış son sürat üzerime çıkıyordu.Arabayı yolun kenarına zor attım.Adamlar resmen kasap.10 dak. kendime gelemedim.Hemen plakasını trafiğe bildirdim.

 • 05 09 2011 tarihinde 07:45 te taner isimli servis şöförünün kullandığı servis aracına bindim çınar şubenizden yolcu almak için durduğunda biletimin olmadığını söyleyip bilet almak istedim ama görevli arkadaş sistemde yer olmadığı gözüküyor demesi üzerine otogara gitmek için tekrar servis aracına bindim ve biletsiz yolcu alamıyoruz deyip beni araçtan indirdi sürekli müşterisi olduğum ve ayda ortalama 300 tlye yakın ücret ödediğim bu firmanın servis şöförü diğer firmaların personelleri dahi binerken benim pamukkartımı sorgulamak yerine beni servisten indirmesine bağlı olarak işyerime geç kaldım böyle bir firmanın bu şekilde mantıksız hareketler ve hakaret edici tarzda davranışlara sahip bu tip insanları bünyasinde çalıştırmasını eleştiriyor ve kınıyorum bu mağduriyetime bağlı olarak artık firmanızda herhangi bir şekilde yolculuk yapmak ve yakın çevremde firmanızla yolculuk yapan eş dost tanıdık tüm çevremide bu konuyla ilgiliuyarıcam ve 05 09 2011 tarihli 444 35 35 nolu telefonada yapmış olduğum şikayet bildiriminden dolayı bana herhangi bir geri dönüş olmadığı için tüm çevremi bu sorumsuz davranış nedeniyle başka firmalardan yolculuk yapmalarını önericem saygılarımla..

  ——————————————————————————–

 • 07.09.2011 21:30 ısparta-antalya pamukkale otobüs firması ile yola çıktım.ilk başlarda otobüs geç geldi umursamadım olur falan dedi sonra bagaj fişi istememe ragmen valizimi verirken mavin birşey olmaz diyerek vermedi bizde pamukale gibi büyük bir firmanın çalışanına güvendik ancak Antalya otogarına gelince benim valizim ortaya çıkmadı.pamukkalede çalışanlar karışık olduğunu eve gitmemi arayacaklarını söylediler valizi en kısa zamanda bulup teslim edeceklerini bildirmelerine rağmen ayrıca bu durumu pamukkale internet resmi sitesine yazmıs olmama ragmen bana dönülmedi valizim kayıp ve değerli eşyalarım kayboldu.maduriyetimin giderilmesini istiyorum ancak halen giderilmedi ve bana dalga geçer gibi bilet fiyatının iki katını veriririz gibi bir savunma ile karşımda konuşabiliyorlar.ısparta antalya mesafesi 13 tl ve bana 26 tl ödeme yapacaklar nasıl bir adalettir bu.arkadaşlar sizi uyarıyorum valizinizi pamukkale ile giderken yanınıza alın.hatta otobusun koltuğuna zincirle kilitleyin yada son seçenek başa firma seçin.teşekkürler.

 • sizlere TEK kelime söylüyorum pamukkale ile ASLA yolculuk ediyim demeyin..kesinlikle öyle bi hayata düşmeyin. yolcu indirilen bi dağ başında muavine ”bende bu sırada 2dakika lavaboya gidebilir miyim” diye sordugumda ”tabiki hanımefendi” diye yanıt almıştım. gidip dönmem 2dakika bile sürmezken otobüs,muavin toz olup çokktannn gitmişler bile. saygısızlığın,umursamazlığın bu kadarı.. aldığınız paralar haram olsun size..başkada dicek bişe yok. bukadar şikayetin üstüne daha hangi yüzle hala ”güvenli taşımacılık” altında para yiyeceksiniz merak ediyorum..

 • İyi günler
  Ben dün akşam istanbula sefer yapan araçta uyurken çantamdan cüzdanım telefonum çalınıyor ve muavine arama yapılmasını söyledigimde arama yapmıyorlar ve mola yerine kadar da durmayıp durduklarında kapıları açıyorlar. gayet kalesiz şekilde sen ardına düşme diyorlar çevremde oturanlar ve ailem arkadslarım da şahittiler inince jandarma da tutanakta tutturduk ben şirketten ve çalışanlarından şikayetçi oldum ve ardını da bırakmayacağım. bu rahtlıklarıyla bile şüpheye düsürdüler.

 • ben hayatımda böyle rezalet bi trizm kullanmadım 25 09 2011 pazar gunu öğlen 12 de bodrum garından otobüse bındım ankaraya gelmek için yolculuk 12 bucuk saat surdu bodrum ve denizli arası 185 km ama bu rezalet turızm 185 km tam olarak 6 saat 20 dakıkada geldı havalandırma calısmıyo sıcagın altında hıc bı tv calışmıyo mola verdıklerı ıstasyonlar ve wc leri pıslık ıcınde tamamen pıslık için yok boyle bi rezalet şeklı

 • afyon merkezde pamukkalede dilekçe verdm telefon numaramı yazdım aranıcaktım ama hiç kmse aramdı dikkate alınmasını istiyorum artıkk!!!!!

 • ben hayatım hıc bır fırmadan gordugum saygısızlıgı hıcbır fımada gormedımben hep metro yu tercıh edıyordum bısefer pamukkaleyle gıttım memnun kalmıstısım ama sonra ben dıyer otobustekı saygısızlı hıcbır otobuste gormedınben atık tercıhım tekrar metro olacak ve artı buzlu artı varan ben bvundansora hep bu fırmaları tercıh edıyotum

 • Ben Aydında okuyan bir öğrenciyim eskişehire arkadaşımı ziyaret etmek için geldim. 27.10.2011 tarıhınde eskişehir bağlar pamukkale yezahanesınden saat 17.30 te eskişehir kampüs kalkış aydın varış 40tl pesın olmak uzere 1 adet bılet aldım. 17.30da kampüste bu otobüsü beklemeye başladık ancak saat 17.45 oldu otobüsünüz gelmeyince yazaneyi aradık ve otobüsün kampüsten geçmiş olduğunu söyledi. Bana taksiyle Akarbaşı yazanesine giderek oradan afyon bileti alıp ancak otobüse yetişebileceğimi söyledi. Cebinde taksi parası var mı diye sormadı tabiki de… Daha sonra arkadaşımdan taksi parası aldım ve afyon bileti almak için de bir miktar borç aldım. Yani bu Pamukkale turizmin ilgisizliği bana 40tl yerine taksi parası artı afyon bileti ile toplamda 70tl ye maloldu. Ve bu parasızlıkta o kadar içime dokundu ki… ya anlamadığım şu ki otobüse binmediğimizi farkedilmiyor mu? E o halde neden biz her bilet alırken telefon numaramız alınıyor gerçekten çok merak ediyorum. Gerçekten bizi aramıcaksanız neden telefon numaralarımızı alıyorsunuz napıcaksınız??? Ayrıca ben saatinde orada olmama rağmen otobüsü kaçırıyorsam bu sizin hatanızdır ve çok büyük ayıbınızdır. Bana yeni bir bilet temin edebilmeniz gerekmektedir. Pamukkale turizimi kullanmakla büyük hata etmişim. Bu kadar ilgisizce tavırdan ve ayıplardan sonra asla fırmanızı tercıh etmıyecegım.

 • 25 kasım 2011 cuma sabahı 07:17 manisa üzerinden gelen 45 FC 020 PLAKALI pamukkale firmasına ait otobüsünüz bornova suphi koyuncuoğlu lisesine döneceği son lambalarda yayalara yeşil yanmasına rağmen durmadı ve karşıdan karşıya geçerken uyardığım halde otobüsü üzerime sürdü. bu ne çirkin , ne kadar tehlikeli bi harekettir. bu firmanızın sürücüsünün insan hayatına hiç hemde hiç saygı duymadığı anlamına gelir. bu anlamda bu tavırdan dolayı firmanızın bu şöförünün duyarsızlığından ötürü firmanızı tercih etmeyeceğim artık. koskoca otobüsün altında kalsam bunun hesabını nasıl vereceksiniz acaba.

  • Geçmiş olsun. Gerçekten çağ dışı bir durum. Şöförlerin nasıl seçildiği,denetlenip denetlenmediği çok önem taşıyor. Bu durumu mutlaka maillede iletiniz firmaya.

 • Su an saat 2.30 old ankaradan istanbula gidiyorum. Otobusten yaziyorum. Sofor baska bir yolcu otobusunun aynasini aldi o karate yakin gecti ki Allahtan ayna ya vurdu da farketti. yoksa govde yi surtecekti. Haberniz olsun gecen hafta da tam arkama zil zurna sarhos biri oturmustu.

 • Pamukkale turizmi hafta sonu aradım ıspartaya gidiş dönüş 55 tl kampanyasından yararlanmak istediğimi ilettim.10 kişilik rezervasyon yaptırdım gidiş dönüş gidiş 23 aralık cuma dönüş 25 aralık pazar olarak, koltuk numaralarım iletildi en geç 20 aralık akşam 18:00 e kadar rezervasyonumu bilete dönüştürmem gerektiği ve almamı söylediler bugün babam gitti fakat verilen cevap şu;Kampanya dahilinde 4 kişi yapılabiliyor fazlası olmuyor.Bana rezervasyon yapan Elif Hn bu bilgiyi iletmedi.Hafta sonu olacak olan nişanımla ilgili beni magdur ediyorlar.Kampanya dahilinde10 kişilik rezervasyonumu 8kişiye düşürdüm ve 8 kişilik rezervasyonum bilete dönüştürülmedi.Elif Hn ve pamukkaleden şikayetçiyim.Eger konu ile ilgili telefon görüşmeleri dinlenirse haklı olduğum ortaya çıkacak.Bu durumu böyle bırakmayacağım dava açacağım.Acil dönüş bekliyorum

 • ben altınoluktan ankaraya yolculuk ettim otobüsün sıcaklığıo çok fazla idi.hasta oldum bu durumdan çok şikayetçiyim…ayrıca otobüs her dakika duruyor her yerde duruyor belediye otobüsü gibi….bir daha da pamukkale ile yolculuk etmeyeceğimi,dediklerimin mühim olduğunu ve dikkate almanızı rica ederim…

 • ben pamukkale den çok memnunum hiçbir şikayetim yok annemle muüla ya ablamın yanına hep pamukkale ile gidiyoruz annem kamilkoç vb. otobüs markalarını sevmiyo illede pamukkale diyo 🙂
  şikayetçi olanlar çok fazla abartıyolar 🙂

  • Herkes sorunlarını anlatıyor. Yaşayanlar için büyük bir sorun okuyanlar için abartı olabilir. En iyi dediğimiz firmalarda da sorunlar olabiliyor. Dile getirmek çözülmesi için bir adımdır.

 • bu gn fethiye arabasıyla geldm ortaca durağında adam inmiş 1 saat onu bekledik ben olsam beklemez çkr giderdim bence sorunları birazda kendinizde arayın : )

  PAMUKKALE YE TEŞEKKÜRLER…

 • BEN EMEKLİ POLİS MEMURUYUM YILLARCA TRAFİKTE POLİS MEMURU OLARAK GÖREV YAPTI.VATANDAŞLARDAN ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE ÇEŞİTLİ FİRMALAR HAKKINDA ŞİKAYET VE MEMNUNİYETLERİ DUYDUM GÖRDÜM.ANCAK 30 YILLIK GÖREVİMDEN SONRA İLK OLARAK FİRMANİZLA SEYAHAT ETMEK 11.01.2012 TARİHİNDE ESKİŞEHİR _ BURSA ARASI SEYAHAT ETME İMKANI BULDUM SAAT 14.30 OTOBÜSÜNÜZLEESKİŞEHRDEN HAREKET ETTİK GERÇEKTEN GEREK OTOBÜS SÜRÜCÜSÜ GEREKSE PERSONELİNİZ GERÇEKTEN TAM ANLAMIYLA 4×4 LÜK BÖYLE PERSONELİNİZE GEREKLİ TAKTİRLERİMİ SUNUYORUM HELAL OLSUN ONLARA TEMENNİM ODUR Kİ DİĞER PERSONELLERİNİZDE BÖYLEDİR ŞAHSINIZA VE ŞAHSINIZDA BELİRTMİŞ OLDUĞUM PERSONELİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM GEÇEKTEN HAYRAN KALDIM BENİM TEK HATAM OTOBÜSÜN PLAKASINI ALMAYI UNUTTUM AMA SAATİ BELLİ OLDUĞUNDAN SİZCE BİLİNMEKTEDİR UMARIM. BU VESİLE İLE ÇALIŞMALARİNİZDA BAŞARILARINIZIN DEVAM EDECEĞİNDEN EMİNİM TÜM YETKİLİLERE VE PERSONELİNİZE BAŞARILAR DİLER TEŞEKKÜR EDERİM

 • 18.12.2011 tarhinde arabanızda bir arelik markalı süpürge kayboldu ama nedense 2aydır bulunamı yor ankaradan hareket eden pamukkale firmasının bursada inilip süpürge unutulmuştur.Ama bize bu rezaletinize katlanamıyoruz.ilgililerin bu telefona ulaşmasını istiyorum.05532755871

 • hayatimda bu kadar güzel hizmet veren bir firma görmedim ben bir kere antalyadan izmire gittim çok memnun kaldim batman da şübeleri olsa eminim herkesin ilk tercihi pamukkale olurdu ben batmanliyim ama batman daki firmalar kadar adi şerrefsiz firma görmedim harikanin bile üstünde bir firma başarilarinin devamini dileriz

 • arkadaşım ben her ay bursa ist gidip geliyorum ben ist cennetden yazaneden servis kullanıyorum bilet alırken yazanenin ônünden servis alıyor ist gelirken servis e beşte bırakıyor cennetdeki yazanenin yakınına bile bırakmıyor?bende artık pamukkale kullanmayacam kimseyede bu firmayı önermiyecam yazanede oturan arkadaşların biz müşterilerini bir dövmedikleri kalıyor?

 • ıstanbuldan afyona giden otobüs saatlerini değiştirin artık sırf bu saatler yüzünden başka firmaları kullanıp rezil oluyoruz saat 19 daki arabayi 14 e yada 15 yada 16 ya alım

 • olay 08.04.2012 pazar gecesi yaşandı..05.05.2012 tarihli izmir-ankara ve 08.04.2012 tarihli izmir-ankara otobüs bileti almak için 04.04.2012 saat 16.08 de izmir buca subesine bilet almaya gittim..uzatmalı kampanyada gidiş dönüş şartı olmadığını yazhanede okuyunca kampanyadan yararlanma hakkım olduğunu anladım.. yazhanedeki bayan 1.bileti doğru kesmiş fakat ikinci bileti izmir-ankara yerine ankara-izmir 23:59 bileti kesmiş..bende biletimi kontrol edip imza attım fakat dikkatli kontrol etmediğimden dolayı yanlışı farkedemedim…08.04.2012 saat 23.45 civarlarında durumu izmir terminalde farkettim ve hemen yazhaneye koşturdum..en azından otobüs hareket etmeden yanlış bileti açık bilet yaptırma niyetiyle gittim..ayrıca askeri personel oldugum için sabah mesaiye yetişmek zorunda oldugumdan panikte yaptım..izmir yazhanesinde kadri bey isimli takım elbiseli kel bi şahıs bunları dile getirirken beni hiç dinlemedii,kaile bile almadı..umrunda bile olmadığını kaba bir ifadeyle dile getirdi..üstüne üstlük sabah 6 daki otobüse binersiniz nolcak diyip benimle dalga geçti..onun yüzünden beni oyaladığı için biletimi açık bilet yaptıramadım ve biletim yandı..araç full dolu oldugu için benim yolculuk yapamıcağımı söylediler..bikaç dakika sonra yolcunun biri sarhoş geldiği için onu otobüse almadılar bende onun yerine yolculuk yapma ihtimalimi sordum bilet kesersek olur dediler..bende sizin yüzünüzden biletim yandı böyle rezillik görmedim dedim,,beni ilgilendirmez hadi kardeşim hadi diyerek küsteh bi yaklaşımda bulundu..kadri beyden şikayetçiyim ve gereğinin yapılmasının önemle rica ederimm..kendimi bildim bileli ben ve ailem pamukkaleden başka firma tanımadık..3-5 tl fazla verdik genede başka firmaya binmedik.. karşılığı bu olmamalıydı…eğer şikayetimi dikkate alıp geri dönerseniz çokk mutlu olurum saygılarımla…

  • Ahmet bey şikayetinizi Pamukkale turizmin resmi sitesinden mutlaka yapın. Burada sadece ziyaretçiler görecektir.
   Yaşadığınız duruma bakılırsa hatanın%20-30 u kontrol etmediğinizden size ait. Ama yanlış bilet kesilmesi, müşteriye saygısızlık yapılması konularında kesinlikle haklısınız. Bu tip işletme sahipleri ve personelleri buralarda çalıştırılmamalı.

 • Öncelikle hizmet sektöründe çalışmanın nedenli zor olduğunu bilen birisi olarak,karşılatığınız sorunları anlayışla karşılamaya çalışıyorum.Hiç bir kural manasız koyulmamıştır ki, kurallarda bazen müşteri memnuniyetine göre en makul şekilde esnetilebilir.11 yıllık Pamukkale Turizm yolcusuyum.Son 3-4 senedir görüyorum ki Pamukkale Turizm de müşteriye karşı iş görme ve memnun etme de aksamalar meydana gelmekte.”Pamukkale Turizm büğüdüğü için müşteriye ihtiyaç mı duymuyor yoksa rekabet ortamı olmadığı için nasıl olsa bize herkez muhtaç politikası mı güdüyor anlamdım”Çağrı merkezlerinde çalışan arkadaşlar gerek rezervasyonlar,gerekse servis yönlerdirme de, gerekse bilet alışveriş esnasında gerekli hassasiyet ve ilgiyi göstermemektedirler.Şimdiye kadar insanlarla uğraşmak zordur anlayışıyla şikayette bulunmamıştım ama, 14.04.2012 tarihinde yaşadığım olay bardağı taşıran son damla oldu.Biletimi erteletmeye gittiğimde biletimin tarihini yanlış yazdıklarını farkettim ve otobüs kalkmış oluyor bilet yanmış oluyor.Ve bende bileti imzaladığım için hiçbir hak iddia edemiyormuşum.Evvet güvenimin ve dikkat etmediğimin ceremesini çekiyorum ama sinirlendiğim nokta dialog…bana bu bileti kesen kişi telefonuma bile çıkmadı kendisi de hatalı ama hata sadece bana yüklendi.Bağbaşındaki şubeden bayan bir görevliden almıştım.Yapılması gereken hatayı kabul edip karşıklı uzlaşmaya varılması gerekiyordu ama telefona dahi gelmedi , tabiri caizse terslenmiş oldum.Otogara gidip yetkililerinizle bunu paylaştım ve şikayetim dinlendi.Profösyönellik önce müşteriyi dinlemekten geçer, sonra makul mantıklı orta yolu bularak problem çözülür.İsteğim lütfen personellerinizi müşteri iletişimi konusunda eğitilsin,sert,asık suratla,geçiştirme -baştan savma hareketleri sergilenmesin hata hepimize mahsus..Ben 10 senelik Öğrenci Yurdu Yöneticisi olarak,insanlarla iletişiminin bir işletmeyi ayakta tutan en önemli unsur olduğunu belirtirim.Ne kadar lüx, konforlu,kaliteli araç gereç hizmette olsa, diyolagla müşteri küstürdüğünüz takdirde geri dönüşü olmaz..

 • pamukkaleyi sesleniyom yazıklar olsun size pamukkale geçen yıl ben manavgattan istanbula gitmek için bilet almaya gittim bana bilet vermediler ben dava açmayı düşünüyom

 • pamukkale de elemanınız hasan bozkurt bana hakaret etti ona gerekeni uyarılarda bulunun bulunmazsanız ne yapıp eder firmanısı kapattırırım

 • ben bugun sökeden pamukkale turızm arabasına bındım..ılk defa bınıyorum cok memnun kaldım kaptan ve gorevlı arkadasa tesekkur ederım..hakkı kaptan ve yardımcısına bu guzel servısten dolayı tesekkur ederım.umarım en kısa zamanda tekrar yolculuk ederız

 • ben işim gereği sürekli ısparta dan izmir ve istanbul seferlerinde genellikle pamukkale turizimi tercih ediyorum çok öyle aman aman dillendirilecek bi şikayretim yok fakattttt geçenlerde 25-05-12 tarihinde ıspartadan istanbula 27-05-12 tarihinde istanbuldan ıspartaya geldim araç güzel ne istersen gelir ama kendi derginizde diyorki bazı yolcular demiş ler ki muavinler uyuyan yolcuya yastık verirmiş battaniye verirmiş türk kahvesi verirmişşş on dakkaya bi bi arzunuz varmı diye sorarmışşşş sürekli çay kahve kola servisi yaparlarmışşşşşşş mesela mola yerine yakınlaşınca bile olurmuş böyle şeylerrrrrrrr lig tv varmışşşşşşşşş lig tv si bozuk diye aracı bile değiştirirlermişşşşşşşşşşşşşşşşşş !!!!
  işin açıkçası ben bunların hiçbirisine ınanmadım bu bi kere doğaya aykırı bunlar uzayda olur bi bardak su vermek için bile nazlanan bir yapımız var ( şahsım adına ) karşımızdaki kişiye bu anlatılanlar kadar değer vermiyoruz hani bu anlatılanlar gerçekten akla mantığa aykırı geliyor ben hiç ömrümde bir otobüste türk kahvesi içmedimm hiç bana battaniye getiren olmadı bana hiç yastık veren olmadı bana bi isteğin varmı diyen olmadı heleki bu dardanel sandiviciniz varmmış öve öve bitirememişler inanınki ıspartada fellik fellik bunu arıyorum en sonunda dardanelin resmi sitesine yazdım istiyorum diye
  ben şahsen bu yazılanların büyük bir kısmına inanmıyorum eğerki hakkaten böyle ise ıspartada ben neden görmüyorum yada gerçekten böyle hatlarınız varsa o hatta bu araçlara binmeyi çok arzu ediyorum inanılacak gibi değil yani biliyonmuuuuuuu PAMUKKALE UFAK AT DA CİVCİVLERDE YESİNLER HA BENİM PAMUKKALE TURİZM LE İLGİLİ Bİ ŞİLAYETİM YOK BİLETİMİ ALIRIM ARACA BİNERİ OTOBÜS BENİ GÖTÜRÜR BIRAKIR VE ANLAŞMAMIZ BİTERRRRRRRR

 • Aydın İlinden Muğla-Bozarmut beldesine seyahat etmek amacıyla ablam ve ben bilet aldık.Aydın’da perona girmesi gereken otobüs perona girmedi üstelik Bizi Bozarmut Beldesinde durakta değil trafik ışıklarında inin arabadan diye kaba bir tavırla aracın plakası 35 PK 180 2.şöför bağırarak indirdi paramızla kabalık hizmeti alıyoruz.REZALET PAMUKALE TURİZM BİNMEYİN

 • servislerinizden aşırı derecede şikayetçiyim asla tam zamanınd kalkmıyor yarım saatte bir servisimiz var diye söylüyürsunuz bırakın yarım saati 1 saatte zor kalkıyor….İşinizi ya tam yapın ya da lütfen yapmayın …..

 • Son zamanlarda fiyatları da yükselttiler.Anadolu ile işbirliği yapmışlar.Uşak ankara arası 25 tl ye giderken 36 tl ye gider olduk.ne olduda zam yapıldı?mazota zam geldi herhalde:)

 • ayın n16 sında denizliden izmire giden pamukkale otübüsi ile bilet aldım bacıma izmire geldiğimde valizim orta da yok kayıp olmuş hergün arıyorum tamam size düneceyiz diyorlar büyle bir rezalet olamaz

 • 03.07.2112 tarhinde dün izmirden denizliye seyat etmekteydim seyatımzı tamamladıktan sorna ben servise bindim gidiyordum hakan bey sagolsun servisi durdurdu ibrahim bey bu servistemi acaba diyerek seeslendi bende ewt burdayım dedim cüzdanınızı aracımızda unutmuşsunuz diyerek cüzdanımı bana dogru uzattı çok teşekkür ederim hakan beyden ve bütün pamukkale çalışanlarına

 • 28,06,2012 tarihinde eşim bodrumdan izmire yolculuk yaptı.izmire vardıgında aractan ınıp bagajı almak ıcın aracın yanına gelmıs.bebek arabasını ındırıp cocugu ıcıne yatırıp kemerını baglamıs.valızı almak ıcın gerı dondugunde aracın bagajından valızın bır anda kayboldugunu gormus.host yalnıslıkla servıslere gıtmıstır deyıp,bagaj fısını esımden almıs ve gerı gelmemıs.pamukkalenın merkezıne mail attım,izmirdekı yetkılılerle gorustum,ulaştırma bakanlıgına mail attım.emnıyette pamukkaleden sıkayetcı oldum.bana hıc bır sekıl gerı donus olmadı.izotasın kamerasından ızledık valızımızı goz gore gore guvenılır denılen pamukkale turızmın otobusunun bagajından hostun gozunun onunden gayet guzel ve rahat bır sekılde alabılmısler acıkca calmıslar.bu konuyla alakalı ne yapabılıyorsam yapmaya devam edıcem.zararımı oyle yada boyle karsılamak zorundalar.cunku bagajımı ben teslım almadan onlar aractan caldırdılar.bıraz daha bekleyecegım,baktım bı sonuc alamıyorum bodrumda olsun ızmırde olsun pamukkalenın otobuslerının onunde yasadıgım olayı anlatacagım ınsanlara.bılsınler nasıl bır fırma ıle yolculuk yaptıklarını.( ahmet bircan )

 • 9 Temmuz gece 01:15 16 NZ 323 Plakalı- Marmaris yönüne seferi olan Pamukkale otobüsüyle yolculuk yapma hatası ve rezaletiyle kardeşimi yolcu ettim ,Esenlerden kalkan otobüs gece 1 otobüsü gece 4 te Dudulluya geldi ! – Otobüsün güncel konumunu sordugumuzda içeride görevli namıyla oturtulmuş personel daimi yalan cevaplarıyla hiçbir şekilde konum bilgisi vermedi. bu 3 saatlik rotar için hiçbir çalışan ne özür ne insanca tavır sergiledi. Esenlerden binen yolculardan perişan halde 3 saat köprüde KGS kuyrugunda beklediklerini ögrendik. KGS olan tek otobüs muhtemelen…Ancak tek bir seferliğine OGS den geçmeyi akıl edemeyip ve buna karşın yolcuları 3 saat işkence halde bekletme ugruna vurdumduymaz halde geldiler. Karşılıgında aldıgımız cevap “Beklemeseydiniz” oldu .! Kesinkle kimseye tavsiye etmeyeceğim bir firma. Diğer emsal firmalardan biraz daha ucuz ama ona göre muamele görüyorsunuz. Nacizane tavsiyem bilindik- artık yıllardır bu işi iş olarak devam ettiren , yolcusuna saygı duyan firmaları tercih etmeniz. 11 saatlik yolda canınızı böyle adamlara emanet ediyorsunuz nihayetinde..!

 • 09.07.2012 tarihinde bodrum otogarından 12:30 otobüsüne bindik.7 yaşındaki kızım ve ben gayet keyifli bindik.saat 3 e doğru kızımın tuvaleti geldi.ihtiyaç molası hiç vermemiş olan otobüsün söke otogarında duracağını düşündüm.söke otogarına gelince şöför kimse inmesin,bekleme yapılmayacak dedi,ben kızımın çok sıkıştığını söyledim.bari ilerde benzinlikte dururmusunuz dedim.bana sertçe üç buçuk saatlik yolda mola olmaz dedi.ben insanların ihtiyaçları olduğu taktirde 2 dakikalık molanın neden bu kadar sorun olacağını sordum cevap bile vermedi.tekrar yola çıktık.otobana girene kadar birçok benzinlikten geçtik bu arada ben muavine iki kez hatırlattım oda şoföre söyledi.kızımın altına yapmak üzere olduğunu söyledim.otobüsteki yolcular benim bu sıkıntıma şahit olup şoföre sinirlendiler.saat üç buçukta otobanda iken ayağa kalktım durdurun otobüsü diye bağırdım,otobüsteki yolcular nşoföre kızıp bağırdılar.tepkilerden korkan şoför durdu,kızım otobanın kenarında ağlayarak çişini yaptı.yıllarca doğuda görev yaptım.böyle bir insanlık dışı muamele görmedim.batı illerindeki bu medeniyetsizce yapılmış tavır beni çok üzdü,sinirden ağladım,hakkımı hellal etmiyorum.çevremdeki herkese olayı anlattım.bir daha asla bu firmay binmem.zaten ikinci binişimdi,

 • yaklaşık 20 gün den fazla oldu denizliden izmire seyhat eden gülfer yetişkin valizini teslim edip bağaj fişi olmasına rağmen valizi izmire gelince ortalıkta yok kaç kez aradım net bir cevap verilmiyor bunun hesabını kim verecek bende gerekli yerlere baş vuracam çünkü ilgilenen yok benim valizim nasıl kayıp olur bağac numarası olmasına rağmen anlamış değilim

 • Selam;
  İnsanlar çok komik ya kimisi demiş her yerde duruyor,yolcu indiriyor alıyor yok belediye otobüsü gibisinden şikayet ediyor kimisi de beni istediğim yerde indirmediler otogar dan evime şu kadar taksi parası verdim diyor :)) Adamlar ne yapsa suç kardeşim.

 • tarıh uzun degıl on onbes gun once ıdı ızmurden bındım saolunkı bır dakıka bıle tv bakamadım calısmıyor mavın beyde benım sorunum degıl dıyor acıklama yaopamayacak kadar yordun saolun bıdaha olmaz ama merak etmeyın cunkı bınmeyecem duzeldıgınden haberım olursa eger zaten bınecem alaka yoksa ucrette yok kamerayla da cekım yapcam duzeltmenızı rıca ederım

 • tüm pamukkale ailesine sevgilerimi sunuyorum ve istikrarlı gidişlerini uzun süre gitmesini temennni ediyorum.
  numaram:5447821800
  yolculuk yaptığım otobüsün plakası 48 E 2828
  host:selman paltalı
  öncelikle pamukkale müşteri temsilcisine şükranlarımı sunuyorum yanlış aldığım otobüs biletinin tarihini bir sonraki sefere aktardığı için….(çünkü hatalı bilet bizim kusurumuzdu)
  yolculuğum her nekadar uzun sürsede yolculuğum boyunca hiç sıkılmadım eşimle güvenli ve konforlu bir seyahat gerçekleştirdik.
  ilgi alakalarından ve gösterdikleri üstün hizmetten dolayı kaptan beye ve host selman beye çok teşekkür ediyorum.
  eşim ve zaatiniz size bol kazanclı kazasız belasız günler diliyoruz yolunuz açık olsun…..
  murat tuğba yücel
  izmir aliağa

 • :
  Olay Tarihi : 23.09.2012
  Sefer Saati : 14:50
  Kalkış Yeri : İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
  Varış Yeri : YALOVA ÇİFTLİKKÖY
  Bilet Ref No :
  Koltuk No : 8
  İletim Başlığı : taşımacılık
  Olay Konusu : Burada yazılanları değerli Pamukkale Turizmin sahipleri ve yöneticleri lütfen okusun.Sizlerden rica ediyorum.Öncelikle İstanbul Otogar ve Alibeyköy telefonlarını belkide defalarca çaldırmama rağmen kesinlikle bakılmıyor,hele hele Alibeyköy telefonları hiç çalışmıyor,es kaza esenler otogarını telefonda düşürüp bir derdimizi anlatmaya çalıştığımızda alibeyköyün telefonlarını veriyorlar,orayı aramamamızı söylüyorlar.Ben defalarca anlatmaya çalıştım alibeyköyün telefonlarının çalışmadığını ama bir türlü anlatamadım,diyorum ki siz bir arayın çalışıp çalışmadığını görün diyorum.ama nafile kendim söylüyorum kendim dinliyorum.Çocuğun lise kayıt işlemleri için kavacık köprüden lise kayıtlarının başladığı ilk gün sabah 9-9.30 arası pamukkale turizmin yalovadan giden arabasına bindim.hayatımda ilk defa yalova gidiyordum.bileti daha önce almadım.araba durağa yanaştı o esnada birkaç kişi daha bindi bende muavine sordum yalovaya gidiyor mu diye evet abi yalovadan geçer dedi,siz ne tarafa gideceksiniz dedi bende yalova merkeze gideceğimi söyledi.Tamam abi gelin dedi otobüse ben,eşim ve oğlum bindik bize herhangi bir bilet kesmeden adam başı 20 TL. Toplamda 60 TL. aldı ben bu fiyat çok değilmi deyince 20 TL.den aşağı olmaz abi dedi bu arada bilet falan kesmedi kafasına göre hareket ediyor.Normalde bilet kesse 18 TL.İNTERNETTEN BEN ALSAYDIM 16 TL.miş.Bize Yalova merkezde indiririm sizleri dedi.Aslında ÇİFTLİK KÖY tesislerinde indirmesi gerekiyormuş.Sonradan öğrendik.Zaten bizim istediğimizde yalova merkezde inmekti.Bize birde abi dönüşünüz hangi saatte dönüşte sizi burdan tekrar biz alalım gibi ağız yapıyor.Adam uyanık hem pahalı fiyat çekiyor hemde bilet kesmiyor.Tabi bu arada bilet kesmediği için paralar cebe gidiyor.Bu işlemler firmanın presiplerine tamamen aykırıymış.Yoldan bu şekilde biletsiz yolcu alınmaması gerekiyormuş.Bunlarıda sonradan öğrendik. Sonra bu hafta sonu oğlum İstanbul’a izine geldi.Bende telefonla Esenler otogarı arayarak bilet aldım,bilet alrken kavacık köprüden binileceğini ve Yalova merkezdeki MİĞROSUN ÖNÜNDE inileceğini belirttim.bileti satana kadar çok iyi bileti sattıktan sonra davranışları çok kötü.16PK166 NOLU ARAÇ kavacık köprüye tam 2 saat geç geldi(trafikten dolayı geç gelmiş) çoçuğum yurtta kalıyor bu sebeple yurt’a çoooooooook geç kaldı.otobüs gelince şöföre çok geç kaldıklarını sordum napalım trafik vardı gibi ukalaca sözler söyledi,birde dedimki bu kadar geç kaldınız çocuğu yalova merkezdeki MİĞROSUN ÖNÜNDE indirin diye rica ettim ve bilet alırken bunlarıda belittiğimi söylememe rağmen yine çook ukalaca tavırlar sergiledi.Buarada esenler otogarını defalarca aradım nihayet İsmail bey diye biri çıktı telefona onada rica ettim .Şöförün bana aksi davrandığını çocuğu merkezde indirmeyeceğini söyledim.(Tamam şehir merkezinde indirmek yasak olabilir,bunu anlayışla karşılıyorum)Nihayet onların dediği oldu ve çoçuğu Çiftlik köy tesislerinde indirmişler çok geç bir saatte ve şehire gidecek servisimiz bozuk diye tek başına 13 yaşındaki bir çoçuğu orda bırakmışlar.Bu hangi vicdana sığar biz canımızı kanımızı onlara emanet ediyoruz onların bu vicdansızlarına bakkkk.Devir şimdi çok kötü her türlü insan var,13 yaşında bir çocuk bu şekilde servis bozuk diye orda yapayalnız bırakılırmı.yol bilmez iz bilmezve firmanın çocuk üzerinde çok kötü bir etkisi oluyor.Hemen beni aradı servisin bozuk olduğunu orda yapayalnız bir başına kaldığını söyledi bu durumda ordaki yazıhanede kimsenin kendisine yardımcı olmadığını paylaştı. Şimdi diyorum ki daha önce lise kaydı için gittiğimiz araba bizi merkezde bırakirken yasak falan olmuyorda ,sonra bilet alarak bindiğimiz araba bırakirken mi yasak oluyor.Tamamen çifte standart.Kural tanımmazlık.Keyfi şlem ne derseniz deyin.Ogün sabaha kadar uyuyamadım sabah işe gelince yalova çiftlikköy büronuzu aradım onlarda evet servis bozuktu dediler.servis bozuksa başka servisiniz yokmu.bu çocuk orda bu şekilde bırakılırmı sizlerinde çocukları vardır.sizlerin vicdanınıza bırakıyorum.Ertesi gün Yalova bölge sorumlusu ERDAL beyle telefonda görüştüm.bütün olan biteni onunla konuştum sağolsun çok ilgi gösterdi.bu tip durumlarda kendisi aramamı yardımcın olacağını söyledi. Kendisine çooooooook teşekkür ediyorum.Bu şikeyetlerimi üst yönetimlede paylaşacağını belirtti.biraz olsun beni rahatlattı.LÜTFEN BU DAVRANIŞLARI YAPAN PERSONELLE GÖRÜŞÜN GEREKLİ YAPTIRIMLARI YAPIN LÜTFEN.

  ________________________________________

  ________________________________________

 • dün balıkesırden ıstanbula gıtmek ıcın 13.45 otobusune bındım . gercekten cok memnun kaldım. yok böyle bir rahatlık özellıkle hostlarıda cok kibar ve saygılı eğitimli insanlardı . tam dedikleri saatte isatnbulda oldum verdikleri sözde duruyorlar. cok basarılı bır fırma .gercekten cok ama cok tesekkurler. aldıkları paranın hakkını veryolar helal olsun …….

 • antalyadan ankaraya gelmek için pamukkale seyahat otobüsüyle geldik ama hiç bi şekilde memnun kalmadık 11:30da hareket ettik ışığı gördüğümüz her yerde durdular resmen şoförler ve muavinlerinden memnun kalmadık uzun yıllar hep pamukkale seyahati tercih ettik ama bi daha asla her şeyde büyük konuşmam ama bu konuda konuşurum asla tercih etmiycez vede herkese ileticem bu konuyu kimsede tercih etmesin diye 7 saatlik yolu 10 saatte geldik bu ne biçim firmadır beeeee yazıklar olsun sizin firma artık bir hiç olmuş ayrıca muavine mümkünse eğer şu kısımda inebilirmiyiz dedik yeri geldi şoförünüzede danıştık söyledik
  yasak dediler tamam dedik ama bizim dediğimiz yerde bir başka yolcuyu indirdiler hem haksızlık yapıldı ayrımcılık yaptılar hemde söylemediniz die konuştular gerekli ölümünüze geldik insan kendi firmasında çalışan şoförlerini ve muavinlerini tanımazmı be yazık size ama mobese kameraları die birşey var
  bu konunun üzerinde durcam hakkımızı arıycam cezayı yiyen siz olacanız trafik bölge şube müdürlüğüne dilekçe yazdım kamera kayıtlarınızdan belli olcak ve çok güzel bi ceza yiyeceksiniz aracın plakası 06BC3994 DENİLDİ AMA ORDAKİ BAŞ BİZE ARACIN PLAKASINI YANLIŞ VERDİ AMA YUTTURAMAZLAR PLAKANIN ASLI ELİMİZDE FİRMA YETKİLİLERİ ŞİKAYET ETMEYİN DEDİLER BİR DAHA OLMAZ DEDİLER AMA ÖNEMLİ OLAN OLMAMASIYDI ZATEN KENDİNİZ KAŞINDINIZ

 • pamukkale turizmden çok memnun kaldım yalnız alibeyköyde indim yağmur yağıyordu herkes yağmurun altında servis bekledi benim önerim kapalı bir bekleme yeri yaparlarsa daha çok memnun kalırım şimdiden teşekkür ederim

 • İzmir otogardan Aydın ın çıkışında -5-6 km-sonra ineceğimi söyledim,bana Aydın bileti kestiler,orada inebileceğimi söylediler.Aydına geldiğimizde ise muavin ve yazıhane görevlileri gecenin bir vakti beni resmen arabadan zorla indirdiler.Nazilli bileti almam gerekiyormuş ki Nazilli 42 km uzaklıkta.Ben şehrin yabancısıyım ve beni ineceğim yerden alacaklardı,gideceğim yerin minübüsleri de oldukça uzak nokta da olduğu için servis olup olmadığını sordum yokmuş,nasıl olur belli bir noktaya kadar servis olmaz.Oldukça kaba bir şekilde bana istediğim yere şikayet edebileceğimi söylediler bende bunu yazmak zorunda kaldım,gecenin bir vakti bir bayanı bilmediği bir şehirde indirmek hemde zorla bu firmaya hiç yakışmıyor neymiş 5-6 km için 42 km lik bilet almamışım ki ineceğim yeri baştan söylemiştim.Ben çaresiz bir şekilde oradan herhangir otobüse-Kontaş Mersin arabası-rica ettim çok çok sağolsunlar hiçbir şey talep etmeden olması gerekeni yaptılar ve beni gideceğim yere götürdüler.Bundan sonra asla Pamukkaleye param nasip olmaz ne benim nede üniversite öğrencisi iki çocuğum var onların nede yakınımdaki herhangibiri bunu herkese anlatacağım bu çirkin ,zorba davranışı…

 • PAMUKKALE TURİZİMDEN COK MEMNUN KALDIM PERSONELİNİZ ZAFER TAŞCI DAN AYRICA KİPARLIĞINDAN DOLAYI MEMNUN OLDUK ARTIK AİLECE TEK ADRESİMİZ PAMUKKALE TURİZİM`DİR.TEŞEKÜRLER

 • 17,08,2012tarihinde bir vanlı olarak saat 23 de ankaradan izmire gitmek için pamukkale turizmden bilet aldım.yolculuğum yaklasık 7 saat sürdü.hayatımda gördüğüm en rahat en konforlu yolculuk bu oldu.buradan tüm pamukkale ailesine teşekkür ederim.thy bile bu konforu sunmuyor.pamukkale bence türkiyede 1 numara.

 • Bugüne kadar yaptığım bütün seyahatlerde pamukkaleyi tercih ettim ve hiç pişman olmadım. Hem konfor hemde hizmette 1 numaralar ve çevremdeki herkese tavsiye ediyorum.Tam saatinde varış noktasında oluyorlar birine şu saatte ordayım deseniz tam saatinde ordasınız 🙂

 • Uzun bir süreç Pamukkale Turizm’i kullandım, aslında genel konuşmamak lazım. 50-60’ın üzerinde yolculuğum oldu bu firma ile, genel olarak “iyi” bir süreç içerisindeleler. Yaşanan tatsızlıklar maalesef her firmada zaman zaman olabiliyor..

 • LEVENT GEZER 24/01/2013
  24/01/2013 TARİHİNDE ANTALYA ya yapmış olduğum yolculukta PAMUKKALE turizmi seçmiştim.Biletimi ankara etimesgut şubesindeki PAMUKKALE turizm yazarhanesinden almıştım.Orda çalışan personeliniz SERHAT DELİBALA çokk teşekkür ederim bana karşı göstermiş olduğu hizmetten dolayı. Otobüsünüze gelince çookkk beğendim özellikle muavin arkadaşı çokkk taktir ediyorum ve PAMUKKALE turizme çokkk teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğim gibi PAMUKKALE turizmi tercih ettiğim için çokkk mutluyum 🙂

 • BEN PAMUKKALEDE SERVİS ŞOFÖRLÜĞÜ YAPTIM EVET PAMUKKALE İYİ BİR FİRMA FAKAT BENİM VERDİĞİM KIYAFETİ GİYCEKSİN DER AMA PARASINI KESER RAMAZAN AYINDA KUMANYA VERİR PARASINI KESER EMNİYET KEMERİ TAKMAMIŞSIN 50 TL HIZ LİMİTİNİ AŞMIŞSIN 50 TL ARAÇ KİRLİ 50 TL ARAÇ ROLANTİDE ÇALIŞMIŞ 50 TL KEMER TAKMAMIŞSIN 50 TL EE ŞOFÖR ZATEN ÇALIŞIYO BİNLİRA MAAŞLA NE KALDI GERİYE BOZDUR BOZDUR HARCA TİCARİ ARAÇLARA POLİS EMNİYET KEMERİNE BİŞEY DEMİYO PAMUKKALE DEVLETİN YERİNE CEZA KESİYO PAMUKKALENİN DAHA FAZLA İHTİYACI VAR YARDIMCI OLMAK LAZIM

 • PAMUKKALENİN NEYİNİ ÖVECEGİMKİ İDARECİLERİ PROFOSYENEL DEGİL.HALA ESKİ KAFA
  PERSONELİ BU KADAR EZEN İNSAN YERİNE KOYMAYAN .AHMET GİTSİN MEHMET GELSİN.
  MANTIGI İLE HAREKET EDEN OLMIYACAK BAHANE İLE ÇALIŞANINI KAPI ÖNÜNE KOYAN.
  YOLCULARI BULUNMAZ HİNT KUMAŞI GİBİ GÖREN.SANKİ ÇOK DEGERLİ İNSANLARMIŞ GİBİ NERDEYSE DOMALACAK KADAR TAPAN.PAMUKKALE YOLCULARI ŞİKAYETİ BİR MARİFET SAYAN İNSANLARIN İŞİNDEN OLMASINDAN ZEVK ALAN ZAVALLI İNSANLARDIR.
  10TL.BİLET ALIP PERSONELE VE ÇALIŞANA HER TÜRLÜ HAKARETİ YAPAN.BU YOLCULARA İNSAN DİYEMEZSİNİZ.ELİT YOLCU HİÇ DİYEMEZSİNİ ÇÜNKÜ KENDİLERİNİ
  HAKLI ÇIKARMAK İÇİN ŞİKAYETLERİNDE HER TÜRLÜ YALANI UYDURAN BİRİ BİN YAPAN PIREYİ DEVE YAPAN VE BU İNSANLARA ALLAH GİBİ TAPAN YÖNETİCİ VE İDARECİLERE YAZIKLAR OLSUN.

 • İgili yetkililerin dikkatine adim mehmet DURAN yillardir pamukkale firmasiy la yolculuk etmekteyim.12-02-2013 tarihinde
  abah saat 07:00 da esenlerden araciniza bindim.Bilet numaram 219718 idi koltuk numaram 20 bende isim geregi surekli seyahat etmek durumundayim.Meslegim uluslar arasi tir soforlugu dur.sabahin o saatine ragmen karsimiza ustu basi tertemiz ,guler yuzlu ,alcak gonullu bir host cikti .pamukkale ailesine boyle essiz kaliteli personelinden dolayi cok tesekkur ediyorum.Hostunuzun ismi Mehmet DİKME idi size ve Mehmet DİKME kardesimize hizmetinizden dolayi tesekkur ediyorum.benim tl im 0535 247 73 37 en kisa zamanda gorusmek dilegiyle basarilarinizin daim olmasi dileklerimle hayirli yolculuklar.

 • AYKUT EREN BEYE AYNEN KATILIYORUM.BİZİM SANKİ PAMUKKALEDEN BAŞKA TAŞIMA ŞİRKETİ YOK.SANKİ GARAJDA SADECE PAMUKKALE OTOBÜSLERİ VAR.ŞÖFORLERİ BİR AYRI MUAVİNLERİ AYRI BİR TELDEN ÇALIYOR.KÜFÜR ETMEK İSTEMİYORUM AMA ……

 • su an bunu otobüsten yazıyorum Marmaris -İstanbul.ve gercekten rezalet tv bozuk koltuklar kötü servis cok kötü .kisacasi firma kendini geliştirmek yerine son 3 yıldır kötüye gidiyor.

 • Sakaryadan kutahyaya gitmek için kullanıyorum.ve şuan hala yoldayım 9dakı otobüsün 10da geldi ve yollarda sebebini bilmediğimiz nedenlerden dolayı sürekli duruyor sanırım arızalı.tvler çok.nadir yerlerde çekiyor muavın servis yaptığı esnada önündeki koltuk en son derecesinde yatmaktadır ve bardağı nereye bırakacağımı söyledim bana cevabı uyuyor ama cagaramam oldu bende almadım doğal olarak.saat 11.30da ınmem gerekirken saat 12:50 ve hala yoldayım rezalet tek kelimeyle şikayette ettim ama değişmiştir biliyorum sadece baskaları yaşamasını istedim

 • ilk defa böyle vurdum duymaz lakayt bir acente bütün nekadar pamukkale firmanız varsa bir zahmet cevap vermediler sikayet hattını aradım bekleme süreniz 7 dakika dendi inat ettim bekledim 7 dakikam doldu yeniden bekleme süreniz 9 dakika yeniden bekledim 5.sıraya geldim bir 9 dakika daha dalgamı geçiyorsunuz siz kaybedersiniz ulusoyla kamil koçdan örnek alın bari telofon çalınca karsımızda muatap buluyoruz ayıp ya vallahi çok sinirlendim zmanıma yazık telofonıuma yazık

 • ben ızmırde yasıyorum annem kusadasında rahatsızlıgı nedenıyle sık sık ızmıre doktora gelıyor annem 75 yasında oradan bır yakınım otobuse bındırıyor bende buradan karsılıyorum fakat servısler refakatcı kabul etmıyor benim otogardan üçyola taksı tutacak maddi imkanım yok oradan ucyola gelmem ıcın 2tane arac degıstırmem gerekıyor dolmus var buraya ama oda evıme uzak yerden gecıyor sımdı soruyorum ben 75 yasındakı annemı otogardan nasıl getıreyım yada evden kusadasına gıderken hasta kadını nasıl tek basına servıste bırakayım benım annem gıbı madur olan bır cok yaslı vardır lutfen konuyu dıkkate alın en azında yaslıların yanına 1 kısı refakatcı servıslerınızı kulansın lutfen ılgılenırsenız sevınırım

 • Pamukkale mi ya kisacasi köy otobüs unu gecmis sadece yolcunun sozunu dinleyen vede sadece emir veren calisani yola gidrken paran varmi yokmu diye sormayan ise girdiginde girdigin anda seni kendi firmasina 200tl borclandiran elbise icin ve maas zqmani gelince zamanini5 10gun gecirip o parayi isleten bi konu oldugunda amirinden tutu yetkilisine kadar hallederiz dip halletmeyen simdi bunlar sana yapiliyor sen bir gun ise gelme iste hepsi unutulur sen suclu olursun bu firma degil sadecce insanlarin cebini soymaya calisan insanciklar topluluğu hafif sakal olur 50tl ceza sigara icersin120tl ceza yakakartin olmaz 50tl ceza ya berbat bir yercalisiyoruz ama inannin ulasmak istedigim ve hedefleyip kanaaat getirdigim insanlar war bes kurus etmeyen bir firma

 • 14.03.2014 tarihinde aydın ortalarından bilet aldım 10.11 perona gittim. Bileti alış saatim 9:20 otobüs 9:30 da persona 9:40 otobüs geldi binmek istedim benim otobüsün gittigibi söylediler ordaki görevliler hepsi bir olup bana tepki gösterdiler sanki otobüsü kaçıran onlar nerdeyse dönecekler sert tavırlar biletin yandı dediler pamukkale iyi bir firma olabilir ama kesinlikle otogardaki görevlilerin hepsinin iyi olmadığı kesin ulaşabildiğim her yeri ve her kişiyi şikayet edilen Emin olsunlar.

  • Suan istanbuldan aydina seyahat ediyorum.sabah servisi kacrdim.trafikten dolayi zar zor otobuse yetisebildim.moralim cok bozulmustu.her sey kotu baslayip kotu gidecek diye dusunurken guler yuzlu, yardimsever,kibar ve nazik host’unuz AYCAN AKAY sayesinde kendimi suan daha iyi hissediyorum.yolculugum daha iyi geciyor Tesukkur ederim AYCAN AKAY, tesekkurler pamukkale boyle guler yuzlu
   Saygili nazik personeliniz oldugu surece sizden vazgecmeyecegim.

 • merhaba;

  ocak ayında pamukkale turizimden eşim ve kendim için 2 kişilik bilet aldım ve dudullu otogarlarına gittiğimda otobüslerde geçikme olduğunu ve şimdi gelen otobüse bilet kesebileceklerini ve diğer biletin iptal edilip hesabıma 40 gün içerisinde yatırılacağını belirttiler.ve bu oalyı bir iki defa daha tekrarladılar.sonra bankamla görüşme yaptığımda pamukkale turizm den herhangi bir iade yapılmadığını belirttiler.bunun üzerine her ay kendilerini aramama rağmen olayı kabul ediyorlar.ama çalışan arkadaş iptal etmeyi unuttuğu için birşey yapamadıklarını belirtmektedirler.bu nasıl bir dolandırıcılıktır.banka dekontlarını gönderdim.iki defa çekildiğini ve geri iade yapıldığını görmelerine ve kabul etmelerine rağmen iade yapmamaktadırlar.benim gibi binlerce insana aynı işlemi yapmışlar yasal yollara başvurucam mahkemeye veriyorum.lütfen bu durum herkese örnek olsun ve bu firmadan lütfen uzak durun insanları sömürüyorlar

 • Denizli`den Istanbul(alibeykoyu) icin yolculuk yaptim.Ataturk havaalani gitmek icin servisimiz var dediler.Servis yapan turkcesi iyi olmayan “konusmasi dogu aksanli servis yapan kisi”.valiz li gelen kisileri bagirip cagirmasi can sagligi yonden iyi bulmuyorum boyle kisileri ise almalarinida. Galiba yanlis tercih etmisim seyahat icin.

 • Pamukkale turizmle uzun yıllardır yolculuk yapmakrayim kesinlikle harika şuandada antalyadan bursaya yolculuk yapmaktayım hizmet sınırsız ben personeliniz mavin ibrahim sarıyaçok teşekkür ediyorum yakin ilgisinden dolayı 🙂

 • Oncelikle belirtmek istedigim gorevlilerinizden yasal hakkim olan inanc ve ibadet ozgurlugume kisitlayici bir tutum gordugumdur. Saat 16da denizli izmir guzergahinda yolculuk yapiyorum.nazilliye geldigimizde aksam namazimi kilmak istedigimi abdestimij oldugunu ve sadece 3 dakika istedigimi gorevliye belirttim.saat 17 civarinda vakit girmisti ve nazilli haricinde namazimi vaktinde kilmam mumkun degildi bana otobuste kil ne farkeder gidersen beklemem yoluma devam ederim seklinde bir yaklasimda bulunulmustur.Ayrica muavinlerinizin koridor kenarinda oturan yolculara surekli carparak gectigini bu durumun sadece bu yolculukta olmadigini belirtmek istiyorum.Soforun hareket halinde iken 2 kere telefonla gorusme yaptigini gozunu yoldan ayirarak telefonuyla ilgilendigine sahidim.filmleriniz oldukca yetersiz yillardir seyahat ediyorum surekli ayni filmler var kimi kategoriler hala bos ama ode izle de 15 secenek var.ozetle gorevlilerinizin sergilemis oldugu bu tutumu kiniyorum. namaz vakitleri goz onunde bulundurularak mola yerlerinin ayarlanmasini talep ediyorum.filmlerin artirilmasini ve kibar dikkatli muavinler olmasini talep ediyorum .yolcu olarak en dogal hakkim taleplerimin karsilanmasini istiyorum ve bu konuda elimden geleni yapicagimi bilmenizi istiyorum.

 • Esenlerdeki kabadayı görevlilerden kurtulmanızı istiyorum pamukkale turizm adam bulamadi saniyorum. Yolcu dövmeye çalısıyor

 • Karsilstigm en kötü firmadır çalışanları kaba ve terbiyesiz 5 yıldır bu PAMUKKALE TURİZM firmasiyla seyahat etmiyorum

 • İnsanları böyle şoförlere emanet edebiliyor olmanız bir turizm şirketi olarak en büyük ayıbınız !!
  Trafikteki hatasının üzerine uyardığımız için arabayı üstümüze sürüp sonda arabadan indiğimiz için inip elindeki tornavidayla bize saldırıp yetmeyip arabamıza saldıran iğrenç insanlarla çalışıyorsunuz ! Yolcuların ve trafikteki diğer insanların canını bu kadar ucuz görüp,yanındaki onca emanet insandan zerre kadar utanmadan bunca pisliği yapabilecek cesarete sahip ucuz insanlarla çalıştığı için Pamukkale turizm e kocaman bir teşekkür ediyorum! Umarım bu yazdıklarımı dikkate alan birileri olur..

 • Arkadaşımla teknobus araçlarına 120 tl vererek iki kişilik bilet aldık önce araç değiştiği için yerimizi bize sormadan değiştirdiler ses etmedik. Sonra otogara geldiğimizde teknobus yazan araç Temsa markasının son derece eski bir otobüsü eskiden kastım koltuklar sallanıyor araç giderken sallanıyorsunuz araçta hiç bir şey çalışmıyor. Üstelik muavine sorduğumuzda nerden çıktı bu araç bende bilmiyorum zaten yarın bakıma girecek buraya kadar kazasız belasız geldik inşallar döneriz herhalde diye cevap veriyor bize. İyice tedirgin olunca bir sonraki otogarda inerek şubeye şikayet ettik personel ben ne yapayım yerzı bir cevap verdi sorunu çözemedi arayın söyleyin dedi. Sonraki gün şikayetime dönüş için arayan kadın o kadar hızlı ve anlaşılmaz konuştu ki iki kez uyarmama rağmen sözlerini anlamakta güçlük çektim ama özetle paramızı da iade etmediklerini öğrendim İnsanları salak yerie koyarak hem mağdur et bir de bu kadar umursamaz bir şekilde mağduriyeti giderme bu kadar olur gerçekten. Üstelik diğer firmalardan da bileti daha pahalıydı rezalat bir daha asla kullanmam.

Yorum Yap