Püflükler

SAMSUNG GALAXY S3 mü kullanıyorsunuz?

SAMSUNG GALAXY S3 nasıl bir telefon?

Samsung Galaxy S4, teknoloji meraklıları tarafından çok ilgi görmesine rağmen, Galaxy S3 satış hızı hiç azalmadan piyasadaki varlığını ve başarısını koruyor. Android 4.1.1 Jelly Bean güncellemesi ile çok daha iyi bir performans sağlayan Galaxy S3, çok sayıda farklı özelliği bir araya getiriyor. Samsung Galaxy S3, bu zamana kadar yaklaşık 30 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Galaxy S3’ün bu büyük başarısı; hem iyi yönetilen bir pazarlama sürecine hem de Galaxy S3’ün daha çıkmadan önce hakkında yayılan iddialı açıklamalara dayandırılıyor.

Samsung Galaxy S3 Özellikleri

Doğayı yansıtan bir akıllı telefon olma iddiasını taşıyan Galaxy S3, yuvarlak köşeli tasarımıyla bu iddiasını gerçekleştiriyor. 136,6 x 70,6 x 8,6 mm boyutlarda ve 133 gram ağırlıkta bulunan Galaxy S3, 4,8 inç Süper AMOLED HD ekran ile teknoloji meraklılarını kendine kitlemeyi beceriyor. Neredeyse Galaxy S3’ün ekranından gözlerinizi kaçırmanız imkansız. Bulundurduğu capcanlı renler ve yüksek kontrast ayarı size mükemmel bir ekran sunuyor. Arka kapak dışında gövdenin diğer kısımları da plastikten oluşan Galaxy S3, bazı kullanıcılar tarafından eleştiriler alsa da ağırlığı azaltma için Samsung’un böyle bir yola başvurduğu söyleniyor. Açılabilen kapak ve bu sayede rahatlıkla değiştirebileceğiniz 2100 mAh kapasiteli batarya, Galaxy S3’ün akla ilk sırada gelen önemli farklarından.

Samsung Galaxy S3 ve Samsung Galaxy S4 Karşılaştırması

samsung-galaxy-s4

Galaxy S3’ün, 16,32 ve 64 GB seçenekleri olmakla birlikte en alt modeli seçtiğinizde bile sonradan kapasite arttırma lüksüne sahip olması, kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılanıyor.

Galaxy S4, 1080 p tam HD ekran çözünürlüğüne sahip. Galaxy S3 ise daha düşük bir ekran çözünürlüğü olan 720p HD ile karşımıza çıkmasına rağmen Galaxy S4’ü pek aratmayan kaliteli bir çekimi size sağlıyor. LED flaşlı kamera özelliği ve 8 MP kamera kalitesi ile kullanıcıların beklentilerini rahatça karşılıyor.

Uzun batarya ömrü ve keskin görüntü sunan ekranı sayesinde Galaxy S3, teknoloji tutkunlarının dillerinden daha uzun bir süre düşmeyecek gibi gözüküyor.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap