Hayattan

Televizyonlardaki Buzlu Cam Efektlerinden Bıktık

Televizyon sansürüne hayır

Özellikle bu sene hemen hemen bütün TV kanallarında marka ambalajlarının, logolarının olduğu her yerde buzlu  cam efektini görmeniz mümkün. Bir film izlerken ya da bir program izlerken pat diye buzlu cam efektini yapıştırıyorlar. Coca Cola şişesini , logosunu blurlaştırsanız kmin anlamama ihtimali var acaba?

Şahsen bu efekti görmekten ben bıktım. Yemekteyiz programında yarışmacı markete girdiğinde her yere buzlu cam efektini koydukları için marketi görmek mümkün değil. Bu efekti sigaraya ya da içkiye yapmalarını anlıyorum ama markaların üstünde olması izlenilen programı mahvediyor.

Bu konuyu araştırmadım ama televizyon kanalları programlardaki markalardan yayn parası almadığı için belkide o nedenle göstermiyorlar. Bu zamana kadar neden sorun yoktu da şimdi ne oldu anlamış değilim. Ama zevkli bir televizyon izlettirmiyorlar artık.

Yukardaki Renault Clio logosundaki buzlu cam efekti olsun olmasın hemen hemen çoğumuz hangi marka olduğunu çok rahat bir şekilde anlar.

22 Ağustos 2011 internete gelecek sansüre karşı herkes birlik oldu ama televizyondaki bu sansüre karşı tepki gösteren pek fazla kişi olduğunu zannetmiyorum. Hiç gündem olmadı. O sansürse bu da sansür.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap