Hayattan

AZİZ YILDIRIM’IN TUTUKLANMASINI SAĞLAYAN GİZLİ KAMERA GÖRÜNTÜLERİ

Bugün HaberTürk tarafından gönderilmiş gibi gösterilen bilinçsiz ve bilgisiz kullanıcıların başına bela olabilecek virüslü bir mail aldım. Gönderen kısmında haber@haberturk.com gözüküyor. Mail içeriği şöyle:

AZİZ YILDIRIM’IN TUTUKLANMASINI SAĞLAYAN GİZLİ KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İNTERNETTE YAYIMLANDI.

T.İ.B TARAFINDAN ANINDA YAYINDAN KALDIRILAN VE YAYIN YASAĞI KONULAN VİDEOYU HABER DEĞERİ TAŞIMASI NEDENİ İLE MAİL ARACILIĞI İLE YAYIMLIYORUZ. VE TAKTİRİ SİZ TÜRK HALKINA BIRAKIYORUZ.

HABERTURK.COM TÜRKİYENİN EN BÜYÜK İNTERNET GAZETESİ

NOT: Haber ile ilgili Ses ve Görüntü kayıtları mail ekindedir..

Gördündüğü gibi olmayan ama insanların merağını uyandıracak çok sinsice hazırlanmış bir tuzak. Ekteki dosyada video olduğu söyleniyor ama Aziz_yildirim-haber-turk.exe adında bir dosya iliştirilmiş. Bilinçsiz kullanıcılar bu dosyayı açtıklarında bilgisayarlarına trojan yüklenmesi hedeflenmiş. Bu torjan ile sizin bilgisayarınız bir botnet ağında kullanılabileceği gibi pishing saldırılarına da ortak edilebilirsiniz. Ve suçlu durumuna düşebilrisiniz.

Ben haberturk.com a durumu bildiren bir uyarı maili de attım. Siz siz olun bu tip kandırmacalara dikkat edin. Özellikle şu an gündem konusu Fenerbahçe’nin şike yapması olduğu için hemen hemen bütün fanatikler bu tip mailleri açıp okumak isteyecektir.

Haber Türk gibi bir site asla bu şekilde kimseye mail atmaz. Unutmayın!

blankYukarda yapılan online taramada da virüs test sonuçlarını görebilirsiniz.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap