Öğrendiklerim

Windows 10 Google Drive Yüklenmeme Sorunu (Çözüldü)

Windows 10 işletim sistemi kullanan bir bilgisayarınız varsa ve Google Drive’ı bilgisayarınıza yükleyemiyorsanız birazdan çözüme kavuşturacağız.

Uzun zamandır Google Drive kullanıyorum ve gayet memnunum. Bugün senkronize etme zamanı geldi dedim ve programı açmak için Windows’un ara kısmına yazdım ama maalesef sonuç alamadım. Daha sonra program ekle/kaldır kısmına baktım yine sonuç yok.

Yeniden indireyim dedim ve Google Drive’ı tekrar indirip kurdum ama programlarda aradığımda yine yok. Araştırmalarım sonucu programın bir Windows güncellemesinden sonra artık farklı bir isimde listelendiğini fark ettim.

Drive uygulamasını yükledikten sonra aşağıdaki ismi arama kısmına yazarsanız uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz. 🙂

blankKendi forumlarında bununla ilgili bir yardım da maalesef yoktu. Yine yabancı bir youtube videosunda çözümü bulabildim. Umarım faydalı olur.

 

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

7 Yorum var.

  • Harici olarak Google Drive için Google’ın yazılımı vardı sanırım diğer bilgisayarımda kullanıyordum, Kalsörün içerisine dosya attığımda direkt drive’a işliyordu. Drive’a attıklarımıda klasöre işliyordu.

  • Belki de yıllardır bir yazıya yorum yapmamıştım. Bu kadar basit bir şeyi ne kadar aradım anlatamam. teşekkür ederim. Problem çözüldü

  • Google drive ı sorunsuz kullanıyordum. Masa üstü için drive güncellemesi geldi. Yükledim ancak hesabımı açmaya yönlendirdikten sonra hesabı açıyorum ancak “Masaüstü için drive açılamıyor” uyarısı veriyor. Yeniden açıyorum, silip tekrar yüklüyorum, pc kapatıp açıyorum yok. Ne yapabilirim? yardımcı olursanız sevinirim.

    • Merhaba

      Maalesef bu konuda henüz bir bilgim yok. Güncelleme yeni geldiği için çalışmasında gerekli olan yazılımın sürümü sizin bilgisayarda eski kaldığı için olabilir. .net framework gibi.

Yorum Yap