Genel

Cebit 2011 Rezaleti İzlenimlerim

cebit 2011 fuar

Cebit 2011 Bilişim adı altında içinde bir-işim bile olmayacak fuara katıldım. Yağmur çamur dinlemedim , fikir alışverişi yaparız diye düşündüm sabahın erken saatlerinde yollara… Değdi mi ? – Değmedi.

Aslında Cebit 2011 fuarı için bu yazıyı yazmaya bile değmez ama yine de elim durmadı. Bastım klavyenin cesine…. Geçen yıl iyi değildi ,sponsorlar çekildi kötü oldu derken bu sene katılan da yok. Fuara girişlerde davetiyeler ücretsiz. Ücretsiz olunca demek ki böyle oluyormuş dedim fuar. Tam bir hayal kırıklığı. Tam bir nutuk tutulması.

Kartviziti olmayanlar başka kapıya muamelesi de yapıldı girişte. O kısmını es geçelim şimdilik. Gelelim fuara. Fuarda her telden firma vardı. Sürat yayınları,fem yayınları… Bunların ne işi var? eğitim fuarı mı ne anlamadım gitti. Makina mühendisiyim. Bir baktım Solidworks satıyor bir firma. Burası bilişim pazarı mı Kadıköy salı Pazarı mı anlayamadım…

Türksat ana sponsor olmuş. Kocaman bir alanda uydu filmi izlettiriyor. Teknolojimiz uzayda ve fuarıda uzaylılar yapmış anlayacağınız… Cümlelerimin çoğunun sonu 3 nokta çünkü denecek kelime yok bunlara…

Web programlama firması bulmak için her salon girişindeki katılımcılara baktım 2-3 tane ancak bulabildim. Bilgisayar firmalarını da göremediğim gibi yazılım,hosting,ajans kategorilerinde de firmalara rastlamak için karış karış gezmek lazım. 2007 Cebit fuarı nerde 2011 Cebit nerdeeeee…

Kalite düşmüş de düşmüş. Chip dergisindeki görevlilerle konuştuk. bana yaka kartındaki fuar adının sonuna gelen yeni ekleri gösterdi o zaman hepsibiraradafuarı olduğunu anladım. 2 tane bilgisayar dergisi katılmış. Grafik dergi standında ise yüzü asık kadınlar vardı. 2 tl ye eski sayı satmanın derdinde. Yani bu insanlarla bilişim adına neleri konulabilirdim ki…

Compex fuarı bile bundan daha iyiydi diyebilirim. Fuarın tanıtımı iyi ama içi boş ceviz gibi. Firmalar para harcayıp katılmanın zarar olacağını anlamış ama biz gitmenin zarar olacağını gidince anladık. Gelmeyen firmaları tebrik ediyorum. Pazar günü son gün olmasından dolayı genelde dopdolu olurdu ama malesef bu dediğim başka bir fuar için geçerliydi.

blank

Marmaraweb‘i verdiği promosyon ürünleri açısından tebrik ediyorum sadece. Çünkü insanlara ulaşmanın en iyi yolu genel kullanılan ürünleri firma logosu ile hediye etmektir. 3-5tl sine bakmadan bunu yapmak en iyi reklam. Bunu da Marmaraweb yapmış. Kendilerine de teşekkür ederim.

Fuara Chip dergisine 84 tl yerine 45tl ye abone olmak için gidilebilirdi. Bende aynen o eşkilde değerlendirdim ve 2 saat gezip hemen uzaklaştım ordan.

Fuarda bir salonda elektriklerin kesilmesi sonucu aydınlatmanın da iptal olduğunu söylemiyorum. O sır…


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

10 Yorum var.

Yorum Yap