Teknoloji

Compex 2010 İzlenimlerim

Dün Compex 2010 fuarındaydım. Bir önceki yazımda yazdığım ulaşım şeklini kullanarak gittim. Harbiye tarafı biraz değişmiş ama sorun yok. Tünele girmeden devam edin fuardasınız.

Compex fuarının girişinde ilköğretim öğrencilerini görmemek mümkün değil. Atari salonu var sanki dersiniz ama gerçekten atari salonu organize etmişler. Malesef aynen öyle içerisi. Kısaca bahsedeceğim. Bu konuda fazla yazı yazmaya gerek yok.

Fuara ilk girdiğimizde kocaman bir Toshiba standı var. Toshiba laptoplar ve lcd ekranlar var. Oyun fuarında Toshiba standına uğrayan bir iki kişi ancak görebildim. Fuarı kapatıyordu bu stand. Konsepte uymamış bir stand yerleşimi olmuş bence. Hemen yanında Sobee vardı. En eğlenceli standlardan biri I can paly footbal standıydı. aşağıda videosunu da izleyebileceksiniz.

Dell standında Alienware laptopu deneme şansım oldu. Bilek alanı geniş düşünülmüş. Yüksek çözünürlükte oynadığım rally yarışında hiç ısınma yoktu. Görüntü kalitesi de canavar diyebiliriz. Tuşlar ışıklandırmalı. Gece oyun oynayanlar için özellikle ailesinden gizli oynayanlar için iyi düşünülmüş. 😀 Bu model benden geçer not aldı.

TTNET’de fuarda ufak tefek hediyeler dağıtıyordu. İlgiyi çekmeyi biliyorlar. Medya Markt bölümünde alış veriş eden gençleri göremedim. Herkes oyun oynamaya gelmiş zaten. Amaç bu. Alt kat tam bir atari salonu. Level dergisi alt katta sönük kalmış ama turnuvaların yapılacağı yer olduğu için haftasonu coşacaktır. Chip ve Pcnet de fuarda yerlerini almışlardı. Langırt felan de vardı hani. Futbol ve Counter 1.6 turnuvaları muhtemelen haftasonu olacak. Şu an ki haliyle pek ilgimi çekmedi. Belki de çok oyun oynamadığımdan olabilir. Katılım ilk gün az olduğundan da olabilir.

Compex 2010 Fuar Görüntüleri/Resimleri


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap