Teknoloji

Facebook Mail

En çok kullanılan sosyal ağ sitesi olan Facebook artık mail atmanız içinde hazır. Facebook üzerinden mail atabilecek ve mail alabileceksiniz. Facebook Mail uygulaması ile @fb.com veya @facebook.com uzantılı mail adresiniz olacak.
Görülen o ki Gmaile rakip geliyor. Aslında rakip sayılmaz ama kullanıcı sayısını düşününce rekabet büyük olacak gibi.

Facebook’un mail hizmetinin yazılım altyapısını ise Microsoft üstleniyor. Office ürünleri tam performanslı olarak çalışacak. Word, excel gibi ek dosylar mailden web tabanlı görülebilecek. Yine Microsoft’un SkyDrive sistemiyle 25gb’lık paylaşım alanına da sahip olunacak.

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı konuşmada, sistemin e-mail servisi olmadığını özellikle vurguladı. Geliştirdikleri yeni servisin bir bakımdan e-mail servisi olduğunu, ancak e-mail kalıplarından farklı bir yapı ve mantık içerdiğinin altını çizdi.

Şimdiilik mail hizmeti davet sistemi ile çalışıyor. Buraya tıklayarak davetiye isteyebilirsiniz.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

  • ne kadar kullanışlı olur bilemem ama yinede milyonlarca kişi bu mail adresini kullanacaktır bilgi için teşekkür ederim

Yorum Yap