Kafama Göre Püflükler

Eski bayramlar…

Ahh eski bayramlar nerede kaldı derdi büyüklerimiz de kulak asmazdık..

Şimdi bayramın birinci günü bitti. Elde ne var diye bakıyorum. Arayan akraba sayısı 2 arayan dost sayısı 1 arayan konu komşu sayısı 2 gelen mesah 35. Aradığım sayısı 4 giden mesaj sayısı 65. İstatistiklere baktığımda (100 kişiye sormadık 1 kişiye sorduk ) iletişim ağımız çökmüş. Vahim durumdayız.

Akrabalarla iletişim kalmadı denecek kadar az. Bayram ziyaret değil de gidip hava atma havasına dönüşmüş. Zenginin fakire çalım satması değil bu. zenginin zengine gelip gitme davası bu. Bize gelen giden o yüzden az. Halbuki Hz. Allah akrabaya ziyareti emre diyor. Ama budevirde kendimden yana bakınca bu bitmiş.

Hatta çoğu yerde bayram havası yok. Eskiden yeni kıyafetlerle karşılardık. Şimdi ne varsa onla karşılıyor çoğu aile. bir kısmı maddiyat yüzünden böyle. Ama benim bahsettiğim kesim tamamen keyfi. Bayram namazı vakti uyuyan kesim. Bayramı şeker vermek gibi algılayan kesim. Ramazan bitti gece alemine giden diyelim kesim. vs vs vs…

Nerde eski bayramlar nerde…

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap