Genel

Facebook Sayfalara 5 Farklı Yönetici

Facebook sayfalar için 5 farklı yönetici ekledi. Yönetici, İçerik Yetkilisi , Moderatör, Reklam Veren ve İstatistik Analisti görev tanımlarıyla birlikte 5 farklı yönetici facebook sayfalarına eklendi.

Görev tanımları şu şekilde;

Yönetici: Yönetici görevlerini yönetebilir, Sayfanın adıyla mesaj gönderebilir ve paylaşımda bulunabilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

İçerik Yöneticisi: Sayfayı düzenleyebilir, Sayfanın adıyla mesaj gönderebilir ve paylaşımda bulunabilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

Moderatör: Sayfadaki yorumları yanıtlayabilir ve silebilir, Sayfanın adıyla mesaj gönderebilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

Reklam Veren: Reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

İstatistik Analisti: İstatistikleri görebilir.

Facebook yaptığı bu son yenilikle facebook sayfalarına ayrı bir ciddiyet katıyor ve sayfa adminliği işini biraz daha prestijli hale getiriyor diyebiliriz. Öte yandan 5 farklı yetkilendirme ile marka sayfalarını yöneten sayfa adminleri ve ajanslar için sayfa yönetmek biraz daha kolaylaşmış oldu.

Ayrıca Facebook sayfalarının çalınması ile ilgili çıkan sorunlar yüksek ölçüde azalacağa benziyor. Kullanmadığınız güvenilir bir hesabınızdan önemli sayfalarda yönetici yetkiis verir diğer yetkileri bir alt yetkiye indirirsiniz. Böylece diğer yöneticilerden biri sayfanızı çalamayacağı gibi hesap bilgileriniz de bilinmediği için hacklenme riski azalır.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

Yorum Yap