Teknoloji

FireFox 3 Çıktı

Firefox kendini aşmış kullanımı ve hızının yanı sıra ek özellikler eklenmiş. Kısaca beğendiklerimi yazıyorum : :

Akıllı Konum Çubuğu

Sevdiğiniz sitelere ulaşmanızın çabuk yolu… Hatta buna adresini hayal meyal hatırladıklarınız da dahil. Firefox 3′ün yeni konum çubuğu siz onu kullandıkça gelişir. O kadar büyük bir evrim geçirdi ki biz artık ona “Şahane Çubuk” diyoruz. Zamanla tercihlerinize uyum sağlıyor ve daha anlamlı öneriler sunuyor. Konum çubuğuna bir şey yazarak tarama geçmişiniz, yer imleriniz ve etiketlerinizden çıkan sonuçları kendi gözünüzle görün. Örneğin “ege” yazarak “www.ege.edu.tr” sitesini bulun. Eşleşen harfler vurgulanarak sonuçları taramanız kolaylaştırılacaktır.

Tek Tıkla Yer İmi Ekleme

Bu da sevdiklerimden biri.Konum çubuğunun sonundaki yıldıza bir kez tıklamanızla site yer imleri arasına alınır. İki kez tıklarsanız nereye kaydedileceğini ve yapıştırılacak etiketi belirleyebilirsiniz

 Anlık Site Kimliği

 blank

Mesela alışveriş yaparken ödeme aşamasındasınız ve sitenin güvenilir olup olmadığını merak ediyorsunuz. Tek tıkla site kimlik özetine ulaşabiliyorsunuz.Siteyi kaç kez ziyaret ettiniz? Site tarafından parolanız kaydedildi mi?  gibi rapor sunuyor. Karar size kalmış

Zararlı Yazılıma Karşı Güvenlik

Firefox 3 sizi virüslerden, solucanlardan, truva atlarından ve casus yazılımlardan korur. Saldırı amacı taşıyan bir siteye kazara girerseniz sayfanın tamamını kaplayan bir uyarıyla karşılaşacaksınız. Bize sizi ne zaman durdurmamız gerektiğini söyleyen saldırı siteleri listesi sürekli güncelleniyor. Bu nedenle siz hiçbir şeyi güncellemek ya da bakıma almak zorunda değilsiniz.

VE HIZZZZZZZZZZZZZZZZ

Gelişmiş Bellek Yönetimi

Firefox 3 yeni bellek yönetimi sayesinde bellek kullanımını denetim altında tutuyor. XPCOM döngü toplayıcısı kullanılmayan belleği sürekli temizliyor. Buna ek olarak yüzlerce bellek sızıntısı da çözüldü.

Daha Hızlı JavaScript

Firefox artık ifade kapatma, üreteç ifadesi ve dizi azaltma özelliklerini içeren JavaScript 1.8 ile daha ileri düzeyde gelişmeyi destekliyor.

Daha Düşük Bellek İhtiyacı

Fazla uzatmaya gerek yok: Firefox çalışırken bilgisayarınızın belleğini artık daha az kullanıyor.

Daha Hızlı Sayfa Yükleme

Baştan tasarlanan sayfa gösterme motorumuz sayfaları beklendiği gibi daha hızlı görmenizi sağlıyor.

Çizim Motorunda İlerlemeler

Gelişmiş metin gösterimi, Firefox 3′ün yenilenen çizim motorunun sağladığı faydaların sadece ilki.

Canlı Destek

Sadece canlı olarak yardım edebilecek bir kişi sayesinde çözülebilecek sorunlarınızı çözmek üzere Firefox uzmanlarımız hazır bekliyorlar. Artık Firefox topluluğunun canlı sohbet sitesi aracılığıyla sorunları gideren bilgi dolu üyeleriyle sohbet edebilirsiniz. Yanıt almak için beklemek zorunda değilsiniz; sorununuzu anında çözün.

bU CaNLI DESTEK KONUSU EN İYİ ÇÖZÜMLERDEN BİRİ OLMUŞ.

ie siz günlerde bulaşmak üzere


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap