Kafama Göre

Google indexlememe sorunu

Son 4-5 gündür Google sitelere yeni girilen içerikleri indexlememeye başlamıştı. İlk ben fark ettim dersem yalan olur. İlla ki bu sorunu fark edenler olmuştur. Normalde 5saniyede girdiğim içerik Google dizinine kaydediliyordu. 5 gün önce ise bir problem olduğunu fark ettim. Sorunun bendeki sitelerden dolayı olduğnu düşünürken. Bugün birçok webmasterın da bu sorundan dolayı forumlarda yazdığını fark ettim. İçim rahatladı. 🙂

Google Caffeine algoritmasının bir sonucu mu bu diye çalkalanmaya başladı webmaster alemi. Demek ki Google Caffeine index düşüşü diye birşey yokmuş.

Google indexlememe problemi sadece Türkiye kaynaklı değil dünyanın çeşitli yerlerindeki site sahiplerinde de var.  Her zaman sorun bizde olmuyor Google da hata yapabiliyor. 😀 Google hata yaptı mı herkesin ziyaretçi sayısı değişti , Adsense gelirleri düştü.

Öğrendiğime göre 1 hafta içinde eski index sayılarımıza ulaşacağız ve indexlenme hızları normale dönecek. Site kayıtlarına baktığımda Google örümcekleri hiç gelmiyor. Bu da botlarda bir sorun olduğunu gösteriyor. Biri Google botların ayarı ile oynamış. 😀 Hadi hayırlısı.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

5 Yorum var.

  • Google’nin Ne Zaman İndexleyeceği Gerçekten Belli Olmuyor, Bazen Bir Yazıyı 20 Saniye Sonra İndexliyor, Bazen’de Yazıyı 1 Hafta Geçsede Ne İndexlemiyor, Bunun Tam Olarak Sebebini Çözebilmiş Değilim, Çoğu Sitede Yazılarını İmleme Yapın Garanti İndexler Google Gibi Yazılar Yazılmış, Fakat Bazen İmleme Dahi Yapılsa İndexlemediği Zamanlar Oluyor, Nasıl Bir Algoritma Bu Google Panda Caffeine Çözebilmiş Değilim:))

Yorum Yap