Hayattan

Kaçan Treni Boşverin Yenisi Gelir

Geçenlerde otobüs durağına doğru yürürken binsem iyi olur dediğim otobüs beni geçerek durakta durdu ve ben yetişemeden uzaklaştı. Hani klasik bir lafımız vardır ya : “O tren kaçtı”. Aslında öyle olmadığını o gün düşündüm. Çünkü 2 dakika arkasından aynı hattın bir başka otobüsü geldi ve binip gittim.

TREN KAÇMAZ

Kaçan bir otobüs ya da trene üzülüp pes etmemek lazım. Kaçan fırsatın tek olduğunu düşünmek , fırsat kaçtığında insanı çaresiz burakır. Bu fırsat olmazsa başkası olur düşüncesi de büyük bir zaman kaybına neden olur. Bu iki durum arasında ince bir çizgi var onu yakalayabildiyseniz sorun yok.

Hani kaçan kovalanırdı?

Fırsatların kaçtığını düşünüyorsanız o zaman kovalamanız gerek.  Biri olmadıysa diğerini kovalayın. Farklı insanlarla tanışmak size yeni fırsatlar verebiliyor bazen.

Hayal kırıklığı ya da umutsuzluk normal hayatta ve kariyer hayatında olabilecek en kötü duygulardan. Bir daha yerine konulması zor. Yukrda anlattığım otobüs olayında kısa zaman sonra gelen otobüs hayal kırıklığını bir anda tamir etti. Demek ki umutsuzluğa düşmeden inançla istemek lazım. İstemenin esrarını anlamak ise bir başka yazımın konusu olacak.

🙂

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap