Hayattan

Sinemada da mı siyaset? Yapmayın artık!

Kaç aydır yerel seçim çalışmalarının verdiği rahatsızlıktan bıktım. Mitingler, olaylar derken televizyonda haber izleyemez oldum. Neyse bugün Recep İvedik 4 filmini izlemeye gittim. Film başlamadan önceki 15dakikalık reklam kuşağını izliyorum   Siyah bir ekran geldi ve ekranda birazdan çıkacak siyasi reklamların ticari amaçlı olduğunu yazan bir paragraf. Sonrasın AKP ve CHP’nin arka arkaya siyasi reklamları çıktı.

Siyasetten uzak bir sinema keyfi yapalım diyoruz karşımıza yine bunları zorla koyuyorlar. Sinemada ekranı değiştirme şansın da yok. Keyif alacağın bir filme gidiyorsun ama karşında siyasi saçma sapan reklamlar. Sinemeda bari yapmayın kardeşim! Her yere siyaseti sokup insanların gözünü de sokuşturmak size oy kazandırmaz. Nefret kazandırır.

Umarım şu seçimlerden kazasız belasız çıkarız da yaşamaya devam edebiliriz.

Her şeye rağmen Recep İvedik 4 filmi beni güldürdü. 🙂

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap