Pazarlama Stratejisi

Organik Mehmet Amca

TTNET’in yeni reklam tekniklerinden biri olduğunu düşündüğüm Organikmehmet.com ile tanıştım. Sitede formu doldurup gönderen ilk 1000 kişiye hediye organik meyve sepeti gönderileceği yazıyordu. Ben pek inanmadım tabi. 🙂 Çünkü formu gönderen kaç kişi olduğu bilinmiyor. Örneğin 1000 kişi dolmuştur ama 5000 kişi yollamaya devam ediyor. Bunları TTNET Facebook sayfasında da yazmıştım. Ne cevap verdiler bilemiyorum ama pek inanmıyordum buna. Formda da bazı hatalar bulmuştum tabi. 🙂

Velhasıl bugün Mng kargo ile koca bir kutu geldi. Yok artık dedim. Mehmet amca organik meyvelerinden yollamış. Şaşırdım tabi.Gelelim reklam tekniğine ve değerlendirmesine….

Reklam metni:Organik Mehmet, kendi internet sitesini açmanın mutluğunu sizinle paylaşıyor ve sitesine gelen ilk 1000 kişiye, taptaze meyvelerden oluşan bir meyve sepeti yolluyor! Ne demiştik, TTNET ile her şey mümkün! www.organikmehmet.com

TTNET’e ait bir reklam tekniğinin hikayesinden bahsedelim. TTNET İşyerim paketi ile kurumsal alanlara girmeye çalışıyor bu son 2 yılda çok daha fazla ortaya çıkmaya başladı. İşyerim paketinde web sitesi kurma olanağınız da var tabi. Gerçi 10 Mb alana ne kadar bilgi sığdırılır o tartışılır ama bir site için de yeterli olabilir. Ürünlerini sergileyecek ve içerik dolduracak ,fazla bilgisi olmayan firmalar ya da küçük-orta büyüklükte kobiler için makul.

İşte TTNET Webim hizmetini tanıtmak için bir Mehmet amca çıkardı ortaya. Viral reklam tekniğinden sonra bu teknik de alanında ilklerden bence. Belkide ortada Mehmet amca yok ama TTNET bir meyve sepeti ile işyerlerine girmiş oldu. Belkide Mehmet amcaya sponsor oldu hem ona iş hem kendine reklam fırsatı buldu. İşin gerçeğini öğrenirsem yazarım mutlaka. Mehmet amaca hakkında bilgi için bu sayfaya baktığınızda zaten profesyonelce hazırlanmış bir reklam çalışması olduğunu da görebiliyoruz.

Meyve sepetinden muz,ananas, elma,portakal,kivi çıktı. Muzlar kargoda biraz çürümüş gerçi. Demek ki kargo ile muz almamak lazım. 😀 Diğerlerini de ailecek test edeceğiz.

blank

Organik Mehmet, kendi internet sitesini açmanın mutluğunu sizinle paylaşıyor ve sitesine gelen ilk 1000 kişiye, taptaze meyvelerden oluşan bir meyve sepeti yolluyor! Ne demiştik, TTNET ile her şey mümkün! www.organikmehmet.com

Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

Yorum Yap