Kafama Göre

Compex Gamex 2010 Fuarı

Compex 2010 bu sene COMPEX GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı adıyla düzenlenecek. 2-5 aralık 2010 tarihleri arasında saat 11:00-19:00 saatlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre merkezinde düzenlenecek. 35.Uluslararası COMPEX/GameX Digital Eğlence ve Oyun Fuarı bu sene Türk Telekom Grubu’ndan Sobee fiması ile daha bir eğlenceli geçeceğe benziyor.

Fuarın konusu oyun olunca bol turnavalı geçeceğini söyleyeyim. Geçtiğimiz sene Counter turnuvaları vardı. Bakalım bu sene neler olacak… Ayrıca ünlü futbolcular ve nedyadan tanınmış simalarda fuara gelecek. Fuarın basın sponsoru Level dergisi. Oyun konulu bir fuara yakışır bir sponsor. 🙂

Compex fuarları 29 yıldır düzenleniyor. Ben doğmadan başlamışlar yani. 🙂 Peki neden 35. fuar diye soracak olursanız şöyle açıklayayım: Son 4 yıldır Gamex fuarı da düzenleniyor. Yani yılda 2 kez Compex kapılarını teknoloji dünyasına açıyor.compexgamex2010

Fuar 4 gün sürecek. Muhtemelen haftasonu katılan gençler ağırlıkta olacak. Okuldan çıkan fuara koşar kesin. Çünkü ilköğretim ve lise döneminde oyun tutkusu başlıyor. Üniversitede farklı bir hal alıyor olsa da üniversite öncesi uyuncular daha fazla bence. Compex Gamex 2010’nun basın sponsoru gerçekten çok yerinde olmuş.Ayrıca organizasyon da Level dergisine ait. Tekrar dile getirmek istedim. Büyük ihtimalle de dergi aboneliklerinde güzel indirimler olacaktır. O nedenle uyun manyakları kaçırmayın derim. 🙂

Compex Gamex 2010‘nun ana sponsoru Sobee Studios firması. Türk Telekom yine büyüklüğünü gösteriyor. Sobee’nin I Can Footbal yapımcılarından olduğunu da eklemek istiyorum. 3500 metrekarelik fuarın 700 metrekaresini Sobee Studios sobelemiş durumda. 😀 Sobee ayrıca yeni çıkaracaığın oyunların lansmanını da burada yapacak.3D olmadan oyun fuarı olmayacağı gibi Sony olmadan da Play Station olamaz. Sony firması, 15 adet PlayStation 3 standı, 8 Vaio standı ve üç adet 3D deneyim standıyla fuardaki yerini alacak.

Oyun severler için laptoplar da önemli. Monster markası birçok oyun severin tercihi. Ayrıca Dell’de fuarda olacak. Alienware modelini mutlaka görün. Almak için de güzel bir fırsat olabilir Compex 2010.

Anadolu Jet’de THY’yi arkasına alıp fuara katılıyor. Uçak simlasyon alanına girip birkaç deneme yaparız inşallah.

Media Markt’da gözünü bu fuara dikmiş. O kadar oyun tutkunu elbette alışveriş etmeden gitmez düşüncesiyle 650 metrekarelik bir standı kiralamış.

Asus tarafından gerçekleştirilen World GameMaster Tournament (WGT) oyun turnuvasının finalleri, COMPEX GameX 2010 fuarında gerçekleşecek. Gidin izleyin derim. Fifa 2011 turnuvası ve NFS turnuvası da düzenlenecek. Geçen sene Fifa turnuvası güzeldi. Bakalım bu sene nasıl olur…Ödüller muhteşem onu da söyliyim. 🙂

Sony standında Gran Turismo 5 ve Move turnuvaları yapılacak. Hediyeleri gidince görürsünüz artık.

Compex 2010 online davetiye almak için buraya tıklayın. Davetiyeler ücretsiz her zamanki gibi.
Aynı zamanda Avea kullanıcıları, cep telefonlarının ekranında servis sağlayıcı olarak “Avea” yazısını göstererek COMPEX/GameX fuarını herhangi bir ücret ödemeden ziyaret edebilecekler.

Compex Gamex 2010 Fuarı Ulaşım

Fuar Harbiye’de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Compex 2010 fuarına nasıl giderim derseniz kısaca anlatayım:

Anadolu yakasından gelecekler Kadıköy’den kalkan 110 numaralı Taksim otobüsüne binsinler. Geçtiğimiz yıllarda AKM önünden otobüs kalkıyordu. Ama muhtemelen olmayacak. O neden Atatürk Kültür Merkezi önünden Harbiye’ye doğru yürüyün. 10-15dk sonra fuar merkezinde olacaksınız. Avrupa yakasından Taksim’e gelmek  zaten çok kolay onu yazmıyorum. Köprü trafiği ile uğraşmayayım derseniz denizden Beşiktaş’a geçin oradan taksim otobüslerine binin.

Fuar izlenimlerimi gidecek olursam yazacağım.

İyi oyunlar…


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap