Hayattan

Yurtiçi Kargo Ertuğrul Şubesi Rezaleti

Yurtiçi kargo ,kargo şirketleri arasında beğendiğim firmalardan olma yolunda giderken yine bir taşa çarptık. Bu hafta Veysel için bir laptop siparişinde bulunmuştuk hepsiburada.com dan. Süper hızlı gönderi olduğu için 3 günde gelmesi gerekiyordu. Salı akşamı sanırım siparişi verdik. 5 Mart Cuma günü kargo Yurtiçi Kargo’nun Ertuğrul şubesine gelmiş ve daha sonra şubeden çalışan arkadaş adresin Göçmen konutlarında olduğunu yazıp ,Uludağ Üniversitesi girişindeki Yurtiçi Kargo Görükle şubesine borçlandırma yaparak yollamış. Şube de bu adresi bulamadığı için bekletmiş. Kargo üzerinde benim telefonum yazmasına rağmen ve faturada adresimiz net olarak gözükmesine rağmen yanlış bir işlem yapılıyor.

Daha sonra Veysel ile Görükle şubesine ıslana ıslana gittik. Mahvolduk. Sonra oradaki müdür beye adresimize gelmediğini ve durumu anlattık. Hatanın Yurtiçi Kargo Ertuğrul Şubesi tarafından yapıldığını doğruladı. Biz de o yağmurda bilgisayarı araç olmadan götüremeyeceğimizi söylemiştik. Şube müdürü hatayı telafi amaçlı bizi arabayla adresimize bıraktırdı. İnternette araştırdığımda aynı şekilde yanlış adres teslimatı yapmış Ertuğrul Şubesi.Şikayeti buradan okuyabilirsiniz.

Bu tip durumlarda gereken şikayeti yapınki kargo şirketleri de işlerini düzgün yapsınlar.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

6 Yorum var.

 • Yurtiçi kargoların nekadar baştan sallama iş yaptığını bilmeyen yoktur. Nezaman yurtiçi kargoyla bişi gönderip-alsam hep sorun çıktı. Ptt kargosunu beğenmiyoruz ama bunlardan bin kat iyidir bence

 • Arkadaşıma doğumgünü süprizi için aldığım hediyeyi 9 Ocak akşamı İzmir’den İstanbula’ gönderdim. Aradan geçen onca gün ses seda çıkmayınca netten kargoma bakmak istedim. İki kez gidilip, evde bulunmadığı yazıyordu. Arkadaşımı aradım, yok gelen giden edei. Bunun üzerine kargo nosunu yolladım oradan sorsun diye, sorduğunda kaba saba sözlere maruz kalmış. Böylece yolladığım hediye süpriz amacından çıkıp, arkadaşıma üzüntü vesilesi olmuştur. Bir daha çalışmayı hiç düşünmüyorum.

 • sürekli adresi yanlış yazan yutiçi kargo ertuğrul şubesi çalışanları madurlarından biri de benim.Sürekli internetten alışveriş yapıyorum ve alışveriş yaptığım siteler sadece bu kargo şirketiyle çalışıyor.Kaç kere aynı adrese kargo getirdikleri halde ,bazı zamanlar adresi yanlış yazıp bir de geldik evde bulamadık(not da bırakılmadığı halde) not bıraktık yazıyorlar kargo takibe.Bu sefer de kargo takipten bakıyorum dün evde olduğum halde bulamadık yazmışlar.Ertesi gün yani bu gün gelmişler not bırakmışlar bu güne yine bulamadık yazmışlar.Bu gün hakkaten yoktum tamam ama dün evdeydim. Üstelik bir de dün aradım onları,kargo takipten bakıyorum dağıtıma çıkmışlar ama hala gelmediler diye…Ne biçim bir çalışma prensibiniz var anlamadım ki.

 • Yurtiçi kargo kesinlikle çalışılmaması gereken bir şirket (özetliyorum)
  9,85 tl ye Arasla gönderdiğim resim sergiden sonra 65 tl’ye geri geldi. Uzun telefon görüşmeleri fakslar sonunda sonuç alamadım. Geri götürün dedim. Size paranızı verir galeri sahibinden alırız vermezse yediemin veriririz. Yedieminde günlük kira ödersiniz dediler. Kaymakamlığın Tüketici masasına başvurdum. Orası ayrı bir film dosya fotokopiler vs. 3 ay sonunda gelen cevap ne sanırsınız. 15 gün içinde ticaret mahkemesine başvurun dediler. İşyerimde bir arkadşa postacı tebliğ etmiş. Yurtdışında olduğumdan yetişemedim. Mahkemeye başvursam bile 65 tl için ne kadar masraf yapacağımı iş ve zaman kaybedeceğimi varın düşünün.
  BU ülkenin insanlarını kazıklamaya hakkı yok. Tüketici hakem heyetleri bu tür anlaşmazlıkları görevsizlik kararı verip mahkemeye yönlendirmek yerine çözmelidir. Bu kazıkçılar tüketici haklarındaki boşluklardan yararlanıp haksiz kazanç yapmaktlar.

 • Yurtiçi kargodan ayın 12 sinde yola çıkan 5 gündür elime ulaşmayan kargoyu 2 gün evde bekledim kargo takipte güniçi teslim yazıyor diye fakat 3. Gün eve gelmeden kargo şubede iletisini gördüm şubeye gittim kargo ordada yok kurye güvenliğe teslim ettiğini söylüyormuş bizim sitede güvenlik yok ve kargo ortada yok çıldırmamak elde değil ve yurtiçi aramalara da bakmıyor bir cevap ta alamıyorum ne yapmam lazım

  • Antalya alanya damlataş şubesi çalışanları kadar iş disinlini eksik tlflara bakmayan iş ahlakından yoksun çalışanlar görmedim

Yorum Yap