Kafama Göre

Açık Arttırma en karlı nasıl kazanılır?

Başlıkda sorduğum sorunun cevabını malesef Türkler veremez. Geçenlerde Sanalpazar.com sitesine girdim. Açık arttırmalarda ilgimi çeken bir kaç telefon oldu izlemeye aldım. Planım bitmesine 5 dakika kala kazanmak. Fakat bizim Türk milleti altta kalamaz ya biri arttırıyor diğeri hemen arttırıyor. Ürün piyasa fiyatına yaklaşıyor tabi 2 gün kala ama gören yok. 🙂

Hemen bir açık arttırmayı örneklemek istiyorum. 8.8.2011 tarihinde açık arttırma başlatılıyor. Süresi 3 gün. Bizim zeki arkadaşlarımız hemen başlıyor tekliflere. 08/08/2011 12:19:24 saatinde 1 TL den açılmış. İlk teklif hemen 5 dakika sonra geliyor.

Yukarda gördüğünüz gibi acaip bir mücadele var. Sanki 1 saat sonra açık arttırma bitecek. 🙂 Yani insan hiç düşünmez mi? Beklemek yok saniye aralıklarla yarışıyor bizim zeki arkadaşlar. Bu açık arttırma bugün saat 12:00 da bitiyor son duruma bakalım.

blankNokia C3 model cep telefonu açık arttırmasında şu an son durum:

  • Piyasa fiyatı 310 TL
  • 234 teklif verilmiş
  • Fiyatı şu an 234 TL
  • Kalan süre yaklaşık 10 saat

Bu ürün 260-270 civarı muhtemelen biri tarafından kazanılacak. Cimri, akakce gibi sitelerde bu telefona baktığımızda en düşük satış fiyatı 284 TL. Piyasada elinde bu telefonda kalmış olan telefoncuların verdiği fiyat 275 TL. Peki akıllı açık arttırmacı arkadaşlar siz neden bu kadar uğraştınız 5 TL daha ucuza almak için mi?

Bunun muhakemesini yapmak zor değil. Sanalpazar.com’da her üyeye mesaj atılamıyor birkaçına mesaj atıp uyardım onlarda bana hak verdi. Ama herkesi uyaramayız ki. Madem ucuza almak istiyorsunuz kafanızı çalıştırın ona göre son dakikaları bekleyip almaya çalışın. Belki de 100 TL ye alınabilecek bir üründü.

Açık arttırmalarda en karlı nasıl kazanılır sorusunun cevabı top yekin bir olmaktan geçiyor. Bu da mümkün olamayacağı için çok da kolay değil. Tabiki 600-800 TL karla karla biten iphone ihaleleri de var. Onları tebrik ediyorum.

Açık arttırma bitince sabah son durumu da yazacağım. 🙂


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

7 Yorum var.

  • Açık Artırmada Ne Olacağı Kestiremeyiz. Çok Uygun Fiyata da Alabiliriz Çok Yüksek Rakamada İleri Gitmemek Gerek

  • mesela ben bir acık artırmaya katıldım telefon 800 tl acık arttırma ile 400 tl aldım adamım gondermeme gibi bir lüksü var mı ?

    • Göndermezse üyeliği iptal edilir adamın bir kaybı olmaz. Başka bir üyelikle gelebilir. Ama düşük fiyattan da satılabileceğini bilerek açmıştır ihaleyi tahminim.

  • ya benim anlamadığım bu açık arttırmadaki ürünleri o fiyatamı alıyoruz kazanırsak yoksa o taksit fiyatımı örnegn bi tlf 25 tl acık arttrmada nasıl oluyor acıklarmısınz bana

  • Katılıyorum.Bizim Türk Milleti’nin kafası zaten bu kadar çalışıyor ne diyebiliriz ki? aklınız varsa teklif vermeyin kardeşim son dakikalarda vermeye başlayın yoksa rekabetin hiçbirimize faydası yok daha çok satıcı karlı çıkıyor.

Yorum Yap